افزایش حقوق | حقوق کارمندان | حقوق بازنشستگان

خبر خوش برای حقوق بگیران | افزایش حقوق 2 میلیون تومانی برای همه کارمندان

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری با هر نوع قرادادی افزایش پیدا می‌کند. این افزایش تنها برای نیروهای رسمی دولت نیست.

خبر خوش برای حقوق بگیران | افزایش حقوق 2 میلیون تومانی برای همه کارمندان
کدخبر : 11247
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

 ​افزایش حقوق یکی از پر بحث ترین مسایل سال 1401 است . افزایش حقوق مسئله ای است که از نیمه آذر سال 1401 با توجه به بسته شدن بودجه سال بعد مورد قضاوت قرار میگیرد. مهمترین چالش دولت در فصل پایانی سال میزان و نوع افزایش حقوق بود که در سال جدید افزایش حقوق 57 درصدی صورت گرفت.در ادامه آخرین جزییات از افزایش حقوق را می خوانیم.

افزایش حقوق

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری ارائه داد.

مهدی طغیانی درباره لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، گفت: دولت در این لایحه متناسب با شرایط بودجه‌ای خود پیش بینی کرده است که حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری مقداری افزایش پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: میزان افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به صورت عددی در این لایحه نیامده است، چرا که پایه‌های حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان متنوع و متفاوت از یکدیگر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این لایحه، کارکنان دولت و بازنشستگان با هر نوع قراردادی مشمول افزایش حقوق می‌شوند و این افزایش حقوق فقط برای نیروهای رسمی دولت نیست.

وی ادامه داد: پیشنهاد دولت آن است که علاوه بر افزایش حقوق، افزایش حق عائله‌مندی هم در نظر گرفته شود و مبلغی به ازای هر فرزند برای حقوق‌بگیران دولت در نظر گرفته شود.

طغیانی گفت: بر اساس قوانینی چون قانون جوانی جمعیت، ضرایب حق اولاد کارکنان دولت در این لایحه در نظر گرفته می‌شود و افرادی که پرجمعیت‌تر هستند، ضرایب حقوقی آنان بیشتر می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این افزایش حقوق شامل حقوق‌بگیران مجرد یا کسانی هم که فرزند ندارند، می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر دوفوریت لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در صحن مجلس تصویب شده است. این لایحه باید در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی شود، سپس در دستورکار صحن مجلس قرار می‌گیرد و در صورت تصویب این لایحه در مجلس و تأیید شورای نگهبان، این افزایش حقوق‌ها اعمال می‌شود.

افزایش حقوق

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که در صورت تصویب بدون تغییر لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، یک میلیون تومان به حداقل حقوق کارمندان دولت اضافه شده و حداقل حقوق دریافتی از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی در توضیح لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: هدف دولت در این لایحه این است که حقوق همه حقوق‌بگیران دولتی اعم از شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران افزایش پیدا کند که اقدام خوبی است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی در توضیح لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: هدف دولت در این لایحه این است که حقوق همه حقوق‌بگیران دولتی اعم از شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران افزایش پیدا کند که اقدام خوبی است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار است که افزایش حقوق در میانه سال مطرح می‌شود، افزود: پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق یک عدد ثابت است و در کنارش افزایش حق عائله مندی هم در نظر گرفته است؛ بر این اساس حداقل حقوق ماهیانه کارکنان دولت یک میلیون تومان و بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، حق عائله مندی نیز دو برابر خواهد شد و مبلغی هم به ازای هر فرزند در نظر گرفته شده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه این افزایش حقوق شامل مجرد‌ها هم می‌شود، گفت: در حال حاضر حداقل حقوق ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. در صورتی که این لایحه بدون تغییر در مجلس تصویب شد، یک میلیون تومان به حداقل حقوق اضافه می‌شود و خالص دریافتی به ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد علاوه بر این مبلغی برای حق عائله مندی و حق فرزندان تحت تکفل نیز اضافه می‌شود.

میرتاج الدینی میزان افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در لایحه دولت را ۹۰۰ هزار تومان عنوان و اظهار کرد: این لایحه هنوز در کمیسیون برنامه بررسی نشده و ممکن است تغییر کند مثلا عدد ثابت مدنظر دولت به درصد تبدیل شود؛ البته به نظرم پیشنهاد دولت خوب است.

وی در پایان با بیان اینکه این لایحه در جلسه فوق العاده کمیسیون برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: این لایحه به زودی در دستور صحن قرار می‌گیرد تا با تصویب آن در نیمه دوم سال افزایش حقوق‌ها اعمال شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه