آیا ایلان ماسک اعتیاد دارد؟ | توهم در گفتار ایلان ماسک

  نیویورکر در گزارشی می‌گوید ایلان ماسک درعین‌حال که خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی بود، شرکت xAI را تأسیس کرد.

  آیا ایلان ماسک اعتیاد دارد؟ | توهم در گفتار ایلان ماسک
  کدخبر : 19346
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  گزارشی تازه می‌گوید در همان حوالی زمانی که ایلان ماسک خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی شده بود، خودش مخفیانه مشغول ساخت شرکتی برای توسعه هوش مصنوعی بوده است. ظاهراً او در همان بازه زمانی در تلاش برای جذب نیرو، مذاکره برای خرید تراشه‌های انویدیا و ثبت شرکت xAI بوده است.

  مجله معتبر نیویورکر در گزارشی می‌گوید تقریباً هم‌زمان با انتشار نامه سرگشاده ایلان ماسک و بیش از 1000 فعال فناوری برای جلوگیری از توسعه مدل‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌تر، این میلیاردر جنجالی مشغول کار روی شرکت xAI بوده است.

  این مجله مدعی است که ماسک در این بازه زمانی به‌دنبال جذب استعدادهای هوش مصنوعی از شرکت‌های رقیب ازجمله OpenAI بوده و با مدیران انویدیا گفت‌وگو داشته است تا احتمالاً از آن‌ها تراشه هوش مصنوعی بخرد. منابع نیویورکر می‌گویند ماسک در همان ماه انتشار نامه سرگشاده کارهای ثبت شرکت xAI را هم انجام داده است.

  ایلان ماسک از مدت‌ها قبل مشغول کار روی xAI بوده است

  حدود یک ماه پس از انتشار این نامه، گزارش‌هایی به سطح اینترنت راه پیدا کرد که حاکی از تلاش ایلان ماسک برای جذب بعضی از محققان هوش مصنوعی به‌منظور تشکیل یک آزمایشگاه جدید بود. در همان زمان گفته می‌شد که او با سرمایه‌گذاران تسلا و اسپیس‌ایکس هم صحبت کرده است تا شرایط حمایت از این کسب‌وکار جدید را بررسی کند.

  مدیرعامل تسلا اندکی بعد تأیید کرد که می‌خواهد چیزی موسوم به TruthGPT بسازد تا به‌دنبال کشف حقیقت و درک ماهیت جهان برود. ایلان ماسک درنهایت در ماه ژوئیه اعلام کرد که xAI را تشکیل داده است تا یک هوش مصنوعی ماهیت واقعیت جهان را کشف و درک کند.

  گفتنی است که نشریه بیزنس اینسایدر پیش‌تر در گزارشی گفته بود که ایلان ماسک حتی از توان پردازشی شرکت توییتر برای پیشبرد پروژه هوش مصنوعی مستقل خود استفاده کرده است. درمجموع به‌نظر می‌رسد که تلاش او برای جلوگیری از توسعه هوش مصنوعی، حداقل تا حدی به نفع خودش بوده است تا سریع‌تر بتواند به تأسیس شرکت xAI نزدیک شود./دیجیاتو

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه