خرید خودرو | ثبت نام خودرو | قرعه کشی خودرو

آموزش خرید خودرو با روش جدید در بورس کالا | اطلاعیه مهم برای خریداران خودرو ثبت نامی

چند ماهی است که بورس کالا به طور منظم شاهد عرضه خودروست؛ عرضه‌هایی که با فاصله قیمت زیاد نسبت به بازار آزاد کشف قیمت می‌شود و تا کنون سود زیادی را نصیب شرکت‌ها و خریداران کرده است. اما چگونه باید از بورس کالا خودرو خرید.

آموزش خرید خودرو با روش جدید در بورس کالا | اطلاعیه مهم برای خریداران خودرو ثبت نامی
کدخبر : 13177
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

متقاضیان خرید خودرو از بورس کالای ایران باید توجه داشته باشند که کلیه مراحل اخذ کد معاملاتی، ثبت درخواست خرید و شرکت در فرآیند حراج، کاملا رایگان بوده و صرفا از طریق کارگزار خریدار انجام می شود. همچنین کل فرآیند خرید خودرو در مدت زمان بسیار اندکی انجام می شود که در نوشتار زیر روند خرید خودرو از بورس کالا را مرور می کنیم.

همه مصرف کنندگان خودرو در سراسر کشور که دارای شرایط خرید خودروی صفر از کارخانه خودروسازی طبق اطلاعیه های بورس کالا هستند امکان خرید خودرو از بورس را دارند. فقط کافیست با حدود ۱۰ دقیقه زمان، در سامانه صدور کد آنلاین بورس کالای یکی از شرکت های کارگزاری ثبت نام کرده و در پایان یک حساب وکالتی بورس کالا در یکی از بانک های عامل باز کنند.

البته برخی بانک ها امکان گشایش حساب وکالتی بورس کالا را به صورت الکترونیکی فراهم کرده اند و در برخی بانک ها نیز خریدار باید یک بار به صورت حضوری مراجعه کند. متقاضی باید پس از وارد کردن حساب وکالتی خود در سامانه مذکور و واریز مبلغ پیش پرداخت خرید خودرو در این حساب، اقدام به ثبت سفارش خودروی مورد علاقه خود کند.

در این بخش نیز خریدار باید مبلغی که حاضر است تا آن سقف برای خرید خودرو رقابت کند را در سامانه ثبت کرده و در انتظار روز معامله باشد. کل فرآیند خرید همین است و هر فردی با یک بار اخذ کد معاملاتی و گشایش حساب وکالتی، اگر موفق به خرید خودرو طبق رقم پیشنهادی خود نشد، تنها ظرف چند دقیقه باید برای عرضه بعدی حساب وکالتی خود را شارژ کرده و ثبت سفارش را انجام دهد.

به این ترتیب کلیه این مراحل کاملا رایگان بوده و تنها بخشی که خریدار باید مبلغی را آن هم در حساب خود واریز کند، مربوط به واریز مبلغ پیش پرداخت خرید خودروی مورد نظر در حساب وکالتی است تا در صورت نهایی شدن خرید، اقدام به تکمیل مابقی مبلغ خودرو در حسابش کند.

خرید خودرو

آنطور که سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد، قرعه‌کشی خودرو تا پایان سال به آخر خط می‌رسد. در این میان تمرکز روی عرضه خودرو در بورس کالا قرار دارد. با توجه به این که قیمت‌های تعیین شده در بورس پایین‌تر از بازار آزاد است قاعدتا همه به سمت خرید خودرو از بورس می‌روند. اما این خرید با مشکلاتی همراه است.

 این روزها بحث خرید خودرو از بورس کالا داغ شده اما موضوع خرید خودرو با پیچیدگی‌هایی همراه است.

با وجود این که رسانه‌ها روی نحوه ثبت نام و خرید خودرو از بورس کالا اطلاع‌رسانی‌های لازم را کرده‌اند اما این کار همچنان برای بسیاری از افراد پیچیده به نظر می‌رسد. به نوعی می‌توان گفت تا پیش از این رقابت در بین خودروسازان برای تولید محصولات بود اما حال رقابت بین عموم مردم برای خرید خودرو است. متقاضیان با اعلام قیمت مناسب و رقابت با دیگران در بورس اقدام به خرید خودرو می‌کنند.

سودی که در خرید خودرو از بورس وجود دارد باعث می‌شود در این میان یک سری شغل کاذب نیز ایجاد شود. اگر گشت و گذاری در میان آگهی‌های موجود در فضای مجازی داشته باشید تبلیغاتی برای خرید خودرو از بورس را مشاهده می‌کنید. در این تبلیغات آمده است که راهنمایی و انجام کلیه مراحل صفر تا صد خرید خودرو از بورس کالا صورت می‌گیرد. این کار شامل ثبت نام و احراز هویت سجام و همچنین ثبت نام در بورس کالا و احذ کد بورسی است.

در تماس تلفنی با این شرکت‌ها اعلام شد که ثبت نام برای دریافت صد در صدی خودرو با دریافت مبلغ ۵ میلیون تومان انجام می‌شود. این نکته را نیز باید گفت که حتی برای انجام کارها نیاز به حضور فیزیکی نیست و با تماس تلفنی کارها انجام می‌شود. تفاوتی هم ندارد که قصد ثبت نام چه خودرویی دارد و می‌توانید با پرداخت این مبلغ ثبت نام را انجام دهید.

خرید خودرو

لازم به ذکر است که برخی از افراد و متخصصان حوزه بورس کلاس‌های آموزشی خرید خودرو از بورس نیز در یکی از این دوره‌های آموزشی با دریافت مبلغ ۴۸۰ هزار تومان آموزش‌هایی از جمله آشنایی با بورس کالا، نحوه ثبت سفارش خودرو، تحلیل و راهنمایی قیمت خرید خودرو از بورس، بررسی عرضه‌های پیش رو و شناخت کامل تالا خودرو داده می‌شود. نکته جالب اینجاست که گواهینامه حضور در این دوره آموزشی نیز داده می‌شود. برگزار می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه