قیمت مرغ | قیمت مرغ امروز در بازار

قیمت مرغ نزدیک ماه رمضان همه را غافلگیر کرد | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟

بر اساس مشاهدات میدانی، قیمت مرغ در هفته‌های اخیر نوسان چندانی نداشته و در حال حاضر کمبودی در بازار وجود ندارد.

قیمت مرغ نزدیک ماه رمضان همه را غافلگیر کرد | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟
کدخبر : 23744
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت مرغ در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

قیمت (تومان)

ران مرغ بدون پوست و بدون چربی دم

۱۲۸۵۰۰

مغز ران بدون استخوان و بدون پوست

۱۴۹,۵۰۰

سر و ران مرغ بدون پوست.

۱۲۵۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، ریه، گردن و بال.

۱۴۶, ۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، ریه، گردن، بال، بازو.

۱۴۹,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست، بدون دم، گردن شش بال.

۱۳۸,۰۰۰

بال های برشته شده ساده، بدون نوک

۹۵۰۰۰

بازوی ساده کبابی

۷۹, ۵۰۰

مخلوط بال و بازوهای کبابی ساده

۹۲۰۰۰

فیله مرغ

۱۷۸۰۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۵۰۰۰۰

شنیسل بدون آرد

۱۷۵,۰۰۰

مرغ چینی

جوجه کباب ساده، بدون استخوان و بدون بازو

۱۷۹,۰۰۰

مرغ سوخاری تک استخوانی

ران مرغ چینی ۱۰ عدد

جوجه کنتاکی

قلب مرغ تمیز

۲۹۰۰۰

جگر مرغ

۱۹,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۱۸ هزار

۱۰۰۰ گرم بلدرچین منجمد

۱۱۵۰۰۰

۵۰۰ گرم بلدرچین منجمد

۸۹۰۰۰

بلدرچین کامل تازه (بسته ۱۰۰۰ گرمی)

۱۲۵۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی شده در کیسه (آستین کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته بندی شده در کیسه (پوشش کیسه نایلونی)

۸۱۵۰۰

مرغ کامل تازه تمیز شده، در بشقاب بسته بندی شده است.

۱۵ بسته تخم مرغ

۴۷۹۰۰

تخم مرغ بسته بندی شده ۲۰ عددی.

۶۲۹۰۰

۹ عدد تخم مرغ در یک بسته

۳۵۹۰۰

بسته ۶ عدد تخم مرغ

۲۹,۹۰۰

منبع: اسمارتک

 

احتمال ریزش قیمت مرغ در آستانه نوروز و ماه رمضان

بازار کالاهای اساسی با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و ایام نوروز از حساسیت بیشتری برخوردار می‌شود. در حال حاضر افزایش جوجه‌ریزی در ۳ ماه پایان سال که به ماهانه بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه رسیده، ثبات را در بازار این محصول پروتئینی به ارمغان آورده است.

در همین خصوص محمدعلی نیکبخت با بیان اینکه روزانه به ۹ هزار تن مرغ گرم در کشور نیاز داریم، گفت: تأمین این میزان، بدون تولید امکان‌پذیر نخواهد بود، زیرا علاوه بر محدودیت‌های لجستیک، کشورهای همسایه توان تأمین نیاز ایران را ندارند.

وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: ما باید برای صادرات تولید کنیم‌، توقف در تولید درست نیست در بخش طیور، جوجه‌ریزی برای اسفند به اندازه بهمن انجام می‌شود و اگر مازادی در تولید وجود داشته باشد، صادر خواهد شد.

وی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم سیاست‌ها در حوزه واردات، صادرات، زیرساخت‌ها و… به گونه‌ای باشد که به تولید آسیب وارد نشود، در روزهای ماه رمضان و عید نوروز هم تلاش می‌کنیم آرامش بازار برهم نخورد و فراوانی برای مردم و جامعه رقم بخورد.

جوجه‌ریزی بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه‌ای سبب شده که وزارت جهاد کشاورزی از طرفی اجازه صادرات مرغ به کشورهای همسایه را صادر کند و از طرف دیگر برای ذخایر احتیاطی مازاد مرغ تولیدکنندگان را خریداری کند.

به‌طوری که هم‌اکنون شرکت پشتیبانی امور دام کشور در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی با توجه به روند افزایش تولید جوجه‌ریزی و امکان کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در دو مقطع مبادرت به خرید از محل مازاد تولید داخل داشته است که در مقطع اول حدود ۸ هزار تن و در مقطع دوم بیش از ۷ هزار تن خرید تنظیم بازاری و ذخایر صورت پذیرفته است.

به همین دلیل به نظر می‌رسد با تمهیداتی که در وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام کشور اندیشیده شده، نگرانی در زمینه تأمین، عرضه و توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان و ایام عید وجود ندارد.

حسین شیرزاد، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در همین خصوص می‌گوید: خریدهای صورت‌گرفته توسط شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران مستقل، زنجیرهای تولید، اتحادیه‌های سازمان تعاون روستایی و تحت پوشش اتاق تعاون و تشکل‌های تولیدی است و این شرکت آمادگی دارد که به‌طور مستمر، مرغ مازاد را از هر یک از فعالان تولیدی صنعت طیور مذکور به طور نامحدود در سراسر کشور خریداری کند.

وی در ادامه افزود: تاکنون از ۱۴ استان مرغ مازاد بر نیاز بازار خریداری شده و استان‌های مازندران، اصفهان و البرز با توجه به آمار میزان تناژ خریداری شده به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم می‌باشند در میزان خرید صورت گرفته که ارزش مرغ منجمد خریداری شده معادل با ۱.۲ هزار میلیارد تومان (همت) است.

وی تصریح کرد: این خریدها از طریق دستورالعمل‌های شرکت پشتیبانی امور دام کشور به ادارات کل پشتیبانی امور دام استان‌ها ابلاغ و به جامعه هدف اطلاع‌رسانی شده و خریدها با انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان انجام شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تأکید کرد: این سیاست‌های حمایتی در راستای ارتقای امنیت تولید در جامعه مرغداران تا زمانی که مازاد تولید مرغ در کشور وجود داشته باشد مستمر و نظام‌مند صورت می‌گیرد و همچنین به‌منظور حمایت از جوجه‌ریزی مطلوب در ماه‌های آتی نیز «قرارداد خرید آتی تولید مرغ» به استان‌ها ابلاغ شده است که نسل جدیدی از قراردادهای هوشمند محسوب می‌گردند.

وی افزود: مرغ‌های منجمد خریداری شده در محدوده وزنی ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ گرم بوده و در قراردادهای منعقد شده با موضوع «تأمین مرغ تولیدی آتی» مرغ منجمد با تحویل نهاده‌ها به صورت مدت‌دار دو ماهه در اختیار تولیدکنندگان قرار داده می‌شود.

شیرزاد گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده بین شرکت پشتیبانی امور دام کشور و بخش خصوصی، روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تن محموله گوشت مرغ گرم از استان‌های همجوار شامل مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، زنجان، قزوین و البرز وارد استان تهران می‌شود که از این میزان ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن از آن وارد میدان بهمن به عنوان بارانداز و توزیع‌کننده اصلی گوشت مرغ استان مذکور است. ضمناً از میان استان‌های ذکر شده به عنوان استان‌های معین، بیشترین میزان سهم تأمین گوشت مرغ را به ترتیب استان‌های مازندران، گیلان و گلستان به‌عهده دارند.

شیرزاد در پایان گفت: با تمهیداتی که در وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام کشور اندیشیده شده نگرانی در زمینه تأمین، عرضه و توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان و ایام عید وجود ندارد./ اقتصاد ایران

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه