اخبار روز| اخبار اقتصادی| قیمت تخم‌مرغ

قیمت جدید تخم مرغ در بازار اعلام شد.

کدخبر : 2345
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ در میادین میوه و تره بار که با دو نوبت کاهش قیمت در هشتم آذر از ۴۳ هزار تومان به ۴۱ هزار تومان و در ۲۲ آذر از ۴۱ هزار تومان به ۳۹ هزار تومان رسیده بود، مجدداً به قیمت ۴۳ هزار تومان بازگشت.

همچنین هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ شناسنامه‌دار در میادین میوه و تره بار، تازه و کاملاً سالم بوده و وزن هر شانه حداقل ۱۸۰۰ گرم است.

قیمت تخم مرغ

بازار تخم مرغ آشفته است

بازار تخم مرغ در اصفهان پر تلاطم و ناآرام است و قیمت‌ها در یک هفته اخیر افزایش یافته است.

هر چند عرضه و قیمت مرغ در بازار به یک آرامش نسبی رسیده، اما تخم مرغ هنوز با آشفتگی بازار قیمت و عرضه مواجه است. بازگشت آرامش نسبی به بازار مرغ با کاهش قیمت و عرضه کافی به مصرف کننده می‌رسد.

اما بازار تخم مرغ پر تلاطم و ناآرام است و قیمت‌ها در یک هفته اخیر افزایش یافته و خبری هم از عرضه دولتی به خرده‌فروش‌ها نیست.

در روز‌هایی که تخم مرغ با قیمت دولتی کمتر عرضه می‌شود تخم مرغ بسته‌بندی شده به وفور پیدا می‌شود و با چند برابر قیمت در بازار به فروش می‌رسد و مصرف کننده نهایی است که ضرر می‌کند.

حسین ایراندوست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان  گفت: برای مدیریت بازار از سامانه رهتاب برای توزیع مرغ استفاده کردیم که به خوبی جواب داد و برای تخم مرغ هم طی دو جلسه‌ایی که با تولید کنندگان تخم مرغ داشتیم به زودی این محصول هم وارد سامانه می‌شود.

 وی گفت: از نظر تولید تخم مرغ هیچ مشکلی در استان اصفهان وجود ندارد و روزانه بالغ بر ۳۸۰ تن تولید تخم مرغ داریم که نزدیک به دو برابر نیاز استان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان  گفت: تخم مرغ از درب مرغ‌داری به طور مستقیم به خریداران خرد یا مصرف کنندگان عرضه می‌شود.

وی گفت: برنامه‌ریزی این موضوع در حال انجام است و به زودی نتایج آن را مردم در بازار خواهند دید و در رهتاب توزیع تخم مرغ از مرغ‌داری تا مغازه‌ها رصد می‌شود.

باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه