وام قرض الحسنه | وام فوری | وام بدون ضامن

وام قرض الحسنه 150 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد | وام قرض الحسنه فوری با بازپرداخت 5 ساله

بانک مسکن به طرح‌های اشتغال خانگی و خوداشتغالی انفرادی ۱۵۰ میلیون تومان و به طرح‌های اشتغال کارفرمایی ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

وام قرض الحسنه 150 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد | وام قرض الحسنه فوری با بازپرداخت 5 ساله
کدخبر : 17957
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​ وام قرض الحسنه یکی از انواع وام های بانکی است؛ این نوع وام در واقع عقدی است بین بانک و قرض گیرنده که طبق مقررات و ضوابط مبلغی به عنوان قرض به فرد داده می شود؛ طبق قرار داد مبلغ وام قرض الحسنه توسط وام گیرنده باید باز پرداخت شود. بانک های مختلفی وام قرض الحسنه به سپرده گذاران خود ارائه می دهند. سقف تسهیلات وام قرض‌ الحسنه به متقاضیان و میزان کارمزد آن هر ساله توسط بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. وام قرض الحسنه همان طور که از نامش پیداست، دارای نرخ کارمزد کمی است؛ عموما نرخ کارمزد تسهیلات صفر تا چهار درصد است که از مشتریان دریافت می‌شود.

 زمان بازپرداخت تسهیلات انفرادی ۸۴ ماهه و نرخ سود آن ۴ درصد است. این زمان برای تسهیلات کارفرمایی ۶۰ ماه تعیین شده است. شرط دریافت این وام ارائه معرفی‌نامه از کمیته امداد، بهزیستی یا بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

برای ضمانت وام‌هایی با مبلغ حداکثر ۱۵۰ میلیون تومان یک گواهی کسر از اقساط، سفته تضمینی و دو نفر ضامن معتبر نیاز است. برای مبالغ بیش از ۱۵۰ و کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان گواهی کسر از اقساط باید دو عدد باشد. مبالغ وام بیش از ۳۰۰ میلیون تومان نیز تنها با ضمانت وثائق نوع اول همانند اموال غیر منقول، وجه نقد و … قابل پرداخت است.

بانک ملت به منظور خرید کالا وام ۵۰ میلیون تومانی ارائه می‌دهد که دریافت آن بدون داشتن حساب و سپرده‌گذاری در این بانک امکان‌پذیر نیست. البته در صورتی‌ هم که با وام شما موافقت شود، شما فقط می‌توانید محصولات شرکت اسنوا را خریداری کنید.

بازپرداخت وام ۳۶ ماه زمان دارد و شما در طول این مدت باید اصل پول به اضافه ۱۲ درصد سود را بپردازید.

شایان ذکر است که دریافت وام از بانک ملت شرایطی دارد. مثلا شما اصلا نباید چک برگشتی داشته باشید و حتی نباید به بانک مقروض باشید.

اگر قرار است به تازگی ازدواج کنید و هنوز جهیزیه نخریده‌اید، این وام می‌تواند برایتان مناسب باشد. البته برای دریافت آن به یک تا سه ضامن نیاز خواهید داشت.

بانک ملت یک وام ۲۰۰ میلیونی نیز به متقاضیان می‌دهد که شرایط خاص خودش را دارد.

این بانک افراد را در ۳ درجه مختلف A، B و C رتبه بندی می‌کند. به هرکدام از رتبه‌ها یک مبلغ خاصی تعلق می‌گیرد. اگر فردی عضو گروه A باشد، به دلیل ارزش بالا نیاز به ضامن نیست. مقدار وام ۳۰ میلیون است و تا ۴ سال باید بتوانید ماهیانه پرداخت کنید. لازم به ذکر است که سود این وام ۱۸ درصد می‌باشد.

اما اگر اعتبار کسی B و C باشد، شرایط کمی سخت تر است و باید ابتدا در سامانه فراهوشمند بانک ملت مراحل ثبت‌نام را طی کند. بعد از ثبت نام مشخص می‌شود که چه مقدار وام به فرد تعلق می‌گیرد.

 

وام قرض الحسنه

بانک صادرات نیز یکی‌دیگر از بانک‌هاست که به مردم وام می‌دهد.

انواع مختلفی از وام توسط این بانک پرداخت می‌شود که در ادامه توضیح مختصری خواهیم داد.

وام ۵۰ میلیون تومانی بانک صادرات نیز مانند بانک ملت به، خرید کالا اختصاص دارد. این وام به صورت چک صادر می‌شود. البته این اتفاق بعد از ارائه پیش فاکتور رخ می‌دهد.

دریافت وام به یک‌سری شروط وابسته است. مثلا حساب بانکی فرد درخواست دهنده باید حتما قرض الحسنه باشد، این شخص باید فاقد هر گونه چک برگشتی باشد و همچنین نباید به بانک هم بدهکار باشد.

در صورتی که متقاضی دریافت وام، تمام این شرایط را داشته باشد، وام بانک صادرات با سود ۱۸ درصد به وی تعلق می‌گیرد.

بانک صادرات به بازنشستگان نیز وام می‌دهد. البته این مهم به شرطی تحقق می‌یابد که حقوق بازنشستگی این افراد به بانک صادرات واریز گردد.

سود این وام کمتر از بقیه وام‌ها و به میزان ۴ درصد است.البته ماهی ۳۰۰ هزار تومان باید پرداخت کنید که ۳۶ ماه به طول می‌انجامد.

اگر بازنشسته هستید و به دریافت وام با سود کم احتیاج دارید، می‌توانید به بانک صادرات مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری در مورد شرایط اخذ وام، نحوه بازپرداخت و موارد دیگر به دست آورید.

وام فوری و وام آزاد برای عموم

امروزه اکثر مردم به وام آزاد نیاز پیدا می‌کنند. آن‌ها به دلیل خرید ملک، ماشین یا موارد دیگر تمایل پیدا می‌کنند که از یک راه مطمئن وام دریافت کنند.

انجام فرایندهای بانک‌ها برای دریافت وام کمی سخت است. اگر از بانک وام بگیرید، باید حواستان جمع باشد که قسط‌هایتان را در موعد مقرر هر ماه پرداخت کنید.

کسانی که برای دریافت وام عجله دارند، بهتر است به دنبال وام فوری باشند تا کارشان سریع‌تر راه بیفتد. دریافت این وام با ارائه سند خانه امکان‌پذیر است.

سعی کردیم تا در مقاله پیشرو، اطلاعاتی پیرامون دریافت وام آن هم به صورت فوری در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

وی افزود: واقعیت این است که بسیاری از قسمت‌های قانون جوانی جمعیت کامل اجرا نشده است اما گفت‌وگو در این مورد موجب شد تا شیب کاهش تولدهای جدید کمتر شود؛ همچنین شاهد افزایش تعداد تولدها از فرزند سوم به بعد هستیم، به طوریکه دوازده هزار تولد در سال ۱۴۰۱، فرزند سوم به بعد خانواده‌های ایرانی بودند.

قائم مقام دبیر کل جشنواره سرزمین جوان من با اشاره اینکه یکی از تکالیف مهم قانون جوانی جمعیت، آموزش و فرهنگ سازی در حوزه جمعیت است از ارسال ۷۶۱ اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: ۲۳ اثر در جمع برگزیدگان جشنواره «سرزمین جوان من» قرار گرفتند.

هاله احمدنیا افزود: جشنواره ملی هنری و ادبی «سرزمین جوان من» با هدف مردمی سازی رویکرد جوانی جمعیت، ارتقای آگاهی مردم از چالش‌های جمعیتی، مزایای جوانی جمعیت و تهدیدات سالخوردگی جمعیت و فرهنگ سازی در خصوص ارزش داشتن فرزند و خانواده کامل در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

قائم مقام دبیر کل جشنواره سرزمین جوان من گفت: خانواده کامل، حس شیرین مادری، آسیب‌های تک فرزندی، ازدواج دانشجویی و طلبگی، سزارین و عوارض آن و حفظ حیات جنین محورهای این جشنواره بودند.

وی ادامه داد: هنرمندان ۷۶۱ اثر را در پنج بخش رسانه‌های «دیداری، شنیداری، دیجیتال و ادبی» و همچنین ایده‌های نو و خلاق آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که از این تعداد ۳۷ اثر در بخش رسانه دیداری، ۱۹ اثر در بخش رسانه‌ای شنیداری و ۳۴ اثر در بخش رسانه‌های ادبی در جمع منتخبین قرار گرفتند.

احمدنیا گفت: در بخش رسانه‌های دیداری ۱۰ اثر، رسانه‌های شنیداری ۳ اثر و رسانه‌های ادبی ۱۰ اثر به عنوان برگزیدگان «سرزمین جوان من» معرفی شدند.

وی با بیان اینکه هفده داور در ارزیابی آثار با جشنواره همکاری داشتند، افزود: در بخش رسانه‌های دیجیتال، هیچ کدام از آثار دریافتی، به مرحله داوری نهایی راه نیافتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  خیلی خوب

 • پربازدید
 • پربحث ها
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
روی خط رسانه