واریزی جدید | واریزی جدید دولت

فوری/واریزی جدید 11 میلیون تومانی برای بازنشستگان | حساب بازنشستگان پرپول شد

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مربوط به فروردین‌ماه امسال در اردیبهشت‌ پرداخت می‌شود.

فوری/واریزی جدید 11 میلیون تومانی برای بازنشستگان | حساب بازنشستگان پرپول شد
کدخبر : 16527
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 در رابطه با واریزی جدید دولت اینبار قرعه شانس به نام بازنشستگان رسیده است.طبق اخبار منتشر شده واریزی جدید برای بازنشستگانی است که منتظر ثبت نام وام بازنشستگان هستند. قرار است وام 30 میلیون تومانی به عنوان واریزی جدید برایشان پرداخت شود.مقدار واریزی جدید هنوز مشخص نشده است.در ادامه به آخرین خبر از واریزی جدید می پردازیم.

علی دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه بر اساس مصوبه شورای عالی کار افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: بنا بر پیگیری‌های انجام شده و قول‌هایی که مسئولان سازمان تامین اجتماعی داد‌ه‌اند، ان‌شاءالله افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان در اردیبهشت ماه عملیاتی می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه بر مبنای مصوبه شورای عالی کار (افزایش ۲۵ درصدی برای حداقل‌بگیران و ۲۱ درصدی برای سایر سطوح) پرداخت می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: بنابر پیگیری‌های صورت گرفته قرار است مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به فروردین ماه نیز همزمان با حقوق اردیبهشت ماه به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود.

وی تصریح کرد: بر اساس جدول طراحی شده، حقوق بازنشستگان هر ماه از بیستم بر اساس حروف الفبا به حسابشان واریز خواهد شد.

واریزی جدید

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ توضیح داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نعمت‌الله ترکی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ارائه خدمت به بازنشستگان این صندوق اظهار کرد: خدمت به بازنشستگان از مهمترین وظایف صندوق بازنشستگی است که جمعیتی حدود یک میلیون و 700 هزار بازنشسته را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: حوزه اجتماعی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی صندوق محسوب می‌شود که در این بخش تامین به موقع حقوق و اجرای قوانین از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار بوده است و خوشبختانه تا به امروز این وعده محقق شده و حقوق بازنشستگان هر ماه در موعد مقرر پرداخت شده است که امیدوارم همچنان نیز تداوم داشته باشد و مشکلی در بحث پرداخت حقوق بازنشستگان نداشته باشیم.

ترکی ادامه داد: در حوزه بهداشت، درمان و سلامت بازنشستگان، تا پایان سال 1401 معوقاتی وجود داشت که ارائه خدمات درمانی و سلامت را به بازنشستگان دچار چالش کرده بود؛ بنابراین تلاش کردیم این مسئله جبران شود و تا پایان سال 1401 مبلغی حدود 8 هزار میلیارد تومان از مطالبات ‌کل مراکز درمانی طرف قرارداد در سراسر کشور تسویه و پرداخت شد و درحال حاضر هیچ‌گونه بدهی و معوقه‌ای نسبت به مراکز درمانی از سال‌های گذشته و سنوات قبل نداریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال 1402 افزایش حقوق 20 درصدی را با توجه به ضوابط بودجه کشور اجرایی کردیم و در فروردین‌ماه احکام صادر شد و حقوق آنها را توانستیم با 20 درصد افزایش بپردازیم، گفت: میانگین حقوق از 9 میلیون و 400 هزار تومان به حدود 11 میلیون و 300 هزار تومان رسیده که البته رقم ناچیزی است و شرمنده‌ایم ولی تمام تلاش خود را کردیم و آنچه را که در قانون و ضوابط اجرایی بوده تقریباً توانستیم انجام دهیم.

وی با اشاره به جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری خاطرنشان کرد: در بخش پرداخت حق اولاد نیز تقریبا افزایش دو برابری را نسبت به سال 1401 داشتیم.

مرتضوی، وزیر کار گفت: دولت سیزدهم برای امسال ۲۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع عمومی برای پرداخت حقوق بازنشستگان پیش بینی کرد.

سید صولت مرتضوی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، به مناسبت هفته کارگر (۵ تا ۱۱ اردیبهشت ماه) اظهار داشت: اولین ابر بدهکار بانکی صندوق تامین اجتماعی وابسته به وزارت کار بود که در دولت سیزدهم نزدیک به ۲۰۰ همت در بازه زمانی ۱۸ ماهه تا پایان اسفند ماه سال گذشته از میزان بدهی این صندوق توسط دولت پرداخت شد.

وی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری با ۷۵ درصد ناترازی مواجه است. بر اساس قواعد و استانداردها به میزان هر نفر مستمری بگیر بازنشستگی باید هفت نفر ضریب پشتیبانی و بیمه پرداز داشته باشد که این عدد به ۰.۷ درصد رسیده است که بار سنگینی بر دوش دولت است ضمن اینکه سایر صندوق‌ها هم در همین شرایط هستند.

وزیر کار تاکید کرد: یکی از اقدامات خوب آیت الله رئیسی پرداخت و بدهی مطالبات بازنشستگان بود، این ناترازی شدید است و همواره ادامه دارد اگر به این روش ادامه بدهیم، طبق پیش بینی‌های اقتصاددانان در افق ۱۴۰۴ ناترازی به ۸۰۴ هزار میلیارد تومان می‌رسد، اما دولت در این زمینه تدبیر می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم عنوان کرد: به دلایل مختلف دهه ۹۰، دهه رکود در بازار تولید، بهره وری و رشد اقتصادی بود که در این زمینه چالش و مشکلاتی وجود داشت؛ بر اساس گزاره‌های آماری در پایان سال ۱۳۹۹ رشد تولید منفی نیم درصد بود و به واسطه این ناترازی‌هایی که در تراز تجاری و تولید محقق شده بود، صندوق‌های بازنشستگی و خزانه ملی با چالش مواجه شده بودند.

مرتضوی ادامه داد: در نیمه سال ۱۴۰۰ آیت الله رئیسی سکاندار دولت سیزدهم شدند. آستین همت برای عبور از بحران‌ها بالا زده شد و یکی از بحران‌های ناترازی که در منابع و مصارف بود در بدو امر دولت با کسری بودجه شدید جاری کشور حدود ۴۵۰ همت همراه بود به لحاظ اینکه دولت قبل در طرح‌های عمرانی اقداماتی را انجام داده بود و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق خزانه صادر شده بود.

وی تاکید کرد: این دولت زمانی که اداره کشور را به دست گرفت، با کسری بودجه هزار همتی روبرو بود. خوشبختانه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را با کمترین کسری بودجه و جهاد در عرصه تولید و صادرات پشت سر گذاشتیم. به طوری که تراز تجاری کشور در پایان سال مثبت بود همچنین صادرات غیرنفتی افزایش چشمگیری داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: دولت در سال ۱۴۰۲ بودجه‌ای متناسب با واقعیت‌ها تقدیم مجلس کرد که امیدواریم منابع این بودجه محقق شود و مصارف در چارچوب قانون باشد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی کارگران را ستون اصلی خیمه تولید معرفی کردند، افزود: کارگران، صاحبان اصلی انقلاب هستند و همواره پشتیبان انقلاب اسلامی بودند و در صف اول تولید و خدمت قرار گرفتند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: کارگران در پیدایی انقلاب و همراهی با امام راحل و در دوران دفاع مقدس و پس از آن خوش درخشیدند و به فضل الهی در جنگ ترکیبی که دشمن در دهه اخیر علیه نظام ما آغاز کرده است، کارگران طلایه‌داران صف اول در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن بوده‌اند.

وی ادامه داد: نقش کارگران بی‌بدیل و منحصربه‌فرد است، این کارگران در هفته‌ای که به نام هفته کارگر نامگذاری شده است، با حضور در حرم حضرت امام راحل با روح بلند امام عهد بستند که در رکاب رهبر معظم رهبری در جبهه تولید همواره کوشا باشند.

مرتضوی با بیان اینکه بیش از یک میلیون فرصت شغلی در دولت سیزدهم ایجاد شده است، گفت: این آمار به صورت مستمر با کد ملی و محل خدمت وجود دارد و راستی‌آزمایی به‌واسطه مرکز آمار ایران، سامانه رصد اشتغال و مطالعات سازمان تأمین اجتماعی شده است، شاید عده‌ای بگویند که هنوز بیکار داریم و فکر کنند که جمعیت بیکار کشور همواره ثابت است؛ اما جمعیت بیکار کشور در جریان است؛ مانند آبی که وارد سد شده و خارج می‌شود.

وی تأکید کرد: سال گذشته ۷۶۰ هزار بیمه شده اجباری داشتیم، یعنی کارگری که بر اساس قانون و به استناد قواعد با کارفرما قرارداد امضا می‌کند و کارفرما موظف است که بیمه را پرداخت کند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه