اخبار روز| اخبار اجتماعی| ماجرای دادن تریاک به مرغ‌ها

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: مواد مخدر هیچ تاثیری بر وزن مرغ و یا درمان بیماری‌های احتمالی ندارد.

کدخبر : 3046
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: مواد مخدر هیچ تاثیری بر وزن مرغ و یا درمان بیماری‌های احتمالی نداشته و از طرفی هزینه مواد مخدر بسیار گزاف است و با توجه به اینکه هر مرغ در روزهای پایانی پرورش حدود ۴٠٠ سی سی آب مصرف می‌کند، اینکار دلیل عقلایی و توجیه فنی، اقتصادی و مالی ندارد.

حبیب اسدالله‌نژاد نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی، در پاسخ به این پرسش که آیا خبر دادن مواد مخدر به مرغ‌ها برای افزایش وزن آنها صحت دارد، گفت: مدت هاست که این خبر در رسانه‌های جمعی و فضای مجازی مطرح شده و قبلا توسط مراجع ذیصلاح و تشکل‌ها با صراحت تکذیب شده است.

وی افزود: این خبر به هیچ عنوان نمی‌تواند با واقعیت همخوانی داشته باشد و برای نخستین بار این خبر در زمان ریاست علیرضا رفیعی پور در سازمان دامپزشکی کشور چند سال قبل بر سر زبان‌ها چرخید که ایشان همان زمان آن را تکذیب و یک موضوع را خنده‌دار و غیر قابل قبول عنوان کردند. باز پخش مجدد آن از سوی یک رسانه یا از روی ناآگاهی و ناشی‌گری بوده و یا شیطنت و جوسازی رسانه‌ای که در اینصورت نیازمند پیگیری و برخورد جدی هست.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه این موضوع به خبرسازی بیشتر شباهت دارد، افزود: این اقدام نمی‌تواند درست باشد چرا که مواد مخدر هیچ تاثیری بر وزن مرغ و یا درمان بیماری‌های احتمالی نداشته و از طرفی هزینه مواد مخدر بسیار گزاف است و با توجه به اینکه هر مرغ در روزهای پایانی پرورش حدود ۴٠٠ سی سی آب مصرف می‌کند، اینکار دلیل عقلایی و توجیه فنی، اقتصادی و مالی ندارد و مرغداران هم دارای دانش فنی هستند و می‌دانند نباید سرمایه‌های خود را دور بریزند./ ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه