وام بازنشستگان | پرداخت وام بازنشستگان

به دنبال اعلام نارضایتی بازنشستگان از توقف پرداخت وام ۷ میلیون تومانی، رئیس کانون بازنشستگان استان تهران از ایجاد مانع جدید در راه پرداخت این وام خبر داد.

کدخبر : 4011
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وام بازنشستگان کشوری از ۱۰ به ۱۲ میلیون تومان برای ۳۰۰ هزار نفر با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه اجرایی شده است.صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حمایت اجتماعی و اجرای طرح‌های رفاهی از بازنشستگان دورۀ جدید ارائه تسهیلات وام بازنشستگان را به اجرادرآورده است.طبق آخرین خبرها نوبت ششم از وام بازنشستگان  پرداخت شده است. مقدار وام بازنشستگان در حال حاضر۱۲ میلیون تومان است. ۳۰۰ هزار نفر از بازنشستگان واجد شرایط دریافت وام بازنشستگان شده اند. در ادامه آخرین خبرها از وام ضروری بازنشستگان را می خوانید.

وام بازنشستگان

در روزهای گذشته بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام کردند که پرداخت وام به آن‌ها به دلایل «نامعلوم» متوقف شده است.

پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی مصوبه سازمان تامین اجتماعی است و منابع آن باید توسط سازمان، تامین و به بانک رفاه کارگران واریز شود.

در همین باره علی دهقان‌کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران) گفت: بانک رفاه کارگران برای استمرار پرداخت تسهیلات دچار مشکل شده است.

به گفته وی احتمالا شاید در ماه جاری (دی ماه) این تسهیلات به بازنشستگان پرداخت نشود اما هنوز نمی‌توان در این مورد اطمینان داشت.

پیشتر بازنشستگان خبر داده بودند که ۳ ماه است که وام ۷ میلیون تومانی بانک رفاه را دریافت نکرده‌اند.

رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران، همچنین گفت که بانک مرکزی به دنبال پُر شدن سقف پرداخت تسهیلات توسط بانک رفاه، بر ادامه پرداخت آن‌ها توسط این بانک، ایراد گرفته است.

به همین دلیل، پرداخت وام با مشکل مواجه شده است و اطمینانی نسبت به استمرار پرداخت آن در ماه آینده هم وجود ندارد.

وام بازنشستگان

تلاش می‌کنیم هیچ بازنشسته‌‌ای در نوبت وام نماند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بانک رفاه کارگران به عنوان بانک بزرگترین صندوق بیمه اجتماعی کشور به ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند خدمات ارائه می‌کند. همچنین بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر این سازمان از بانک رفاه خدمات دریافت می‌کنند.

میرهاشم موسوی در جلسه هم‌اندیشی با مدیران استانی شعب بانک رفاه کارگران افزود: بانک رفاه از بانک‌های موثر در نظام پولی کشور است زیرا بیش از نیمی از جمعیت کشور با این بانک در ارتباط بوده و خدمات مالی دریافت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه بانک رفاه کارگران کشور می‌تواند با تقویت شاخص‌های سلامت خود، نقش مهمی در تامین مالی خرد و کلان ذینفعان خود و بازنشستگان محترم داشته باشد، اظهار داشت: بهبود کفایت سرمایه، افزایش کیفیت دارایی‌ها، کاهش ریسک، توجه به انضباط مالی، کاهش هزینه تمام شده پول، دسترسی عادلانه به منابع قرض‌الحسنه و تکریم ارباب رجوع می‌بایست در این بانک تقویت شود.

وام بازنشستگان

موسوی، افزایش اعتماد بخشی به مشتریان بانک را راهبرد اصلی بانک رفاه کارگران برشمرد و گفت: این راهبرد می‌تواند منجر به تقویت ثبات و سلامت در این سیستم بانکی شود. توسعه کیفیت و تنوع بخشی به خدمات بانکی مسئله بسیار مهمی است که باید مورد تاکید همه مدیران این بانک قرار گیرد که این مهم می‌تواند به افزایش سهم درآمدهای غیرمشاع بانکی کمک شایانی کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، توسعه خدمات الکترونیک و خدمات بانکداری دیجیتالی در بانک رفاه کارگران را موضوع مهمی عنوان و خاطرنشان کرد: خدمات بانک باید به آسان‌ترین و ساده‌ترین شکل ممکن در دسترس مردم قرار گیرد تا نیاز به مراجعه به شعب بانک کمتر شود.

وی همچنین گسترش تسهیلات قرض‌الحسنه به جامعه بازنشستگان معزز سازمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: از منظر رویکرد دینی نیز توسعه منابع قرض‌الحسنه و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه دارای خیر و برکت معنوی برای بانک و سازمان است. برای نیل به این هدف لازم است متناسب با وضعیت تورم در جامعه مبلغ تسهیلات رشد پیدا کند و دسترسی عادلانه برای کلیه بازنشستگان تسهیل گردد.

موسوی با بیان اینکه منابع قرض الحسنه در بانک رفاه کارگران در سال جاری رشد جدی داشته است، افزود: ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان متقاضی مورد توجه ماست و تلاش می‌کنیم هیچ بازنشسته متقاضی در نوبت دریافت وام نماند.

وی دیدگاه‌ها و مطالب مطرح شده از سوی مدیران بانک رفاه کارگران را ارزشمند و موثر ارزیابی کرد و گفت: این جلسات متوقف نمی‌شود. هدف این جلسات این است که به مشکلات و مسائل با نگاه راهبردی پرداخته شود و بهترین راهکارها برای ارتقای خدمت‌رسانی به مردم اتخاذ شود.

در این جلسه، مدیران شعب بانک رفاه کارگران در استان‌ها به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه