وام ازدواج |وام ازدواج 200 میلونی

وام ازدواج 200 میلیونی ویژه تازه زوجین | شرایط و نحوه ی ثبت نام وام آسان و فوری ازدواج!

زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از یکم فروردین ۱۴۰۱ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده باشند، می‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند. دوره بازپرداخت این وام ۱۰ ساله و نرخ کارمزد آن هم سالیانه ۴ درصد است.

وام ازدواج 200 میلیونی ویژه تازه زوجین | شرایط و نحوه ی ثبت نام وام آسان و فوری ازدواج!
کدخبر : 25416
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وام ازدواج یک وام با سود کم از طرف دولت برای کمک به جوانان می باشد. وام ازدواج هر ساله بر حسب تورمی که در جامعه ایجاد می شود بدان افزوده می گردد. وام ازدواج به دلیل داشتن سود کم برای آغاز زندگی دو زوج جوان می تواند مناسب باشد.با حذف وام ازدواج در لایحه بودجه 1401 بحث های زیادی را به راه انداخته است.در ادامه آخرین خبرها از وام ازدواج را می خوانید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام ازدواج:

برای ثبت نام می‌توانید با مراجعه به سامانه بانک مرکزی به آدرس اینترنتی ve.cbi.ir مدارک مورد نیاز را بارگزاری کرده و ثبت نام کنید. پس از ثبت نام و تعیین شعبه کد رهگیری برای متقاضی ارسال می‌شود و حداکثر ۱۵ روز زمان می‌برد تا پیامک تعیین زمان مراجعه به شعبه برای شما ارسال شود.

وام ازدواج

پس از تعیین ارسال پیامک تعیین شعبه متقاضی ۱۲ روز فرصت دارد تا با مراجعه به بانک برای تشکیل پرونده مراجعه کند و حداکثر ۱۰ روز پس از تکمیل پرونده وام به متقاضی پرداخت می‌شود.این وام بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود و در صورتی که رتبه اعتباری متقاضی پائین باشد حداکثر یک ضامن باید معرفی کند.

نکته مهم: به هیچ وجه روش دیگری برای ثبت نام وام ازدواج وجود ندارد تا فریب کلاهبرداران اینترنتی را نخورید.

مشتریان بانک پارسیان که به دریافت وام 1 میلیاردی این مجموعه تمایل دارند باید بدانند که برای دریافت این تسهیلات سپرده آن‌ها مسدود خواهد شد. سود این طرح تسهیلاتی طبق سود سپرده و مدت زمان بازپرداخت تعیین شده و 12، 18 یا 23 درصد است. طی مدت مسدودی سپرده و بازپرداخت این تسهیلات به اصل پول مشتریان سود پنج درصدی تعلق می‌گیرد.

مدت زمان پرداخت اقساط این تسهیلات با توجه به سود سپرده و درصد وام متغیر است و بین 12، 24، 36، 48 یا 60 ماه خواهد بود. لازم به ذکر است که امکان دریافت این وام در قالب کارت اعتباری وجود دارد. منتهی سقف این وام در قالب کارت اعتباری 300 میلیون تومان است.

با توجه به مبلغ اصلی وام، نرخ سود 23 درصدی و زمان بازپرداخت 60 ماهه، میزان هر قسط 28 میلیون و 190 هزار و 471 تومان خواهد بود. کل سود این تسهیلات 691 میلیون و 428 هزار و 265 تومان بود و جمع رقم وام و سود آن به 1 میلیارد و 691 میلیون و 488 هزار و 265 تومان می‌رسد.

وام طرح نوید پارسیان به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

بانک پارسیان این طرح تسهیلاتی را برای تمامی کسب و کارها، شرکت‌ها، اصناف، مشاغل حرفه‌ای و واحدهای اقتصادی اعم از تولیدی، خدماتی و بازرگانی تدارک دیده است. همچنین بانک پارسیان این تسهیلات را به اشخاص حقیقی اعم از بانوان خانه‌دار سپرده گذار، موجران، کارمندان، حقوق بگیران، بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت می‌کنند.

آقا زیر ۲۵ سال و خانم زیر ۲۳ سال، هر نفر ۳۵۰ میلیون تومان می‌توانند وام ازدواج بگیرند. سایر افراد نیز هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان وام ازدواج با بازپرداخت ۱۰ ساله و سود ۴ درصد دریافت می‌کنند.

سید رضا پورهاشمی در خصوص این خبر اظهار کرد: ایجاد زمینه‌های لازم و تسهیلگری امور برای تحقق پیوندهای پایدار و موفق در جهت تقویت و تعالی ارزشی نهاد خانواده در راستای عمل به تاکیدات دین مبین اسلام، سنت حسنه رسول اکرم و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

وی در ادامه افزود: جهیزیه اهدا شده شامل ۵ قلم کالای اساسی و ضروری مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، تلوزیون و جاروبرقی است و ارزش هر سری بیش از ۳۵ میلیون تومان برآورد شده است.

وام ازدواج

پورهاشمی با اشاره به خدمات ارائه شده به افراد تحت پوشش کمیته امداد خاطر نشان کرد: امکان برقراری کمک معیشت دختران مورد حمایت تا ۶ ماه پس از پرداخت کمک هزینه ازدواج، ارائه مشاوره های ازدواج، مهارت های زندگی، فرزند آوری، پیشگیری از طلاق، مشاوره شغلی و کار آفرینی، کسب و کار مقدماتی برای هر یک از زوجین و پیش بینی بسته های ویژه اشتغال زوجین از جمله خدمات این نهاد به زوج های تحت حمایت است.

معاون مشارکت‌های بهزیستی لرستان از تحویل ۳۵۷ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش استان خبر داد.رضا وفایی، در خصوص تامین مسکن برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی لرستان، گفت: سال گذشته برای تامین مسکن مددجویان اعتباراتی را بهزیستی استان به این مهم اختصاص داد.

وی اضافه کرد: در مجموع ۵۱ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن مددجویان هزینه شده و تاکنون ۳۵۷ واحد به آنان تحویل داده شده است.

معاون مشارکت‌های بهزیستی لرستان بیان کرد: برای تامین مسکن به مددجویان دارای یک معلول ۱۰۰ میلیون تومان و برای خانواده دارای دو معلول ۲۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

وفایی افزود: همچنین ۱۶ میلیارد تومان تحت عنوان ودیعه مسکن به مددجویان تحت پوشش پرداخت شده که به هر نفر به طور متوسط بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان پرداخت و تعهد سال گذشته در این راستا محقق شد.

وی در خصوص پرداخت وام ودیعه مسکن به مددجویان تحت پوشش این سازمان گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان به ۳۸۵ نفر این وام پرداخت شده که به هر نفر به طور میانگین بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان به مدت ده سال و با سود ۴ درصد پرداخت شده است.

معاون مشارکت‌های بهزیستی لرستان در خصوص هزینه گازکشی منازل مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان عنوان کرد: اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای این انشعابات از سوی شرکت توزیع گاز استان تخصیص داده شد که تا پایان سال گذشته دو میلیارد و یکصد میلیون تومان آن پرداخت و سهم هر خانوار تا سقف ۱۸ میلیون تومان بوده است.

وام ازدواج

جزئیات مهم درباره وام ازدواج

طولانی بودن صف  وام ازدواج  و سخت‌گیری بانک‌ها در اخذ ضامن و وثیقه و سایر موارد، باعث شده است که نارضایتی‌ها از عملکرد برخی بانک‌ها در این زمینه به دفعات مورد تأکید شخص رئیس جمهور قرار گیرد.

چند روز بعد از این دستور رئیس جمهور به بانک مرکزی، مدیر اداره اعتبارات این بانک با اشاره به تأکیدات رئیس‌جمهوری مبنی بر صفر شدن و کاهش صف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تأکید کرد: براین اساس این بانک تمهیداتی اندیشید تا به رغم پیوستگی و سیال بودن جریان ورود و خروج متقاضیان این تسهیلات، علاوه بر تعهدات و سهمیه‌های ابلاغی به بانک‌های عامل بابت اعطای تسهیلات ازدواج در سال جاری برای کاهش تعداد متقاضیان در صف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، بانک‌های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ازدواج به ۱۲۵ هزار نفر از متقاضیان در صف ازدواج و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند به تعداد ۱۱۰ هزار نفر از متفاضیان در صف تسهیلات مورد اشاره تا پایان سال جاری اقدام کنند.

طبق اعلام بانک مرکزی، تعداد متقاضیان در صف تسهیلات ازدواج در تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۲ از تعداد ۲۷۰ هزار نفر (در تاریخ  ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲) به تعداد ۱۸۳ هزار نفر کاهش یافته است.

منبع : بانک اول

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه