بیمه تکمیلی بازنشستگان | ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان

خبر مهم درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان | بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند

نرم افزار موبایلی بیمه آتیه سازان حافظ در حوزه بیمه تکمیلی رونمایی شد.

خبر مهم درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان | بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند
کدخبر : 16700
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بسیاری از بازنشستگان از این طرح ناراضی هستند و معتقدند بیمه تکمیلی بازنشستگان از کارایی لازم  برخوردار نیست. به منظور ارتقاء خدمات رفاهی در بخش درمان و کاهش هزینه‌های درمانی برای بازنشستگان امکان بهره‌مندی از  بیمه تکمیلی بازنشستگان وجود دارد. خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به صورت جبران بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی برای جبران و پرداخت بیشتر هزینه های درمان به  بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.در ادامه به آخرین خبر از بیمه تکمیلی بازنشستگان می پردازیم.

در جریان برگزاری نشست روسای کانون های بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش که با حضور مدیرعامل و تعدادی از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، از نرم افزار موبایلی آتیه سازان حافظ رونمایی شد.

در این مراسم، مهدی فرزانه (معاون فنی شرکت آتیه سازان حافظ) ضمن معرفی این نرم‌افزار گفت: این نرم‌افزار به منظور استفاده راحت و تسهیل دسترسی به خدمت آتیه سازان طراحی شده است تا میزان تردد و حضور مشتریان به خصوص بازنشستگان را در شعب و نمایندگی‌های شرکت کاهش دهد. 

وی با بیان اینکه «این نرم‌افزار موبایلی، برای گوشی‌های اندروید طراحی شده و کاربران گوشی‌های ios می‌توانند از نسخه وب سرویس آن استفاده کنند»، گفت: در این نرم‌افزار ۵ نشانه یا بخش طراحی شده که «مشاهده سوابق درمانی فرد بازنشسته و افراد تحت پوشش»، «جستجوی برخط مراکز درمانی طرف قرارداد» و دسترسی به «نسخ الکترونیک» از جمله این موارد است. 

فرزانه یکی از قابلیت‌های این نرم‌افزار را اتصال آن به سامانه‌های وزارت بهداشت، سازمان بیمه سلامت و تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: برای استفاده از این نرم‌افزار موبایلی باید پس از نصب و راه اندازی، شماره تلفن همراه فرد استفاده کننده ثبت شود تا وارد پنل مدیریتی شده و فرد بتواند از این نرم‌افزار استفاده کند. 

وی تاکید کرد: با استفاده از این نرم افزار، بازنشستگان در بسیاری از موارد نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی‌ها و شعب آتیه سازان نخواهند داشت. ضمن اینکه این امکان فراهم شده تا اسناد پزشکی به صورت فایل و عکس از طریق نرم‌افزار به شرکت ارسال شود که پس از بررسی‌های کارشناسی، نتایج آن در همین نرم‌افزار قابل پیگیری خواهد بود.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

آخرین فرصت ثبت‌نام بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان بهمن ماه سال جاری است.

قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ به مدت یک‌سال از ابتدای آذرماه امسال تا آذرماه سال ۱۴۰۲ به امضاء رسید.

مبلغ بیمه تکمیلی در قرارداد جدید کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیمه آتیه‌سازان حافظ در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به ازای هر نفر ۲۰۵ هزار تومان است که در این قرارداد سقف تعهدات خدمات درمانی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی می‌توانند تا پایان بهمن ماه سال جاری برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند.

برهمین اساس بازنشستگانی که می‌خواهند از پوشش بیمه تکمیلی خود نیز انصراف بدهند تا بهمن ماه فرصت دارند و بعد از زمان اشاره شده، ثبت‌نام و حذف از بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی امکان‌پذیر نیست.

 در قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ سهم هر بیمه شده ۲۰۵ هزار تومان به ازای هر نفر است که از این رقم ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان سهم سازمان تأمین اجتماعی و به همین میزان ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان سهم بیمه شده خواهد بود.

صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: مهلت ثبت نام «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» ویژه بازنشستگان کشوری تمدید شد.

ثبت نام اینترنتی این طرح با توافق شرکت طرف قرارداد، به مدت یک ماه دیگر تا ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ تمدید شده است.

بازنشستگان و وظیفه بگیران علاقه مند می توانند تا تاریخ مذکور از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

دراین گزارش تصریح شده است :متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینترنتی به نشانی زیر مراجعه کنند:https://www.sabasrm.ir/supplementary-life-insurance

علی دهقان کیا گفت: اگر دولت در لایحه‌ی بودجه ۱۴۰۲، سهم متناسب و درخور برای سازمان تامین اجتماعی در نظر بگیرد و لااقل حاضر شود بدهی جاری و سهم بیمه‌ی دولت را در ردیف‌های بودجه ببیند، سازمان تامین اجتماعی اوضاع بهتری خواهد داشت.

بازنشستگان کارگری از انعقاد مجدد قرارداد بیمه تکمیلی با شرکت «آتیه‌سازان حافظ» انتقاد دارند؛ از آن مهم‌تر، هزینه‌های بالای بیمه تکمیلی‌ست که اگر سازمان تامین اجتماعی مکلف به پرداخت حداقل ۵۰ درصد این هزینه نشود، عملاً برخورداری از بیمه‌ تکمیلی برای اکثریت مستمری‌بگیران سازمان به خصوص حداقل‌بگیران تبدیل به امری صعب و ناممکن می‌شود. بازنشسته‌ای که ماهی ۶ یا ۷ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، پرداخت نفری ۲۰۰ هزار تومان بابت بیمه تکمیلی برایش میسر نیست.

از سوی دیگر، به جز بحث درمان و بیمه تکمیلی، بازنشستگان کارگری خواسته‌های کلیدی دیگری هم دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بحث بحران معیشت و لزوم تکمیل متناسب‌سازی‌ست؛ متناسب‌سازی کوچک‌ترین گامی‌ست که سازمان تامین اجتماعی می‌تواند بردارد تا معاش بازنشستگان کارگری به صورت حداقلی بهبود یابد.

علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در گفتگوی زیر، بر نقش راهبردی و سرنوشت‌ساز دولت تاکید می‌کند و می‌گوید: اگر دولت در لایحه‌ی بودجه ۱۴۰۲، سهم متناسب و درخور برای سازمان تامین اجتماعی درنظر بگیرد و لااقل حاضر شود بدهی جاری و سهم بیمه‌ی دولت را در ردیف‌های بودجه ببیند، سازمان تامین اجتماعی اوضاع بهتری خواهد داشت والا با رویکرد فعلی، سازمان در سال ۱۴۰۴ به یک نهاد ورشکسته بدل خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه