وام قرض الحسنه | وام فوری | وام بدون ضامن

وام قرض الحسنه 150 میلیونی شب یلدا برای یارانه بگیران | وام قرض الحسنه بدون ضامن

برخی رسانه‌های داخلی مدعی اند که دولت قصد پرداخت یارانه نقدی یلدایی و وام ۱۵۰ میلیون تومانی به یارانه بگیران را دارد.

وام قرض الحسنه 150 میلیونی شب یلدا برای یارانه بگیران | وام قرض الحسنه بدون ضامن
کدخبر : 12717
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​​وام قرض الحسنه ویژه برای افراد بالای 50 سال از طرف مجلس پیشنهاد شده است.هنوز مبلغ این وام قرض الحسنه مشخص نشده است. بانک های مختلفی وام قرض الحسنه به سپرده گذاران خود ارائه می دهند. سقف تسهیلات وام قرض‌ الحسنه به متقاضیان و میزان کارمزد آن هر ساله توسط بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. وام قرض الحسنه همان طور که از نامش پیداست، دارای نرخ کارمزد کمی است؛ عموما نرخ کارمزد تسهیلات صفر تا چهار درصد است که از مشتریان دریافت می‌شود.

با نزدیک شدن به شب یلدا ادعا‌های اقتصادی نیز افزایش یافته است. برخی رسانه‌های داخلی مدعی اند که دولت قصد پرداخت یارانه نقدی یلدایی و وام ۱۵۰ میلیون تومانی به یارانه بگیران را دارد. ادعایی که در طول روز‌های اخیر به شکل گسترده در حال دست به دست شدن میان کاربران است.

برخی رسانه‌های داخلی در مورد میزان یارانه یلدایی دولت مدعی اند که مبلغ ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به حساب یارانه بگیران واریز می‌شود. همچنین وام ۱۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد و با وثیقه گذاشتن یارانه در شب یلدار واریز خواهد شد. اما بررسی ما نشان داد که هر دو ادعا صحت ندارد و صرفا برای افزایش بازدید منتشر شده است.

در حقیقت دولت هیچ حرفی در مورد پرداخت یارانه یلدایی وام ۱۵۰ میلیون تومانی نداشته است و با توجه به کسری بودجه قابل توجه اش بعید به نظر می‌رسد که به این سمت و سو حرکت کند.

اما تنها پرداخت احتمالی شب یلدا، واریز سود سهام عدالت است. در این رابطه مسئولان سازمان بورس گفته اند که مرحله اول سود سهام عدالت در هفته پایانی آذر ماه واریز می‌شود و مبلغ آن دو برابر سال قبل خواهد بود.

وام قرض الحسنه

حجت الاسلام مهدی متقی‌فر  با بیان اینکه وجود سقف سنی برای دریافت وام ازدواج خود مانعی بر سر راه اجرا شدن قانون جوانی جمعیت است، اظهار کرد: برای تسهیل در اجرای قانون جوانی جمعیت، معاونت امور جوانان پیشنهاد پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به افراد بالای ۵۰ ساله را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: پرداخت نکردن وام ازدواج و فرزندآوری به مشمولان غایب و بدهکاران بانکی که  قسط عقب افتاده یا چک برگشتی دارند نیز مانعی برای تحقق قانون جوانی جمعیت است. این‌ها همگی به عنوان یک بسته پیشنهادی از سوی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که باید منتظر بود تا در صحن علنی به تصویب رسد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین با بیان اینکه در راستای رفع مشکلاتی که دریافت کنندگان وام ازدواج و فرزندآوری برای تامین وثایق دارند، این معاونت پیشنهاد «توثیق حساب یارانه اشخاص یا سایر دارایی‌های مالی اشخاص» از جمله سهام پذیرفته شده در بازار سرمایه با تنها یک سفته را به مجلس شورای اسلامی داده است، توضیح داد: تمامی این پیشنهادات تحت عنوان برداشتن موانع تحقق قانون جوانی جمعیت به مجلس ارائه شده است. کلیات برخی از آنها تصویب شده اما همچنان باید منتظر بود تا جزئیات آنها در کمیسیون‌ها به تصویب برسد.

رئیس بانک مرکزی گفت: وام قرض الحسنه و وام خرد از ۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی افزایش یافت.

علی صالح آبادی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک مهر ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: وام قرض الحسنه و وام خرد از ۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی افزایش یافت.

او  با بیان اینکه ما در بانک مرکزی با به دنبال حمایت از وام‌های خرد هستیم، اضافه کرد: بانک‌های قرض الحسنه به نسبت سایر بانک‌ها، وضعیت مطلوب تری از نظر حجم معوقات و نقدینگی دارند.

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: ضرورت ندارد کسی برای دریافت وام خرد به صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کند.

صالح آبادی با اشاره به این مطلب که نسبت مطالبات غیرجاری بانک‌های قرض الحسنه به شدت پایین است، اظهارکرد: ۱۵ نوع وثیقه را برای اعطای وام‌های خرد در نظر گرفتیم.

وی در پایان گفت: برای وام‌های قرض الحسنه، امکان رشد ترازنامه را تا ۵ درصد در نظر گرفتیم.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه