نرخ جدید دلار بازار تهران رو بهم ریخت!! | افزایش قیمت دلار امروز 5 مهر ماه همه رو شکه کرد!

قیمت دلار به نرخ امروز را بخوانید.

نرخ جدید دلار بازار تهران رو بهم ریخت!! | افزایش قیمت دلار امروز 5 مهر ماه همه رو شکه کرد!
کدخبر : 20188
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. متوسط هفتگی  قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد.طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیرمستقیم بر بازار  خواهد داشت.مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند.در ادامه قیمت دلار در بازار امروز را مشاهده می کنید.

قیمت دلار امروز

قیمت دلار امروز نوسان کاهشی داشت و به کف کانال ۴۹ هزار تومانی نزدیک شد. طی روزهای گذشته محدوده نوسان دلار از نیمه بالایی کانال ۴۹ هزار تومانی به پایین کانال مذکور عقب‌نشینی کرده است. معامله‌گران به اخبار مربوط به دیدارهای سیاسی با اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توجه نشان داده‌اند و در انتظار وضوح بیشتر اخبار در این بخش هستند.

امروز قیمت دلار با کاهش ۱۰۰ تومانی با رقم ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد. اخبار سیاسی همچنان مورد توجه معامله‌گران بازار ارز است اما به این بازار روند نمی‌دهند. بررسی معاملات دلار در روز جاری نشان می‌دهد که کاهش تقاضا باعث کاهش محدود قیمت دلار شده است.

روند معاملات در بازار ارز حاکی از تردید حرفه‌ای‌های این بازار برای هر گونه مبادله‌ای است. آنها ترجیح می‌دهند اخبار سیاسی مربوط به دیدار رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، خروجی تعیین‌کننده‌ای برای بازارهای مالی داخلی داشته باشد.

کارشناسان اقتصادی همواره به اثر تورم و نقدینگی به عنوان فاکتورهای اصلی تعیین قیمت دلار تاکید دارند. آنها معتقدند حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود باز هم قیمت دلار به شکل مقطعی کاهشی می‌شود و در بلندمدت برای بازار ارز چاره‌ساز نیست.

قیمت دلار

سیاست‌گذار در بلندمدت توان مدیریت دلار را دارد

در همین راستا عبدالله مشکانی کارشناس بازارهای مالی نیز با تاکید بر اثر تورم و نقدینگی در بلندمدت بر قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت: «در حال حاضر نوسانات در بازار ارز مانند یکی دو هفته اخیر وجود دارد اما با تغییرات دو سه هزار تومانی بازار روند نمی‌گیرد. باید توجه داشت شاید بازارساز توانایی این را داشته باشد که در کوتاه‌مدت با عرضه یا عدم‌عرضه به بازار جهت دهد؛ اما در بلندمدت، نرخ ارز تابع نقدینگی و تورم است.»

وی نقدینگی در کشور را رو به رشد دانست و افزود: «سیاست‌‌گذار از ابتدای سال سعی داشته  با خبردرمانی قیمت دلار را مهار کند؛ این در حالی است که فرایندهای سیاسی هیچ وقت قابل پیش‌بینی نیستند.»

دلار گران می‌شود؟

این تحلیلگر بازارهای مالی با بیان اینکه محدوده ۵۹ تا ۶۰ هزار تومانی سقف قبلی دلار است تاکید کرد: «تا موقعی که سقف قبلی دلار شکسته نشود نمی‌توان برای دلار روند جدیدی تصور کرد و روندی برای دلار شکل نمی‌گیرد. بنابراین هر وقت قیمت دلار بالای سقف قیمتی قبلی بسته شد آن زمان می‌توان درباره روند بعدی این اسکناس صحبت کرد.»

مشکانی با تاکید بر اینکه دلار پیشران سایر نرخ‌‌ها در اقتصاد ایران است و روندهای بعدی را تعیین می‌کند، گفت: «در حال حاضر بخشی از کالاها، قیمت خود را با نرخ دلار گران‌تر از بازار تطبیق داده‌اند و معامله می‌شوند، بنابراین در بازار حباب قیمتی وجود دارد. اگر بخواهد روندی در بازارها شکل بگیرد سقف قیمتی باید شکسته شود و آن وقت بازارها می‌توانند پیشرو آن شروع کنند به قدم برداشتن کنند.»

قیمت دلار در بازار

بازار ارز در انتظار اخبار مساعد هسته‌ای

در روزهای اخیر موضوع سفر«محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که برای شرکت در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی به وین رفته است، در صدر توجه معامله‌گران بازار ارز بود. وی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این اجلاس، با رافائل گروسی مدیر کل آژانس دیدار کرد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار پیامی در توئیتر این ملاقات را مهم توصیف کرد و نوشت: من تمایل آژانس را برای تعامل و پیشرفت ملموس بر اساس بیانیه ۴ مارس، به منظور ارائه تضمین‌های معتبر مبنی بر اینکه برنامه هسته‌ای ایران منحصراً صلح‌آمیز است، مورد تاکید قرار دادم.

امروز برخی معامله‌گران بازار ارز دلیل رکود روز جاری را، اخبار مربوط به این دیدار دانستند. برخی بازیگران بازار ارز نیز معتقدند پس از پایان هفته نخست مهر و ماندگاری قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی، تقاضا افزایش می‌یابد و این اسکناس به کریدور بالاتر راه پیدا خواهد کرد.

امروز قیمت دلار در بازارهای همسایه با کاهش قیمت دلار در تهران همراه شد. دلار هرات با قیمت ۴۹ هزار و ۲۹۰ تومان معامله شد و کاهش ۱۱۰ تومانی داشت. قیمت دلار سلیمانیه ۴۹ هزار ۲۰۰ تومان شد و افت ۱۳۰ تومانی داشت. درهم امارات نیز با رقم ۱۳ هزار و ۵۷۰ تومان معامله شد و کاهش ۲۰ تومانی داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه