اخبار اقتصادی/ بازار سکه و طلا/ پیش‌‌بینی قیمت سکه و طلا؛

اونس جهانی طلا در بازار دیروز کاهش یافت و قیمت طلا و سکه روند نزولی داشت. سکه با افت قیمت همراه بود اما توانست در کانال ۲۷ هزار تومان باقی بماند. سکه کانال ۱۲ میلیون تومان را از دست می‌دهد؟

کدخبر : 2836
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اونس جهانی طلا در بازار امروز به ۱۸۲۵ دلار کاهش پیدا کرد. در کنار کاهش اونس طلا قیمت طلا و سکه با کاهش همراه بودند. حفظ کانال ۲۷ هطار تومانی برای قیمت دلار یکی از عوامل مهم برای باقی ماندن قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومان شد.

معامله گران باور دارند که هم چنان نوع نوسانات قیمت دلار، مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده رفتار افزایشی یا کاهشی سکه خواهد بود. به باور آن‌ها رفتن دلار به بالای محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی، سطح خرید‌ها را در بازار سکه بالا می‌برد و حرکت به سوی حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی، فروشندگان در بازار سکه افزایش پیدا می‌کند.

با توجه به نوسان قیمت دلار در بازار امروز ۱۵ شهریور و افت اونس جهانی، فعالان بازار سکه منتظر رفتار نرخ ارز در بازار روز‌های آینده هستند؛ اگر قیمت دلار کانال ۲۷ هزار تومان را از دست بدهد احتمال دارد سکه کانال ۱۲ میلیون تومان را از دست بدهد.

آرامش نسبی در بازار‌های جهانی طلا

سایت اتحادیه طلا تهران نوشت: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه در پی تقویت انتظارات برای ادامه تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا برای مدت طولانی‌تر در بالاترین قیمت دو ماه و نیم گذشته ایستاد.

وزارت کار آمریکا روز جمعه اعلام کرد اشتغال غیرکشاورزی آمریکا ماه میلادی گذشته ۲۳۵ هزار مورد افزایش داشته که بسیار پایینتر از پیش بینی اقتصاددانان بود. استخدام کمتر در بخش سرگرمی و مهمانپذیری در پی شیوع کرونای دلتا در ضعیف شدن اشتغالزایی نقش داشت. جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته اشاره کرده بود که رسیدن به اشتغال کامل پیش شرط بانک مرکزی برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه است.

بعضی از سرمایه گذاران طلا را پوشش ریسک در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی می‌بینند. از سوی دیگر نرخ‌های بهره اندک هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کمتر می‌کند.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC سنگاپور در یادداشتی نوشت: انتظار داریم روند صعودی برای طلا ادامه پیدا کند و هدف طلا ۱۹۰۰ دلار در کوتاه مدت است. آمار روز جمعه باعث شد شاخص دلار به پایین‌ترین سطح از چهارم اوت نزول کند./ تجارت‌نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه