اخبار هواشناسی | اخبار آب و هواشناسی

سامانه بارشی به این استان ها رسید | امروز این استان ها بارانی اند!

امروز در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده روی می‌دهد و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

سامانه بارشی به این استان ها رسید | امروز این استان ها بارانی اند!
کدخبر : 23787
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

امروز در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده روی می‌دهد و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

هواشناسی

ورود موج بارشی جدید / امروز آسمان کشور بارانی می شود +نقشه هواشناسی استان ها

امروز در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده روی می‌دهد و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

فردا با ورود موج بارشی جدیدی از شمال غرب در استان‌های واقع در این منطقه رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

امروز آسمان کشور بارانی می شود

بنابر اعلام سازمان هواشناسی، سامانه بارشی روز چهارشنبه در اکثر مناطق کشور فعال می شود.

به گزارش  مهر، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در اکثر مناطق شرقی کشور تحت تأثیر سامانه بارشی قرار دارد.

بر اساس اعلام هواشناسی، امروز در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده روی می‌دهد و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

همچنین فردا نیز با ورود موج بارشی جدیدی از شمال غرب در استان‌های واقع در این منطقه رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. / فردا نیوز

بابک محمودی با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور، گفت: در پی هشدار هواشناسی، از دوشنبه تا سه‌‎شنبه احتمال بارش شدید برف و باران و سقوط بهمن در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و ایلام وجود دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا، امدادگران جمعیت هلال‌احمر برای ارائه خدمات به شهروندان، در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

محمودی افزود: از شهروندان درخواست داریم تا برای کاهش تلفات، از تردد غیرضروری در جاده‌ها و حضور در ارتفاعات خودداری کنند.

بررسی ۱۸۰ مطالعه تحقیقاتی نشان می‌دهد میزان مرگ‌ومیر در اثر تغییرات اقلیمی وضعیت ناراحت‌کننده‌ای در پی خواهد داشت. برآوردها حاکی از آن است که احتمالاً طی یک قرن آینده، حدود یک میلیارد نفر در اثر فجایع اقلیمی جان خود را از دست بدهند.

هواشناسی

قانون ۱۰۰۰ تن: سوختن هر هزار تن کربن معادل مرگ یک نفر

یکی از قوانین مربوط به تغییرات اقلیمی، قانون سرانگشتی به نام «قانون ۱۰۰۰ تن» است. این قانون می‌گوید هر هزار تن کربنی که بشریت می‌سوزاند به‌صورت غیرمستقیم یک فرد را در آینده محکوم به مرگ می‌کند.

اگر دمای جهان ۲ درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین دمای جهانی قبل از صنعتی شدن باشد، جان افراد زیادی از بین خواهد رفت. به ازای هر ۰.۱ درجه سانتیگراد گرم شدن از آن زمان، جهان ممکن است تقریباً با ۱۰۰ میلیون مرگ مواجه شود.

«جاشوا پیرس» متخصص انرژی از دانشگاه وسترن انتاریو در کانادا توضیح می‌دهد: «اگر محافل علمی قانون ۱۰۰۰ تن را جدی بگیرد و اعداد و ارقام را در نظر داشته باشد، گرمایش جهانی را جدی می‌گیرد. این وضعیت باعث مرگ یک میلیارد نفر در طول قرن آینده می‌شود.»

وی معتقد است باید به سرعت برای چنین وضعیتی کاری کرد. محاسبه میزان مرگ و میر انسان در اثر تغییرات آب و هوایی کار دشواری است. سازمان ملل گزارش می‌دهد که هر ساله عوامل محیطی جان حدود ۱۳ میلیون نفر را می‌گیرد و هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این مرگ و میرها به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به دلیل تغییرات آب و هوایی جان خود را از دست می‌دهند.

برخی از کارشناسان معتقد هستند دمای غیرعادی به تنهایی ممکن است جان پنج میلیون نفر را در سال بگیرد. بخشی از مشکل این است که تأثیرات جهانی تغییرات آب‌وهوایی بسیار زیاد است. مشکلات مربوط به تولید محصول، خشکسالی، سیل، آب و هوای گرم، آتش‌سوزی‌های جنگلی و بالا آمدن آب دریاها همگی می‌توانند زندگی انسان‌ها را به شیوه‌های ظریف و پیچیده‌ای تحت تأثیر قرار دهند./دیجیاتو

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه