رتبه بندی معلمان | رتبه بندی فرهنگیان

اعلام جزییات جدید از رتبه بندی معلمان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برای ۸۰۴ هزار معلم رتبه بندی در نظر گرفته شده است و قطعا این یک تحول بسیار مهمی است که پس از یکصدسال در حوزه آموزش و پرورش اتفاق افتاده است و با چنین اقدامی در سال های آتی شاهد ارتقای کیفیت آموزشی خواهیم بود.​

اعلام جزییات جدید از رتبه بندی معلمان
کدخبر : 11439
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح رتبه بندی معلمان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی معلمان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی معلمان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی معلمان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی معلمان می پردازیم.

رتبه بندی معلمان

علیرضا منادی سفیدان در جمع رؤسای آموزش و پرورش استان مازندران که در شهر آمل برگزار شد، گفت: افتخار اعضای کمیسیون آموزش این است که همگی معلم هستیم و در همه رده‌های علمی تدریس کرده ایم و علاقه زیادی هم به مقام شامخ معلم داریم و جایگاه والای معلمان باعث شد که در مجلس یازدهم اقدام به اجرای بند بسیار مهمی در سند تحول به نام رتبه بندی کنیم.

وی افزود: برای ۸۰۴ هزار معلم رتبه بندی در نظر گرفته شده است و قطعا این یک تحول بسیار مهمی است که پس از یکصدسال در حوزه آموزش و پرورش اتفاق افتاده است و با چنین اقدامی در سال‌های آتی شاهد ارتقای کیفیت آموزشی خواهیم بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با اجرایی کردن رتبه بندی فرهنگیان عنصر رقابت وارد آموزش و پرورش می‌شود و قطعا با این اقدام جایگاه معلم تغییر پیدا می‌کند. همچنین باید گفته شود که در دولت گذشته ۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی در نظر گرفته شده بود، اما در سال ۱۴۰۱، ۳۸ هزار میلیارد تومان برای عملیاتی شدن لایحه رتبه بندی فرهنگیان اختصاص یافت.

این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: باید از شورای نگهبان تقدیر و تشکر به عمل آورد که باعث شد تا این لایحه به تصویب برسد و همچنین از وزیر آموزش و پرورش هم که مساعدت‌های لازم را در این باره داشتند تشکر می‌کنم ضمنا باید گفته شود برای ۷۲۰ هزار معلم مبالغی به صورت علی الحساب واریز شد و مابقی نیز مثل معلمان طرح مهرآفرین هم مشمول رتبه بندی فرهنگیان می‌شوند.

منادی سفیدان تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای تصویب لایحه رتبه بندی فرهنگیان تلاش کرد و ما به دنبال این بودیم که این لایحه مصوب شود که خدا را شکر این اتفاق نیز افتاد و با رتبه بندی فرهنگیان حدود ۵ میلیون تومان به حقوق معلمان اضافه خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: سرمایه گذاری روی معلم باعث می‌شود تا کشوری آباد داشته باشیم و قطعا رتبه بندی فرهنگیان سبب خواهد شد تا اینکه آموزش و پرورش ما به سمت تعالی حرکت کند. دشمن اذعان می‌کند که جمهوری اسلامی ایران در طول این سال‌های اخیر به اندازه ۳۰۰ سال رشد علمی داشته است که همه این‌ها از وجود با عظمت معلم است.

رتبه بندی معلمان

صادق ستاری فرد گفت: در ارتباط با معلمان طرح مهرآفرین هفته گذشته مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که تمامی افرادی که شامل این طرح می‌شوند، بدون آزمون مشمول رتبه بندی شوند.

او گفت:‌ برای این موضوع و حل شدن مشکل معلمان طرح مهرآفرین باید منتظر باشیم که آیا این طرح به تایید نهایی مراجع‌ ذی صلاح می‌رسد یا خیر.

او ادامه داد:‌ اگر این موضوع تصویب شد که کار معلمان مهرآفرین با شرایط مطلوبتری دنبال می‌شود؛ اما اگر تصویب نشود همان فرآیند برگزاری آزمون بار دیگر برای آن ها اجرایی می‌شود.

پیش از این در ابتدا مدیران آموزش و پرورش از برگزاری آزمون معلمان طرح مهرآفرین در ۲۲ مهر خبر داده بودند. پس از آن وزیر آموزش و پرورش گفته بود: در صورت آماده شدن زیرساخت‌های لازم، پایان مهر برای مهرآفرینان آزمون برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه