اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

خود را برای تگرگ و آب گرفتگی آماده کنید! | اخبار هواشناسی خبر از تگرگ و آب گرفتگی داد

اخبار هواشناسی کشور نسبت به بارش باران، برف و احتمال آب‌گرفتگی در ۲۴ استان کشور هشدار داد.

خود را برای تگرگ و آب گرفتگی آماده کنید! | اخبار هواشناسی خبر از تگرگ و آب گرفتگی داد
کدخبر : 24616
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ اعلام کرد؛ بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید، احتمال ریزش تگرگ و در ارتفاعات شمال‌غرب بارش برف شنبه (۱۸ فروردین) در آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و دامنه و ارتفاعات استان‌های زنجان و قزوین و یکشنبه (۱۹ فروردین) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و دامنه و ارتفاعات استان‌های لرستان، همدان، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

حاکمیت این شرایط جوی دوشنبه (۲۰ فروردین) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، شمال همدان و ارتفاعات و دامنه استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، مرکزی، البرز و تهران خواهد بود.

اخبار هواشناسی

در این شرایط، احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال تگرگ، وزش باد به نسبت شدید، لغزندگی و کاهش دید به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و درختان آسیب پذیر وجود دارد.

در همین راستا، احتیاط در سفر‌های برون شهری، خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی باید مد نظر قرار گیرد.

منبع: خبرگردون

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می شود.

برای یکشنبه (۱۹ فروردین) تا دوشنبه (۲۰ فروردین) با گذر متناوب امواج ضعیفی از نواحی شمالی، در بعضی ساعات آسمان نیمه ابری و رگبار پراکنده باران در پاره‌ای نقاط نیمه شمالی استان و همراه با افزایش سرعت وزش باد در سطح استان، گاهی وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غربی مورد انتظار است.

از روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) دوباره با ورود سامانه بارشی به استان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

اخبار هواشناسی

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۹ فروردین) کمی ابری تا نیمه ابری و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۲۰ فروردین) کمی ابری تا قسمتی ابری و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد، گرمترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از ظهرفردا تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۰ فروردین‌ماه) گاهی بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و احتمال بارش تگرگ در نیمه شمالی به‌ویژه ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه و کاهش دید در گردنه‌های کوهستانی، احتمال جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن مسیل ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به بعضی نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در سفرها به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی، خوداری از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفاظت از امکانات و محصولات کشاورزی مد نظر قرار گیرد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

اخبار هواشناسی

منبع: آرمان ملی

 سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید، احتمال ریزش تگرگ و در ارتفاعات شمال‌غرب بارش برف شنبه (۱۸ فروردین‌ماه) در آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و دامنه و ارتفاعات استان‌های زنجان و قزوین و یکشنبه (۱۹ فروردین‌ماه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و دامنه و ارتفاعات استان‌های لرستان، همدان، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

حاکمیت این شرایط جوی دوشنبه (۲۰ فروردین‌ماه) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، شمال همدان و ارتفاعات و دامنه استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، مرکزی، البرز و تهران دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و درختان آسیب پذیر وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در سفرهای برون شهری، خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: از اواخر وقت شنبه تا صبح سه‌شنبه (۱۸ تا ۲۱ فروردین‌ماه) افزایش وزش باد شمال غربی با بیشینه سرعت ۱۲ متر بر ثانیه و بیشینه ارتفاع امواج درمناطق ساحلی ۱ متر و در مناطق دور از ساحلی تا ۱.۵ متر در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی خطر غرق شدن قایق های سبک و تفریحی، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال غرق شدن شناورهای صید و اختلال در تردد شناورهای حمل و نقل دریایی، احتمال خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی و اختلال در فعالیت‌های بندری و اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر وجود دارد.

به توصیه سازمان هواشناسی ممنوعیت در تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در تردد شناورهای نیمه سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت مد نظر قرار گیرد.

اخبار هواشناسی

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد شدید لحظه‌ای با بیشینه سرعت ۳۰ نات و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحلی بین ۱ تا ۱.۵ متر همچنین بارش پراکنده و رعد و برق فردا (۱۹ فروردین‌ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس و دوشنبه (۲۰ فروردین‌ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان در خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

در این وضعیت جوی احتمال آسیب به شناورهای سبک و احتمال خسارت به سازه‌های دریایی، احتمال خسارت به کالاها درفضای باز بنادر دور از نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی و انتقال کالاها به انبارهای استاندارد در بنادر توصیه می‌کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند./ ایسکا نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه