خبر مهم از بیمه بازنشستگان | رقم پوشش بیمه عمر بازنشستگان اعلام شد

براساس دستور اداری صادر شده توسط سید میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، حق بیمه تکمیلی درمان از تاریخ 1 آذر 1400 لغایت 30 آبان 1401 با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه 91 هزار تومان است.

خبر مهم از بیمه بازنشستگان  | رقم پوشش بیمه عمر بازنشستگان اعلام شد
کدخبر : 4722
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سازمان تأمین اجتماعی نحوه و رقم پوشش بیمه عمر بازنشستگان این سازمان را اعلام کرد.

با توجه به مصوبات هیئت مدیره مبنی بر مساعدت به مستمری‌ بگیران بابت بیمه تکمیلی درمان طی دوره مذکور به ازاء هر نفر از مشمولین ماهانه مبلغ 45 هزار و 500 تومان توسط واحدهای اجرایی به حساب هزینه کمک به بیمه تکمیلی درمان منظور و با هماهنگی کانون بازنشستگان شهرستان و استان‌‎‌‎‎ مربوطه به شرکت طرف قرارداد پرداخت می‌شود. از تاریخ 1 آذر 1400 لغایت 30 آبان 1401 مبلغ 45 هزار و 500 تومان به ازاء هر نفر بابت بیمه تکمیلی درمان از مستمری ماهانه مشمولین کسر خواهد شد.

همچنین به موجب قرارداد منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، حق بیمه عمر با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه مبلغ 14 هزار و 550 تومان است. مشمولین قراردادهای مذکور عبارتند از مستمری‌بگیران بازنشسته، از کارافتاده کلی و مستمری‌بگیران بازمانده، به همراه همسر و یا همسران دائم و در صورت تمایل سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان. براساس قرارداد منعقده، مستمری بگیر اصلی می‌تواند در صورت تمایل تمامی افراد تحت تکفل خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار دهد و گزینش برخی از افراد تحت تکفل ( فرزندان و پدر و مادرحسب مورد) مجاز نیستند.

بیمه بازنشستگان

در صورت فوت مستمری‌بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی مشمول بیمه تکمیلی درمان، تداوم پوشش بیمه‌ای مذکور برای مستمری‌بگیران بازمانده آنان امکان‌پذیر است. ضمناً می‌بایست هنگام اخذ درخواست برقراری مستمری بازماندگان (حضوری و غیرحضوری)، اطلاع‌رسانی لازم درخصوص پوشش بیمه عمر مستمری‌بگیران متوفی از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان و واحد اجرایی ذیربط صورت پذیرفته و بازماندگان جهت استفاده از مزایای بیمه مذکور به کانون‌های بازنشستگی شهرستان مربوطه راهنمایی شوند.

بر اساس مفاد قرارداد منعقده حداکثر سه ماه پس از تاریخ شروع آن، مستمری‌بگیران مشمول که تاکنون تحت پوشش بیمه‌های یادشده قرار نگرفته‌اند در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی مربوطه نسبت به ارائه درخواست برقراری پوشش بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر اقدام کنند. کانون‌های بازنشستگی موظفند ضمن اخذ رضایت‌نامه از متقاضیان جدید، فهرست اسامی آنان را به شعب اعلام کنند. در صورت اضافه‌شدن این‌دسته از افراد کسر حق بیمه مربوط به بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر و همچنین احتساب مبلغ مساعدت سازمان از ابتدای قرارداد الزامی است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدیدی که مستمری آنان در طی مدت قرارداد برقرار می‌شود درصورت تمایل می‌توانند حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ صدور حکم برقراری مستمری با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی مربوطه نسبت به ارائه درخواست خود مبنی بر برقراری پوشش بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر اقدام کنند.کسر حق بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر و احتساب مبلغ مساعدت سازمان در خصوص این‌دسته از مستمری‌بگیران می‌بایست از تاریخ برقراری صورت پذیرد.

پذیرش انصراف از پوشش بیمه‌های مذکور بر عهده کانون‌های بازنشستگی بوده و کمافی‌السابق کانون‌های یاد شده درخصوص برگشت مبالغ کسر شده و جلب رضایت مستمری‌بگیران مسئول و متعهد هستند و می‌بایست فهرست مشخصات این دسته از مستمری‌بگیران را جهت توقف کسر حق بیمه‌های مربوطه به واحدهای اجرایی اعلام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه