رتبه بندی فرهنگیان | رتبه بندی معلمان

یوسف نوری در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان خواستار بهره گیری از ظرفیت خیرین مدرسه ساز و مسئولیت اجتماعی شرکت‌های بزرگ استفاده شد و افزود: باید به سمت مردمی سازی در آموزش و پرورش پیش برویم.

کدخبر : 9600
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح رتبه بندی فرهنگیان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی فرهنگیان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی فرهنگیان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی فرهنگیان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی فرهنگیان می پردازیم.

رتبه بندی فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت وجود پیوست عدالت در تمام فعالیت های این وزارتخانه گفت: مصوبه‌ رتبه بندی معلمان رفع اشکال شده است.

وی با اشاره به طرح های اجرا شده در استان، از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش خواست نسبت به پیگیری و طراحی پروژه های عمرانی در آموزش و پرورش اهتمام لازم را داشته باشند و باب تعامل برای حل مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت با تمام دستگاه‌های اجرایی را باز نگه دارند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت خیرین مدرسه ساز استفاده و تقویت زمینه ی حضور آنان برای کمک به آموزش و پرورش را خواستار شد. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در قالب سند تحول بنیادین باید به سمت مردمی سازی پیش رفته و زمینه حضور مردم و مشارکت آنان را فراهم کنیم.

نوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود رفع کمبود های آموزش و پرورش را مستلزم وجود مدیریت میدانی دانست و اضافه کرد: با حضور مستمر در بین جامعه‌ هدف مشکلات احصا و تصمیم گیری لازم و مقتضی در محل انجام گیرد.

وی استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ برای کمک به آموزش و پرورش را خواستار شد و از مدیر کل استان خواست نسبت به جذب و حمایت شرکت‌های بزرگ صنعتی استان از آموزش و پرورش اقدام لازم را به عمل آورد.

وزیر آموزش و پرورش و نماینده ویژه رییس جمهور در سفر به استان ایلام در ادامه صحبت های خود به ذکر ویژگی های برجسته علمی و اخلاقی مرحوم دکتر عادل آذر اشاره کرد و ایشان را یکی از دانشمندان موفق جهان اسلام برشمرد که مقالات و پژوهش های منتشر شده وی از پراستنادترین مقاله های علمی در سطح کشور و حتی جهان اسلام بوده است و زندگی‌اش را وقف کارهای علمی و پژوهشی کرده بود.

نوری گفت: دکتر آذر شخصیتی فراجناحی و خدوم به مردم بود که از جمله کارهای ماندگار وی ویرایش نهایی سند تحول دولت است.

وی در بخش سوم سخنان خود هدف امام حسین از قیام و امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل حکومت اسلامی دانست. وی ادامه داد: مهمترین اقدام بعد از تشکیل حکومت حفظ آن است که به فرموده حضرت امام (ره) حفظ حکومت اسلامی از اوجب واجبات است.

رتبه بندی فرهنگیان

به گفته سخنگوی حزب شایسته سالاری مردم ایران اسلامی، مشکلات عدیده ای در وزارت آموزش وپرورش وجود دارد که از دوره‌های قبل انباشته شده و انتظار معجزه یک شبه نباید داشت.

صفی الله رمضانخانی سخنگوی حزب شایسته سالاری مردم ایران اسلامی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه خانواده بزرگ فرهنگیان اجرای سریع‌تر طرح رتبه بندی فرهنگیان است و از وزیر آموزش و پرورش  پیگیری جدی این مطالبه به حق را داریم.

وی افزود: مباحثی که در این روزها در رسانه‌های مجازی مطرح می‌شود را در مقطع کنونی به صلاح و منفعت نظام آموزشی و جامعه شریف فرهنگیان نمی‌دانم چرا که آموزش و پرورش در شرایط کنونی بیش از هر چیز به ثبات نیاز دارد تا برنامه‌های کلان در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه چه در قالب گام دوم انقلاب اسلامی و چه در زمینه ارتقای معیشت و سطح خدمات به خوبی جنبه عملی پیدا کند.

به گفته سخنگوی حزب شایسته سالاری مردم ایران اسلامی، مشکلات عدیده ای در وزارت آموزش وپرورش وجود دارد که از دوره‌های قبل انباشته شده و انتظار معجزه یک شبه نباید داشت. البته برخی در این حوزه، دولت مردمی و وزیر آموزش و پرورش را مورد کم لطفی و تخریب قرار می‌دهند و آنهایی که توقع دارند همه معضلات آموزش وپرورش به سرعت رفع شود کارنامه ۸ساله خود را ورق بزنند.

رمضانخانی تأکید کرد: همه واقف هستیم اعتراضات فرهنگیان فهیم و انقلابی در مقابل تکان‌های اقتصادی و درهمین راستا می‌باشد که امیدواریم با اجرای سریع‌تر طرح رتبه بندی معلمان، شاهد بهبود شرایط باشیم.

وی به اصرار و تأکید رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش بر اجرای طرح رتبه بندی و همکاری خوب مجلس در این زمینه نیز اشاره کرد و بیان داشت: اجرای طرح رتبه بندی یک حق طبیعی آینده ساز برای فرهنگیان است و این حق را دولت و مجلس نیز قبول دارند و در حال پیگیری برای اجرای آن هستند و لذا باید به تحقق این روند با ایجاد یک فضای ثبات آفرین کمک کنیم.

رمضانخانی همچنین عنوان کرد: تضعیف وزیر آموزش و پرورش و دولت و مجلس در شرایط کنونی آنهم با ایجاد ابهامات متعدد در ذهن خانواده فرهنگیان و معلمان عزیز کشورمان کار دلسوزانه‌ای نیست و برخی که در دوران مدیریت خودشان در آموزش و پرورش کوچک‌ترین قدمی برای بهبود وضعیت معیشتی معلمان برداشته نشده، با مشاهده اقدامات خوب در حال انجام در بدنه آموزش و پرورش، در صدد به هم ریختن ذهن جامعه هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه