اخبار والیبال | اخبار المپیک2024

تیم ملی جای بچه بازی نیست!! | واکنش کاپیتان تیم ملی والیبال به انصراف ملی پوشان

میلاد عبادی‌پور درباره شرایط موجود تیم ملی والیبال پیش از لیگ ملت‌ها صحبت کرد.

تیم ملی جای بچه بازی نیست!! | واکنش کاپیتان تیم ملی والیبال به انصراف ملی پوشان
کدخبر : 25294
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 در شرایطی که تیم ملی والیبال برای حضور در المپیک روزهای سختی را در پیش دارد. از طرفی شرایط کادرفنی این تیم والیبال با تغییرات گسترده‌ای همراه بوده است.امروز پائز، سرمربی برزیلی تیم ملی والیبال ایران، وارد تهران شد تا تمرینات را به طور جدی دنبال کند. تیم خودش را برای لیگ ملت‌های والیبال آماده کند.در این زمینه میلاد عبادی‌پور کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در گفتگو، و در ابتدا درباره زمان بازگشتش به کشور صحبت کرد و گفت: من سی آوریل (11 اردیبهشت) می‌رسم و در این مدت با پائز به صورت کامل صحبت نکردم و با توجه به ارتباطی که با هم داشتیم به من گفت در تاریخ 4 می‌ (15 اردیبهشت) در تمرین حضور داشته باشم.

کاپیتان تیم ملی والیبال درباره شرایط همکاری با این سرمربی برزیل توضیح داد: هر سرمربی‌ای که وارد یک تیم می‌شود و شروع به کار می‌کند، قطعا شناخت زیادی نسبت به هم نداریم. قطعا مربی بلند پروازی است و بتوانیم بهترین‌ها را با ایشان رقم بزنیم.

عبادی پور

او درباره اینکه دوباره کاپیتان تیم ملی والیبال شد، تاکید کرد: من همیشه گفتم و الان هم می‌گویم که بعید بدانم کاپیتانی در تیم ملی یا باشگاهی مهم باشد و مهم این است که هر موقع تیم احتیاج دارد، تمام توان خودت را در اختیار بگذاری و دربست در اختیار تیم باشی. برای باشگاه و تیم ملی هم فرقی ندارد، اما باز هم در تیم ملی لول و سطحش فرق دارد چون برای مردم کشور خودت بازی می‌کنی. باید از جان مایه گذاشت و من به این موضوع فکر نکرده بودم، فکر نکردم و فکر نخواهم کرد، چون کاملا برای من بی‌اهمیت است.

وی افزود: قطعا من هر کاری از دستم بر بیاید برای تیم و بچه‌ها انجام خواهم داد و اینگونه نیست که هیچ کاری نکنم. الان همه بازیکنان حرفه‌ای شدند و لیگ‌های اروپایی را دیده‌اند. فکر نمی‌کنم بچه‌های ما نیاز به رهبری داشته باشد و تیم خودش یک رهبر است. باید در کنار هم باشیم و صدمان را بگذاریم تا بهترین عملکرد را کسب کنیم.

عبادی‌پور درباره انصراف برخی از بازیکنان باتجربه از حضور در تیم ملی والیبال گفت: من هیچ ایده‌ای ندارم و اگر مشکل فیزیکی نباشد، کسی این کار را نمی‌کند. نمی‌توانم قضاوت کنم، چون اگر کسی مشکل نداشته باشد که به تیم ملی پشت نمی‌کند. من از علی اصغر مجرد خبر دارم که آسیب‌دیدگی آشیل دارد و بعد از 1 سال 2 سال برگشت و دوباره مصدوم شد. وقتی بازیکن همچین مشکلی داشته باشد که نمی‌آید انصراف بدهد.

والیبال

او ادامه داد: این موضوع را زمان نشان می‌دهد و قضاوت خوب نیست. باید صبر کرد و دید. من هیچ ایده‌ای ندارم و دوست ندارم قضاوت کنم چون از قدیم گفتند که قضاوت فقط کار خداست. وظیفه ما در تیم ملی این است که همدل باشیم و همدیگر را ساپورت کنیم.

عبادی‌پور در واکنش به اینکه انصراف سید محمد موسوی به دلیل حضور اوست، توضیح داد: نه من و نه آقای موسوی بچه نیستیم که بخواهیم تیم ملی را تنها بگذاریم و این اتفاق نمی‌تواند در تیم ملی رخ بدهد. به خاطر اینکه این فقط اخلاق بچگانه است و نمی‌دانم که مردم چه فکری می‌کنند که می‌گوید موسوی یا عبادی‌پور به این دلیل نیامدند. من هنوز MRI ساق پای راستم را دارم که مقابل پروجا در سال گذشته پاره شد و فکر می‌کنم نیازی به ثابت کردنش نباشد؛ چون اگر نمی‌خواستم پارسال بیایم انصراف می‌دادم و خداحافظی می‌کردم. وقتی کسی نمی‌خواهد بیاید مشکلی دارد، بنابراین نیازی به اثبات آن نیست. اینکه بگوییم به خاطر مشکل با بقیه نیامده‌ایم، بی‌اهمیت و خاله‌زنک‌گونه است.

تیم ملی والیبال

عبادی‌پور در پایان با اشاره به وضعیت تیم ملی در مسابقات تصریح کرد: من با پائز موافقم و ما برای رویا نمی‌جنگیم. جدول مسابقات را خودتان بهتر می‌دانید و گونه‌ای شده که امتیازات و رنکینگ و صعود به المپیک در سال‌های بعد هم هست. اگر بخواهیم برای رویا بجنگیم که نمی‌شود، ولی می‌خواهیم برد بیاوریم که اگر به المپیک نرسیدیم به نیمه نهایی لیگ ملت‌ها برسیم و اگر در آن هم بازی نکردیم، رنکینگ را بالا بیاوریم که برای سال‌های بعد کار آسانی داشته باشم. هر چقدر بیشتر بالا بیاییم، برای صعود به المپیک دوره بعد کار راحت‌تری داریم. اگر سهمیه گرفتیم دم بچه‌ها گرم و اگر هم بالا رفتیم که باز هم دم بچه‌ها گرم. می‌خواهیم بردهای زیادی داشته باشیم تا هر سه اتفاق را رقم بزنیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال در پایان گفت: مردم همیشه پشت تیم ملی والیبال بودند ولی می‌خواهم هزار برابر بیشتر پشت تیم باشند و هزار برابر بیشتر دعا کنند. امسال سال سختی است چه برای سهمیه و چه نیمه نهایی، کار سختی داریم و ما امسال فقط یک تورنمنت داریم که اگر سهمیه را بگیریم، المپیک هم بازی داریم و اگر سهمیه نگیریم همه چیز برای ایران در سال 2024 به پایان می‌رسد و می‌خواهیم دوباره دل مردم را شاد کنیم و آنها را به والیبال برگردانیم. این بهترین اتفاق است که می‌تواند برای تیم و باشگاه‎‌ها بیفتد./خبرآنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه