بسته حمایتی | بسته معیشتی

توزیع بسته حمایتی 500 هزار تومانی |واریزی جدید برای این افراد

رئیس بنیاد مستضعفان از واریز ۵۰۰ هزار تومان هدیه از جانب بنیاد مستضعفان به حساب تمام ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور خبر داد.

توزیع بسته حمایتی 500 هزار تومانی |واریزی جدید برای این افراد
کدخبر : 6830
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اجرای بسته حمایتی دولت در دو مرحله‌ی (مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت اجرایی شد. برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته حمایتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد. بسته حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند تعلق خواهد گرفت.همچنین، بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و … که در این دو گروه نبودند پیش بینی شده است .در ادامه به آخرین خبر از بسته حمایتی می پردازیم.

بسته حمایتی

فتاح در حاشیه بازدید از یک مرکز نگهداری ایتام در جنوب تهران گفت: بنیاد مستضعفان طبق سنت سال‌های اخیرش در ایام شهادت ابوالایتام حضرت علی (ع)، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان را به حساب تمام ایتام تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد در سراسر کشور واریز کرد.

به گفته او بنیاد مستضعفان برای اهدای این حمایت نقدی به ایتام، بالغ بر ۸۷ میلیارد تومان را تخصیص داده است. هم‌اکنون با توجه به اقدامات صورت گرفته در این حوزه، تعداد پشت‌نوبتی‌های جهیزیه برای دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد به صفر رسیده و احداث خانه برای تامین مسکن این افراد نیز آغاز شده است.

بنیاد مستضعفان طبق سنت چندسال اخیر، امسال نیز همزمان با ایام شهادت ابوالایتام حضرت علی (ع)، هدیه‌ای نقدی را به حساب تمام ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور واریز کرد.

بسته حمایتی

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به دنبال اعلام شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» بسته حمایتی دولت برای کارفرمایانی که ایجاد اشتغال جدید دارند، تعریف می‌شود.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به دنبال اعلام شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» بسته حمایتی دولت برای کارفرمایانی که ایجاد اشتغال جدید دارند، تعریف می‌شود.

«حجت‌الله عبدالملکی» امروز در نخستین نشست شورای عالی کار با حضور همه نمایندگان کارگری و کارفرمایی در سال ۱۴۰۱ که با موضوع تقویت فرصت‌های شغلی برگزار شد به اهمیت حمایت از کارفرمایانی که شغل جدید ایجاد می‌کنند، اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این نشست‌ها به شکل ماهانه و مستمر با حضور همه نمایندگان کارگری و کارفرمایی و به منظور حمایت از ایجاد مشاغل جدید برگزار می‌شود.

وحید سلیمی در خصوص پویش «هلال رحمت» گفت: پویش هلال رحمت از ۲۰ اسفندماه سال گذشته با هدف تامین بسته های غذایی برای خانواده های نیازمند و کم تر برخوردار با تمرکز بر مناطق حاشیه نشین و روستایی آغاز شد.

وی افزود: در این پویش مردم و خیرین به صورت ویژه در کنار جمعیت هلال احمر حضور داشتند و با هم افزایی که صورت گرفت تا تاریخ ۱۳ فروردین ماه سال جاری بالغ بر ۴۸ هزار بسته غذایی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان تهیه و در سراسر کشور میان خانواده های نیازمند توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر توزیع شد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: خانه های هلال در این پویش نقش بسزایی داشتند و با محوریت خانه های هلال، نیازمندان شناسایی و اقلام بسته بندی شده در میان آن ها توزیع شد و ظرفیت محلی خانه های هلال در پیشبرد پویش هلال رحمت نقش بسزایی داشت.

 سلیمی ادامه داد: پویش هلال رحمت با تلفیق دو طرح «فرشتگان رحمت» و «همای رحمت» توسط سازمان داوطلبان برنامه ریزی و به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز آغاز شده و تا پایان ماه مبارک رمضان در اردیبهشت سال جاری ادامه خواهد داشت و جامعه هدف آن را خانواده‌های زندانیان، خانواده‌های بی سرپرست و بد سرپرست، ایتام، بیماران صعب العلاج  و یا کرونایی و خانواده‌های معسر آن ها  تشکیل می ‌دهد.

رئیس سازمان داوطلبان با تاکید بر این که رسیدگی به نیازمندان از اولویت های جمعیت هلال احمر است، تصریح کرد: بسته حمایتی و معیشتی شامل اقلام غذایی، جیره خشک، آجیل وخشکبار، گوشت گرم، غذای گرم، نان، کفش، پوشاک و لوازم التحریر است که بین جامعه هدف با حفظ کرامت انسانی توزیع شد. مرحله دوم پویش هلال رحمت از ۱۴ فروردین ماه همزمان با روز نخست ماه مبارک رمضان با همکاری مستقیم جمعیت هلال احمر، خیرین حقیقی و حقوقی، سمن ها، موسسات خیریه و خانه‌های هلال آغاز شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه