وام قرض الحسنه | وام فوری | وام بدون ضامن

وام قرض الحسنه 50 میلیون تومانی ویژه ماه رمضان | وام قرض الحسنه فوری با تحویل 3 روزه

مشتریان بانک سرمایه به منظور جبران کمبود نقدینگی این امکان را دارند برای وام قرض الحسنه 50 میلیون تومانی طرح «نسیم» این مجموعه درخواست بدهند.

وام قرض الحسنه 50 میلیون تومانی ویژه ماه رمضان | وام قرض الحسنه فوری با تحویل 3 روزه
کدخبر : 15655
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​ وام قرض الحسنه یکی از انواع وام های بانکی است؛ این نوع وام در واقع عقدی است بین بانک و قرض گیرنده که طبق مقررات و ضوابط مبلغی به عنوان قرض به فرد داده می شود؛ طبق قرار داد مبلغ وام قرض الحسنه توسط وام گیرنده باید باز پرداخت شود. بانک های مختلفی وام قرض الحسنه به سپرده گذاران خود ارائه می دهند. سقف تسهیلات وام قرض‌ الحسنه به متقاضیان و میزان کارمزد آن هر ساله توسط بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. وام قرض الحسنه همان طور که از نامش پیداست، دارای نرخ کارمزد کمی است؛ عموما نرخ کارمزد تسهیلات صفر تا چهار درصد است که از مشتریان دریافت می‌شود.

وام قرض الحسنه وامی با سود صفر یا خیلی کم میباشد که برخی از بانک ها به مشتریان خود ارائه میدهند. بدون سود بودن وام قرض الحسنه باعث شده مردم گرایش زیادی به گرفتن وام قرض الحسنه داشته باشند. 

مشتریان بانک سرمایه به منظور جبران کمبود نقدینگی این امکان را دارند برای وام قرض الحسنه 50 میلیون تومانی طرح «نسیم» این مجموعه درخواست بدهند. متقاضیان این تسهیلات باید در یکی از شعب بانک سرمایه سپرده قرض الحسنه داشته باشند.

بانک سرمایه طرح نسیم را با هدف ترویج فرهنگ قرض الحسنه و به منظور تنوع بخشیدن در ارائه خدمات به مشتریان تبیین کرده است. آن دسته از مشتریان بانک سرمایه که مایل به دریافت وام 50 میلیون تومانی این مجموعه هستند باید حداقل دو ماه از زمان افتتاح سپرده قرض الحسنه آن‌ها گذشته باشد. این تسهیلات بهره ندارد و تنها چهار درصد کارمزد برای آن مقرر شده است. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات به 36 ماه می‌رسد. ضمانت اصلی برای دریافت این تسهیلات اعتبار شغلی است. لازم به ذکر است امکان اعطای امتیاز این تسهیلات به دیگران وجود دارد.

با توجه به مبلغ وام، نرخ کارمزد و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 1 میلیون و 388 هزار و 889 تومان است. مجموع رقم تسهیلات و سود آن نیز به 50 میلیون و 100 هزار تومان می‌رسد.

بانک سرمایه از سال 1384 با هدف فراهم کردن امکان مشارکت گسترده ملی و مردمی در تمامی فعالیت‌های سازنده اقتصادی، به خصوص پولی و بانکی، فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر انواع خدمات مرتبط با بانکداری الکترونیکی، ریالی، ارزی و مشاور بانکی را به مشتریان واجد شرایط خود ارائه می‌دهد.

این بانک طی سال‌های فعالیت خود توانسته لوح سپاس پانزدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران مهر 97، نشان ویژه مدیریت بحران، تندیس بلورین سرآمدی روابط عمومی، جایزه بین المللی حامی رفاه مشتریان در خدمات بانکداری و … را به دست آورد.

در طرح نسیم بانک سرمایه می توانید تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

بانک سرمایه

نام وام: نسیم

سود: ۴%

این تسهیلات قرض‌الحسنه است و ۴ درصد کارمزد دارد

سقف وام: 50 میلیون تومان

نوع ضمانت: اعتبار شغلی

نیاز به سپرده: حساب سپرده لازم

قرض الحسنه

مدت زمان خواب سپرده: 2 ماه

مسدودی سپرده

حداکثر زمان بازپرداخت: 36 ماه

قسط وام: 1,388,889 تومان

مجموع رقم وام و سود: 50,100,000 تومان

هزینه‌های جانبی: ۱۰۰ هزار تومان شامل: اعتبارسنجی و تشکیل پرونده

شرایط و مقررات:

وام‌گیرنده به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی نباشد

در لیست سیاه بانک مرکزی قرار نداشته باشد

در این طرح شما می‌توانید با ایجاد میانگین حداقل ۳ ماه تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بدون ضامن دریافت کنید. طرح نسیم قرض‌الحسنه است و فقط ۴درصد کارمزد دارد. ضمانت این تسهیلات اعتبارسنجی است و ۳۶ ماه بازپرداخت دارد.

وام قرض الحسنه

براساس جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مقرر شده است: "مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین مربوط به ایثارگران، از محل سپرده‌های قرض الحسنه اعم از جاری و پس انداز شبکه بانکی (غیر از بانکهای قرض الحسنه) پس از کسر سپرده قانونی را به قرض الحسنه اختصاص داده و از طریق بانک های عامل (به تشخیص شورای پول و اعتبار) به شرح زیر نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام کنند:

تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری (موضوع ماده ۱۰ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت)

 برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده اند تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به شرح زیر پرداخت می شود؛

 ۱‌- به ازای فرزند اول سیصد میلیون (۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

 ۲‌- به ازای فرزند دوم ششصد میلیون (۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

 ۳‌- به ازای فرزند سوم نهصد میلیون (۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

 ۴‌- به ازای فرزند چهارم یک میلیارد و دویست میلیون (۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

 ۵‌- به ازای فرزند پنجم و بیشتر یک میلیارد و پانصد میلیون (۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال

- مسؤولیت حسن اجرای این بند بر عهده بانک مرکزی، بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، تمام مدیران و کارکنان ذیربط می باشد. عدم اجرای هریک از بندهای این تبصره (مشتمل بر تأخیر در پرداخت این تسهیلات یا دریافت ضمانت فراتر از حدود این قانون) تخلف محسوب شده و در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است.

- پس از اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات موضوع بند «الف» این تبصره و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تأمین رکن ضامن، بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند.

 - تسهیلات موضوع این تبصره از حکم موضوع ماده (۱۰) قانون خدمت وظیفه عمومی مستثنی است."

 بر این اساس، با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند طی فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری برای بانک ها دستورالعمل اجرایی مربوطه ارسال می‌شود.

بدیهی است، پس از نهایی شدن سهمیه سالانه برای پرداخت تسهیلات مذکور مراتب به بانک ها و موسسات اعتباری اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است متقاضیانی که قبلاً در سامانه مربوطه ثبت نام نموده اند، در اولویت پرداخت تسهیلات یادشده می باشد و تسهیلات مذکور با توجه به شرایط متقاضی، برای کلیه افراد در صف (ثبت نام شده در سال ۱۴۰۲ و سال قبل) مطابق با مبالغ مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور قابل پرداخت خواهد بود.

در پایان این بخشنامه تاکید شده است، ترتیبی اتخاذ شود تا حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ وصول این بخشنامه، موضوع به واحدهای اجرایی ذیربط در سراسر کشور ابلاغ و یک نسخه از ابلاغیه مربوطه به بانک مرکزی ارسال شود.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه