تست شخصیت | تست شخصیت شناسی

با مدل راه رفتن به شخصیت افراد پی ببرید | تست شخصیتی که نقاط عمیق افراد را مشخص می کند

می‌توان شخصیت افراد را از نوع راه رفتنشان تشخیص داد.

با مدل راه رفتن به شخصیت افراد پی ببرید | تست شخصیتی که نقاط عمیق افراد را مشخص می کند
کدخبر : 23133
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

ابزارهای ارزشمندی هستند که به ما کمک می‌کنند تا ذهنیت خود و آنچه ما را منحصر به فرد می‌کند بهتر درک کنیم. تست شخصیت می توانند به ما کمک کنند تا نقاط قوت، ضعف، علایق و ترجیحات خود را تعیین کنیم. تست شخصیت ابزاری است که به طور ویژه طراحی شده است تا به شما در درک بهتر طرز تفکری که مشخصه شماست کمک کند. تست شخصیت شامل شناسایی یک عنصر خاص در بین چندین تصویر و پاسخ به سوالات بر اساس این تصویر است. از پاسخ های ارائه شده می توان برای تعیین وضعیت فعلی ذهن و ترجیحات شخصی استفاده کرد.تست شخصیت جالب را در این صفحه بخوانید.

برای مثال افراد منطقی و مولد تمایل دارند هنگام راه رفتن، وزن خود را کمی به جلو برده و گام‌های سریع بردارند.

اما افرادی که شانه‌های خود را عقب برده و سینه را به جلو داده و سر بالا راه می‌روند، معمولا کاریزماتیک و سرگرم کننده‌تر از بقیه بوده و مهارت‌های اجتماعی بهتری دارند.

افرادی هم که خنثی راه می‌روند و وزن شان روی پاهایشان است{نه به جلو و نه به عقب تمایل دارد} افرادی اهل انجام کار‌های مختلف نیستند.

اگر دیدید فردی به آرامی راه رفته و به زمین نگاه می‌کند، او فردی درونگرا است.

گام‌های کوچک و آهسته راه رفتن می‌تواند نشان دهنده خود شیفتگی هم باشد.

افرادی که سریع راه می‌روند نگرش پیشرو داشته و سطح انرژی بالایی دارند.

گام‌های بلند نیز نشان دهنده اشتیاق و تمایل به دفاع از دیگران است.

این ویژگی‌ها بیشتر از ظاهر برای افراد جذابیت می‌آورند

در نظرسنجی‌های مربوط به خصوصیات و ویژگی‌های ترجیحی افراد، ظاهر و جذابیت به همراه موفقیت‌های مادی مانند امنیت مالی، در میان گزینه‌هایی است که در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

در عوض خصوصیاتی مانند مداراجویی، برون گرایی و هوش در انتخاب افراد برای شریک زندگی، همواره بالاتر از جذابیت‌های فیزیکی قرار می‌گیرند.

۱۰ نشانه که می‌گوید رابطه عاطفی بی‌نقصی دارید حتی اگر خودتان اینطور فکر نمی‌کنید

گِرِگ وبستر استاد روانشناسی دانشگاه فلوریدا می‌گوید با آنکه ممکن است افراد طوری به سوالات پاسخ دهند که در چشم دیگران مقبول باشد، اما مردم عموماً می‌گویند که ویژگی‌هایی مانند هوش را به ظاهر ترجیح می‌دهند.

اندازه گیری شخصیت یک نفر می‌تواند مشکل باشد. آزمون‌های روان‌سنجی که معمولاً به شکل پرسشنامه هستند، دهه‌هاست که در روان‌پزشکی به‌عنوان راهی برای سنجش شخصیت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روان‌پزشکان اغلب از آزمون «پنج مهم» (Big Five) استفاده می‌کنند که افراد را بر اساس پنج ویژگی می‌سنجد: استقبال از تجربیات جدید، وظیفه شناسی، برونگرایی، سازگاری و روان رنجوری.

۵ نشانه که شریک عاطفی تان تنها می‌خواهد شما را وابسته کند و به فکر رابطه جدی نیست

این باور وجود دارد که این پنج خصوصیت کاملاً رایج هستند، اما این نگاه خالی از انتقاد نیست. به گفته وبستر، نگریستن تنها به پنج ویژگی، دید بسیار محدودی از آنچه افراد انتخاب می‌کنند ارائه می‌دهد.

تست‌های روان‌سنجی در حالی که ناقص هستند، می‌توانند شباهت‌ها و تفاوت‌های بین افراد را نشان دهند و تصویر گسترده‌ای از شخصیت افراد ترسیم کنند؛ و به نظر می‌رسد که برخی از بخش‌های شخصیت ما شاخص‌های بهتری از میزان مناسب بودن ما برای روابط جدی هستند.

از میان پنج ویژگی ذکرشده، سازگاری و مداراجویی که نشان دهنده مهارت‌های بین فردی یک فرد است در ارزیابی اولیه میزان مطلوبیت از سوی هر دو جنس نقش مهمی ایفا می‌کند و قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده میزان رضایت از رابطه در حال حاضر و در آینده هستند.

هم برای زنان و هم مردان جذابیت فیزیکی باید با سازگاری همراه باشد تا تمایل به یک رابطه جدی را پیش‌بینی کند.

۳ نشانه که می‌گوید رابطه شما از روی تنهایی است نه عشق

وبستر می‌گوید که درک ما از شخصیت خود و دیگران با چارچوب مرجع ما شکل می‌گیرد. برای مثال، افراد سازگارتر، تمایل دارند دیگران را مهربان و دوستانه ببینند و برعکس، و ما جذب افرادی می‌شویم که ارزش‌های مشابهی با ما دارند. بر این اساس ممکن است با افرادی جفت شویم که شخصیت‌های بسیار شبیه به خودمان دارند.

تری اوربچ و سوزان اسپریچر، استادان روانشناسی دانشگاه‌های میشیگان و ایلینویز آمریکا، به ویژگی‌هایی اشاره می‌کنند که به نزدیکی و شباهت افراد مربوط می‌شود. مانند اینکه فرد مقابل از نظر ژنتیکی و فیزیکی چقدر به ما شباهت دارد و چقدر نزدیک به ما زندگی می‌کند. زوج‌هایی که سطوح بالایی از شباهت در پنج خصوصیت مهم را گزارش می‌دهند از نظر توانایی حل مشکلات و مدیریت کار‌های روزانه از دیگر زوج‌ها موقعیت بهتری دارند.

برخی روانشناسان معتقدند که ما باید به دنبال شریک زندگی آشنایی باشیم که برخی از ویژگی‌های شخصیتی مانند ظاهر، موقعیت جغرافیایی و طبقه اجتماعی‌اش با ما همخوانی داشته باشد و این را «پایه‌ای‌ترین اصل جذابیت» می‌دانند.

با این حال برخی از تفاوت‌های شخصیتی نیز ممکن است جذاب باشند. گاهی ما ترجیح می‌دهیم در کنار فردی قرار بگیریم که سطح برون‌گرایی او در نقطه مقابل ماست و می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی را از ما بیرون بکشد.

وبستر همچنین معتقد است که افراد به دنبال کسی هستند که از نظر اجتماعی، فیزیکی یا مالی مسلط باشند، اما نه لزوماً نسبت به خودشان.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه