بیمه تکمیلی بازنشستگان | ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان

خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان

سقف تعهدات بیمه تکمیلی جدید بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری به ۷۵ میلیون تومان افزایش یافت.

خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان
کدخبر : 12297
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به منظور ارتقاء خدمات رفاهی در بخش درمان و کاهش هزینه‌های درمانی برای بازنشستگان امکان بهره‌مندی از  بیمه تکمیلی بازنشستگان وجود دارد. خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به صورت جبران بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی برای جبران و پرداخت بیشتر هزینه های درمان به  بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.بسیاری از بازنشستگان از این طرح ناراضی هستند و معتقدند بیمه تکمیلی بازنشستگان از کارایی لازم برخوردار نیست. در ادامه به آخرین خبر از بیمه تکمیلی بازنشستگان می پردازیم.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

​قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی از اول آذرماه با بیمه آتیه سازان منعقد شد و براساس آن حق بیمه از ۹۱ هزار تومان به ۲۰۵ هزار تومان افزایش یافت و بر همین اساس اعمال جراحی به سقف ۷۵ میلیون تومان رسید در حالی که سال گذشته این میزان ۴۵ میلیون تومان بود.

علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تهران از رایزنی برای پرداخت نیمی از حق بیمه تکمیلی بازنشستگان توسط تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: پیگیری‌های لازم از سوی کانون‌ها درحال انجام است و امیدواریم سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ درصد سهم حق بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت کند.

وی افزود: سال گذشته از ۹۱ هزار تومان حق بیمه ۴۵ هزار تومان را سازمان تقبل کرد اما حال به دلیل افزایش هزینه‌های درمان سهم پرداختی بیمه شدگان به بیش از ۲.۵ برابر افزایش یافته و به همین دلیل امسال نیز از مسئولان می‌خواهیم که ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند.

دهقان کیا گفت: در بیمه تکمیلی امسال سقف اعمال جراحی سرطان، مغز و اعصاب، نخاع، قلب، پیوند کلیه، ریه، مغز استخوان، دیالیز، خدمات بیماری کرونا، کلیه آزمایشات مرتبط با بیماران خاص و صعب العلاج و غیره به ۷۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین هزینه بستری عمومی و اعمال جراحی به شرط بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود با بیش از ۶ ساعت بستری در بخش غیراورژانس به ۳۵ میلیون تومان رسیده است.

به گفته این مقام مسئول، خدمات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی، درمانی، سرپایی مانند انواع آنژیوگرافی و سیتی آنژیوگرافی، انواع اسکن سه بعدی دندان، ماموگرافی، پزشکی هسته‌ای، نوار قلب، عضله و غیره به ۵ میلیون تومان رسیده است. همچنین خدمات تشخیصی درمانی و سرپایی مانند جبران هزینه‌های جراحی مجاز سرپایی بدون بستری مانند بخیه، رادیوتراپی، تخلیه کیست و لیزردرمانی در موارد غیرزیبایی و هزینه‌های مربوط به جراحی‌های سرپایی مانند شکستگی، دررفتگی، گچ گیری و غیره به سه میلیون تومان افزایش یافته است.

رئیس کانون بازنشستگان تهران تأکید کرد: هزینه‌های آزمایشگاهی و پاتولوژی به یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و هزینه رفع عیوب انکساری چشم ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای یک چشم و ۹ میلیون تومان برای هر دو چشم در نظر گرفته شده است.

دهقان کیا گفت: برای پوشش هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب العلاج نیز مانند تومورهای بدخیم سرطانی، شیمی درمانی، تأمین هزینه داروهای اختصاصی درمان و داروهای جانبی، تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و غیره به ۲۵ میلیون تومان رسیده است. همچنین برای انتقال بیماران با آمبولانس در داخل شهر یک میلیون تومان و بین شهری نیز دو میلیون تومان اختصاص یافته است.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

قرارداد جدید بازنشستگان تأمین اجتماعی با بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ از ابتدای آذرماه سال 1401 تا ابتدای آذرماه سال 1402 به امضاء رسید.

بر همین اساس علی خسروی؛ مدیرعامل شرکت آتیه‌سازان حافظ با اشاره به قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: مبلغ بیمه تکمیلی در قرارداد جدید به ازای هر نفر 205 هزار تومان در نظر گرفته شده است در قرارداد جدید سقف تعهدات بیمه تکمیلی 75 میلیون تومان در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته رشد 67 درصدی داشته است.

مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ تأکید کرد: بیمه شدگانی که تاکنون، تحت پوشش بیمه آتیه‌سازان حافظ بوده‌اند می‌توانند از تاریخ عقد قرارداد جدید (ابتدای آذرماه سال جاری) با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرار داد با این شرکت، به صورت آنلاین از خدمات بیمه‌ای برخوردار شوند.

خسروی اضافه کرد: افراد تحت پوشش که تاکنون از این خدمات بهره‌مند بوده‌اند، مشخصات آنها به صورت خودکار در سامانه تمدید خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری به کانون‌ها ندارند و افرادی که تاکنون، تحت پوشش بیمه تکمیلی نبوده‌اند و مایل هستند از مزایای بیمه تکمیلی استفاده کنند، سه ماه فرصت دارند با مراجعه به دفاتر کانون‌ها نسبت به ثبت مشخصات خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند.

وی گفت: برای افرادی که درخواست لغو عضویت در بیمه تکمیلی دارند مهلت سه ماهه‌ای در نظر گرفته شده است و چنانچه حق بیمه‌ای از مستمری آنها کسر شده باشد عیناً به حساب ایشان برگشت داده خواهد شد.

در حالی قرارداد جدید فی‌مابین کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ به امضاء رسیده است که هنوز از بسته خدماتی به بازنشستگان در قالب قرارداد جدید اطلاع‌رسانی از سوی شرکت بیمه و کانون بازنشستگان نشده است.

همچنین علی دهقان کیا؛ رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار تسنیم اعلام کرد که هنوز سهم سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان مشخص نشده است و همچنان رایزنی‌های کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در خصوص قدرالسهم این سازمان ادامه دارد.

گفتنی است که سازمان تأمین اجتماعی سال گذشته 50 درصد از حق بیمه تکمیلی بازنشستگان را به شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ پرداخت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه