قیمت دلار | قیمت دلار امروز در بازار

قیمت دلار امروز همه را غافلگیر کرد | قیمت دلار امروز به چند رسید؟

اکوایران: در مجموع بازار در حال نزدیک شدن به سطوح حساسی است، مقاومت 52 هزار و 200 تومان و 52 هزار و 800 تومان دو مرز مهم برای بازار دلار تهران است که اگر از آن عبور کند جو خرید در بازار بیشتر خواهد شد.

قیمت دلار امروز همه را غافلگیر کرد | قیمت دلار امروز به چند رسید؟
کدخبر : 22515
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. متوسط هفتگی  قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد.طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیرمستقیم بر بازار  خواهد داشت.مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند. در ادامه قیمت دلار در بازار امروز را مشاهده می کنید.

قیمت دلار

به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات که در روز سه‌شنبه از مقاومت 50 هزار و 750 تومان گذشته بود در روز چهارشنبه همچنان به افزایش خود ادامه داد و از مقاومت 51 هزار و 200 تومان هم عبور کرد. قیمت دلار هرات در روز چهارشنبه در 51 هزار و 100 تومان شروع به کار کرد و پس از نرخ‌دهی درهم و افزایش این بازار، از مرز مقاومت رد شد. قیمت دلار هرات با افزایش در 51 هزار و 500 تومان بسته شد. در پشت خط چهارشنبه قیمت دلار در هرات 50 هزار و 630 تومان به کار خودش پایان داد. به عقیده معامله‌گران سوخت افزایش قیمت دلار در این دو روز نرخ درهم امارات بوده است.

قیمت درهم امارات در روز چهارشنبه با گپ مثبت 80 تومانی در پله دوم کانال 14 هزار تومان بازگشایی شد و با افزایش تا 14 هزار و 320 تومان بالا رفت و در ادامه با کاهش در 14 هزار و 300 تومان به کار خوش پایان داد. قیمت درهم نسبت به نرخ پایانی روز سه‌شنبه افزایش 180 تومانی داشت. با قیمت درهم 14 هزار و 300 تومانی، دلار 52 هزار و 480 تومان برآورد می‌شود. شکاف قیمت درهم و دلار هرات در روز چهارشنبه به بیش از 800 تومان رسید.

قیمت تتر در ابتدای معاملات روز چهارشنبه حوالی 51 هزار و 700 تومان در نوسان بود و با صعود قیمت دلار و درهم، افزایش شد و تا 51 هزار و 350 تومان بالا رفت اما نتوانست در بالای این سطح تثبیت دهد. شکاف قیمت تتر و دلار هرات که از هفته گذشته به هزار تومان رسیده بود با افزایش قیمت دلار در روز سه‌شنبه و چهارشنبه، این شکاف کمتر شد.

به عقیده تحلیل‌گران اگر درهم از افزایش منصرف شود قیمت دلار هم می‌تواند کاهشی شود. معامله‌گران فنی معتقدند بازار ارز در سطوح فعلی در چارت اشباع خرید و واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می‌دهد قیمت دلار پتانسیل اصلاح را دارد. اما اگر درهم همچنان بر مدار افزایش باشد قیمت دلار هم هم مسیر با آن می‌شود. اولین مقاومت قیمت دلار پس از 51 هزار و 600 تومان حوالی مرز 51 هزار و 800 تومان خواهد بود.

در مجموع بازار در حال نزدیک شدن به سطوح حساسی است، مقاومت 52 هزار و 200 تومان و 52 هزار و 800 تومان دو مرز مهم برای بازار تهران است که اگر از آن عبور کند جو خرید در بازار بیشتر خواهد شد.

نکته بازار این بود که معامله‌گران مدعی بودند در معاملات شنبه‌ای، قیمت دلار هرات در کانال 52 هزار تومان خریدار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز  قیمت دلار در معاملات نقدی روز گذشته صعودی شد و بنا بر ادعای برخی از معامله گران تا مرز ۵۲ هزار و ۱۰۰ تومان بالا رفت. برخی از فعالان اقتصادی می گویند اسکناس آمریکایی در تهران به صورت هیجانی بالا رفته و احتمال اینکه دلار عقب نشین کند وجود دارد. با این حال برخی دیگر دلیل نوسانات صعودی دلار را ناشی از چند عامل مهم می دانند. نخست اینکه این روز ها  نرخ حواله درهم لیدر بازار دلار شده و همین موضوع سطح انتظارات برای  دلار را تقویت کرده است. بر این اساس قیمت درهم که در روزهای گذشته در کانال ۱۳ هزار تومان به فروش رسیده بود در هفته جاری به کانال ۱۴  هزار تومان نفوذ کرده و در این خاکریز در حال پیشروی است. قیمت درهم دیروز تا ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت. نرخ برابری درهم به دلار ۵۲ هزار و ۵۲۳ تومان برآورد می شود. 

از سوی دیگر برخی از روند قیمتی دلار هرات به عنوان دومین عامل یاد می‌کنند زیرا بنابر ادعای معامله‌گران قیمت دلار در هرات هم صعودی شده است. بر اساس گفته معامله‌گران نرخ دلار در بازار مذکور صبح دیروز با ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان بازگشایی شد و ظهر بر روی ۵۱ هزار و ۳۳۰ تومان قرار گرفت. شیب صعودی دلار هرات در معاملات عصر بیشتر شد و به ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. این قیمت نسبت به روز سه شنبه ۷۵۰ تومان بالا رفته است.

برخی هم دلیل صعود دلار را به مسائل سیاسی ربط می دادند و از آن به عنوان سومین عامل سخن می‌گفتند. به گفته این دسته، ناآرامی‌های منطقه‌ای، محدودیت عراق برای معامله با ارزهای خارجی و ایران و‌ همچنین، بالا رفتن اختلافات ایران و امارات بر سر جزایر سه‌گانه مواردی بودند که رد پای آنها در رشد قیمت ها مجود داشته است. 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه