اخبار روز| اخبار اقتصادی| محسن رضایی

محسن رضایی گفت: آینده بورس درخشان خواهد شد، مردم صبور باشند.

کدخبر : 2850
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

محسن  رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه به‌شدت نیازمند آن هستیم که در تولید کشور جهش تولید به وجود بیاوریم، گفت: در این زمینه از مردم و اصناف کمک می‌خواهیم تا در رابطه با موج گرانی‌هایی که در کشور ایجاد شده همکاری‌های لازم را انجام دهند.

او با بیان اینکه موج گرانی‌هایی که در حال حاضر در کشور وجود دارد در ادامه گرانی‌های گذشته است و ما تصمیم مهمی در این زمینه گرفته‌ایم، افزود: ابتدا آنکه  یک ستاد تنظیم بازار از تهران تا سراسر کشور شکل‌گرفته و گروهی  هم در وزارت صمت مسئول شده‌اند که اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه این اقدام بدون دخالت دولت و قیمت‌گذاری‌های دستوری و همچنین بازار سازی باید صورت گیرد،  ادامه داد: در نهایت بانک مرکزی مسئول شده که به‌نحوی بر نقدینگی کنترل و مدیریت کند  تا مسئله تورم یک‌بار برای همیشه از اقتصاد ایران بیرون رود.

حمایت از کارآفرینان در دستورکار دولت است

محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: قوانین و مقرراتی دست و پای کارآفرین را گرفته است.  اگر تولید را راه اندازی کنیم همین مجموعه‌ای که امروز بازدید کردیم نمونه بارز پیشرفت است چرا که در زمان سخت‌ترین تحریم‌ها مدرن‌ترین تجهیزات را از کشورهای تحریم کننده وارد کرده و آماده جهش بزرگ در تولید است. واحدهای دیگر را که دیدیم نشان‌دهنده آمادگی کارآفرین‌ها برای خیز بلند در تولید است.

وی افزود: باید این زنجیرها را از دست کارآفرین ها باز کرد و از امروز برای رسیدگی مشکلات با دستگاه‌های دخیل جلسه می گذاریم.

رضایی گفت: ۴۰ هزار مقررات و ۱۰ هزار قانون از زمان قبل از انقلاب روی زمین مانده که مجلس و دولت این ها را از پیش روی کارآفرین ها برخواهد داشت.

در آذر ماه منتظر خبرهای خوب باشید

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کسری بودجه بزرگترین آسیبی است که در دولت سیزدهم با آن مواجه شدیم گفت: در آذرماه اخبار خوبی به گوش مردم خواهد رسید.

محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: مهمترین چالش پیش روی دولت در آغاز کار، کسر بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی بود که خوشبختانه این کسری به مقدار زیادی حل شده است همچنین قطع استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول بدون پشتوانه نیز اولویت دیگر دولت در حوزه اقتصاد بود.

وی افزود: خوشبختانه درآمد‌های جدیدی تعریف شده است تا فشار بیشتری روی مردم وارد نشود و دولت با هزینه کردن از جیب مردم نخواهد خود را تامین کند برنامه‌های جدیدی هم داریم که فکر می‌کنم آذر ماه اخبار خوبی به گوش مردم خواهد رسید.

رضایی اضافه کرد: مهمترین مسئله کشور امروز اقتصاد است و از بعد معیشت و زندگی مردم و از بعد پیشرفت و رشد اقتصادی کشور که باید صورت بگیرد. در این دولت در هر دو زمینه برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته که تنها به مسائل روزمره اکتفا نکنیم.

حجم ویدیو: 3.57M | مدت زمان ویدیو: 00:00:52 دانلود ویدیو
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • مرضیه سروش نژاد
    0

    سلام خدمت مسئولین محترم من یارانه ۴۵۰۰۰تومان ومعیشتی برام واریز نشده ودرخواست کمک مالی یارانه ومعیشتی را دارم که برام هرماه واریز شود ومن پول داروهای اعصاب وروانم هزینه بالایی دارد منتظر لطفتان هستم ممنونم

  • ناشناس
    0

    درود بر محسن رضایی

روی خط رسانه