هشدار پلیس فتا به پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها | خالی شدن حساب بانکی برای خرید اکانت بازی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی فردی خبر داد که از حساب بانکی پدر بزرگ خود برداشت غیرمجاز بانکی انجام داده بود.

هشدار پلیس فتا به پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها | خالی شدن حساب بانکی برای خرید اکانت بازی
کدخبر : 8647
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سرهنگ "محسن محمودی" در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و با ارائه دستور قضائی مبنی بر اینکه که از حساب بانکی‌اش مبلغ 61 میلیون تومان برداشت غیرمجاز صورت گرفته است تقاضای رسیدگی به موضوع را خواستار شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شاکی با بیان اینکه پس از بررسی حساب های بانکی خود متوجه شده است که فردی ناشناس با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی وی در بازه زمانی کوتاه مبالغی از کارت و حساب بانکی‌اش برداشت غیرمجاز انجام داده است در حالی که هیچ گونه پیامکی برای تراکنش‌ها دریافت ننموده است.

سرهنگ محمودی با بیان اینکه پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده اولیه تشکیل یافت گفت: کارشناسان پلیس فتا استان بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که  با انجام تحقیقات و بررسی های فنی و دقیق پس از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز، مشخص گردید که مبالغ برداشت شده صرف هزینه‌های بازی آنلاین شده است.

وی بیان داشت : در ادامه روند رسیدگی به موضوع و پس از تکمیل تحقیقات مشخص شد متهم  نوه شاکی بوده که از کارت و مشخصات حساب بانکی پدربزرگ خود سوءاستفاده می‌کرد و برای صرف هزینه بازی آنلاین خود برداشت وجه انجام داده و سپس اقدام به حذف پیامک‌های بانکی می‌نموده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پس از اقدامات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا و شناسایی عامل برداشت از حساب بانکی شاکی و با توجه به اینکه متهم نوه وی بوده، شاکی با حضور در پلیس فتا از شکایت خود صرف‌ نظر و رضایت خود را اعلام داشته است و پرونده به همراه مستندات مربوطه جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا ارسال گردید.

سرهنگ محمودی با بیان اینکه پلیس فتا در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت به هموطنان عزیز می باشد گفت: به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز عبور خود را دراختیار سایرین قرار نداده و رمزهای عبور خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و حتما رمز خود را جایی یادداشت نکرده و در صورت یادداشت نمودن آن را به همراه کارت قرار ندهید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : حتما نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارتهای بانکی را جدی گرفته و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir  و یا باشماره تماس 096380 به مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه