خبر داغ ویژه صبحگاهی: خبر مهم برای مادران شاغل | دولت برای مادران کارمند سنگ تموم گذاشت!!

خبر داغ ویژه صبحگاهی: خبر مهم برای مادران شاغل | دولت برای مادران کارمند سنگ تموم گذاشت!!
کدخبر : 19875
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

ساعت کاری  ادارات، بانکها و مدارس اعلام شد .جزییات  آخرین تصمیم‌گیری‌ها درباره ساعت کاری ادارات امروز اعلام شد. سازمان اداری و استخدامی کشور با ابلاغ بخشنامه جدید ساعت کاری ادارات را مانند قبل اعلام کرد. .ساعت کاری ادارات از ۱۸شهریور به حالت قبل برمی گردد.ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی  در حالی به حالت قبل برمی گردد که مشکلاتی را برای کارمندان و مردم به همراه داشته است. تاکنون چندین بار ساعت کاری ادارات دست خوش تغییراتی شده است. قرار است ساعت کاری ادارات برای مادران شاغل شناورسازی شود. جزئیات برنامه جدید دولت برای ساعت کاری ادارات اعلام شده که در ادامه این مطلب می خوانید.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ساعت کاری  ادارات و بانک‌ ها و دستگاه‌های دولتی  از هجدهم شهریورماه، به حالت قبل برمی‌گردد.

تغییر ساعات کاری ادارات از 18 شهریور

 میثم لطیفی با اشاره به اینکه تغییر ساعت کاری ادارات در تابستان، به جهت مصرف بهینه برق بود، اظهار داشت: ساعت کاری ادارات از هجدهم شهریور‌، به حالت قبل برمی‌گردد و طبق تصویب‌نامه هیئت‌وزیران در زمستان 1401 خواهد بود.

روز مادر

وی افزود: بنا‌براین، ساعات آغاز به کار ادارات دستگاه‌های اجراییِ ملیِ مستقر در شهر تهران از 7 تا 9 صبح به صورت شناور خواهد بود و ادارات واحدهای استانی و شهرستانی، 7 صبح آغاز به کار خواهند کرد؛ در واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی، ساعات کاری 06:30 و در واحدهای صنعتی 7 صبح خواهد بود. 

لطیفی در خصوص ساعت آغاز به کار مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز درمانی گفت: مدارس مقطع متوسطه اول و دوم نیز از 07:30 و مدارس ابتدایی، 8 صبح باز خواهد شد. مراکز آموزش عالی و پژوهشی و بخش‌های آموزشی وزارت بهداشت اعم از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها هم از 8 صبح‌ فعالیت خود‌ رو آغاز خواهند کرد.

رئیس‌ سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه بانک‌ها نیز بر اساس این مصوبه از 7 صبح آغاز به‌کار می‌کنند، گفت: شورای هماهنگی بانک‌ها نیز بر همین اساس اطلاعیه‌ای به بانک‌ها داده است که زمان خدمات‌دهی به مشتریان در شعب بانک ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 07:30 تا 13:30 ‌و ساعات حضور کارکنان در این ایام از ساعت ۷ صبح الی 14:30 دقیقه خواهد بود. همچنین در روزهای پنجشنبه، زمان خدمات‌دهی به مشتریان در شعب بانک‌ها از ساعت 07:30 الی 12:30 دقیقه و ساعات حضور کارکنان در شعب از ساعت ۷ صبح الی 13 خواهد بود. 

لطیفی درباره ساعت شروع به کار مادران و یا پدران کارمندی که فرزندان خردسال دارند یا محصل در مقطع ابتدایی دارند‌، گفت: ساعت آغاز به کار دستگاه‌های اجرایی ملی مستقر در شهر تهران، به صورت شناور از 7 تا 9 صبح است و مشکل این خانواده‌ها را حل خواهد کرد؛ اما به واحدهای استانی که ساعت آغاز به کار آنها 7 صبح است نیز تاکید شده که با شناور شدن ساعت آغاز به کار بانوان یا یکی از والدینی که فرزند زیر ۷ سال دارند و مهد کودکی هستند، مساعدت کنند. 

وی با اشاره به آیین‌نامه سال 1389 افزود: دستگاه‌ها مکلف هستند که با دورکاری بانوان یا یکی از والدینی که فرزند خصوصاً فرزندان زیر ۷ سال و مهدکودکی دارند، مساعدت کنند. 

لطیفی گفت: به موجب مصوبه هیئت‌ وزیران، استانداران‌ این اختیار را دارند که متناسب با گرمی و سردی هوا و طول روز نسبت به جابه‌جایی ساعات شروع کاری تا سقف یک ساعت در استان، تصمیمات مقتضی را اتخاذ و در استان اعمال کنند.

ساعت کاری جدید بانک های دولتی از ۱۶ شهریورماه اعلام شد

ساعات کاری جدید بانک‌های دولتی و نیمه دولتی از ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۲ توسط شورای هماهنگی بانک ها ابلاغ شد.

    شورای هماهنگی بانک‌ها با صدور اطلاعیه‌ای تأکید کرد: حسب نامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تغییر ساعت کاری در اوقات پرمصرف انرژی تا ۱۵ شهریورماه سال جاری، ساعات کار بانک ها از آن به بعد به روال سابق باز می گردد.

بر این اساس، زمان خدمات دهی به مشتریان در شعب بانک ها از تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ تا اطلاع ثانوی؛ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۳:۳۰ و ساعات حضور کارکنان در این ایام از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۴:۳۰ خواهد بود.

همچنین در روزهای پنجشنبه، زمان خدمات دهی به مشتریان در شعب بانک ها از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و ساعات حضور کارکنان در شعب از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۳:۰۰ خواهد بود.

ساعات کاری واحدهای ستادی بانک ها در تهران نیز همچون سنوات گذشته، در روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۶:۰۰ و در روزهای چهارشنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۵:۰۰ می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه