ارتقا لپ تاپ لنوو

ارتقا لپ تاپ لنوو
کدخبر : 12955
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

 

لپ‌تاپ‌ها مدتی پس از استفاده، به دلیل نصب تعداد زیاد برنامه‌ها و بالا رفتن میزان اطلاعات در آن‌ها ازلحاظ سرعت دیگر عملکرد اولیه را نخواهند داشت و گاهی حین کار با آن‌ها ممکن است سیستم شما هنگ کند. بعضی مواقع نیاز است که یک برنامه با حجم بالا بر روی لپ‌تاپ خود نصب کنید، اما به خاطر کند بودن لپ‌تاپ دچار دردسر می‌شوید.

برخی از افراد با توجه به این وضعیت، به دنبال خرید یک لپ‌تاپ جدید خواهند رفت. اما در مقابل اکثر کسانی که با چنین مسائلی مواجه می‌شوند، سعی می‌کنند که با ارتقا دادن لپ‌تاپ، مشکل آن را حل کنند. همان‌طور که می‌دانید، قیمت لپ تاپ بسیار افزایش یافته‌است و خرید یک لپ‌تاپ جدید هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد، به همین دلیل ارتقا لپ‌تاپ می‌تواند راه مناسب‌تری باشد.

لنوو یکی از برند‌های پرطرفدار لپ‌تاپ است که در صورت نیاز به ارتقا لپ‌تاپ‌های این برند بهتر است به نمایندگی لپ‌تاپ لنوو مراجعه کنید. در نمایندگی این برند به‌صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌توانید لپ‌تاپ خود را ارتقا دهید. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص ارتقا لپ‌تاپ لنوو برای شما بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ارتقا قطعات سخت‌افزاری لپ‌تاپ لنوو

کسانی که از لپ تاپ‌های برند لنوو استفاده می‌کنند، به دنبال این هستند که بدانند کدام قطعات سخت‌افزاری لپ‌تاپ لنوو قابلیت ارتقا دارند. دانستن این موضوع کمک می‌کند تا در صورت نیاز بتوانند به‌راحتی لپ‌تاپ خود را ارتقا بخشند و مشکلاتشان را برطرف کنند. از بین قطعات سخت‌افزاری لپ‌تاپ‌ها معمولاً رم و هارد آن دردسر کم‌تری برای ارتقا دارند و راحت‌تر می‌توان آن‌ها را ارتقا دارد. این دو قطعه تأثیر بسیار زیادی بر عملکرد و بالا رفتن سرعت لپ‌تاپ دارند.

زمانی که رم لپ‌تاپ ظرفیت کمی داشته باشد، نمی‌تواند برنامه‌ها را به‌خوبی اجرا کند و این باعث کند شدن لپ‌تاپ می‌شود. در چنین وضعیتی با ارتقا رم می‌توانید عملکرد لپ‌تاپ لنوو را بهبود ببخشید. هنگامی که به نمایندگی لپ‌تاپ لنوو برای ارتقا رم مراجعه می‌کنید، پس از مشاهدۀ لپ‌تاپ در صورت داشتن دو اسلات رمی با مقدار ظرفیت بالاتر متناسب با سیستم بدون خارج کردن رم قبلی در اسلات دوم قرار خواهند داد.

در صورتی که لپ‌تاپ دارای یک اسلات باشد، رم جدیدی با ظرفیت بالاتر به جای رم قدیمی در آن قرار می‌دهند. با ارتقا رم سرعت لپ‌تاپ به نسبت گذشته بهتر می‌شود. اما به غیر از رم لپ‌تاپ، هارد هم در میزان سرعت آن بسیار مؤثر است و ارتقا آن می‌تواند کمک بسیاری به بالا رفتن عملکرد و سرعت دستگاه کند. نمایندگی تعمیرات لنوو برای انجام این کار، به جای دی‌وی‌دی رایتر هارد اس‌اس‌دی جای‌گذاری می‌کنند.

ارتقا بخش نرم‌افزاری لپ تاپ لنوو

شاید برخی فکر کنند که ارتقا لپ تاپ لنوو فقط به بخش سخت‌افزاری آن مرتبط می‌شود، اما بهتر است بدانید ارتقا لپ تاپ لنوو به‌صورت نرم‌افزاری هم امکان‌پذیر است. در این مورد می‌توان به ارتقا سیستم‌عامل لپ‌تاپ اشاره کرد. ارتقا آن کمک می‌کند تا برنامه‌ها و نرم‌افزار‌های لپ‌تاپ به‌راحتی اجرا شوند و در اجرای آن‌ها مشکلی وجود نداشته باشد. شما می‌توانید برای این‌که لپ‌تاپی با عملکرد بهتر داشته باشید، سیستم‌عامل آن را ارتقا دهید.

نمونۀ دیگری از ارتقا نرم‌افزاری لپ‌تاپ لنوو، آپگرید بایوس را می‌توان نام برد. ارتقا بایوس لپ‌تاپ را می‌توانید به نمایندگی لپ تاپ لنوو بسپارید. در نمایندگی لنوو، بایوس لپ تاپ شما متناسب با ویژگی‌های سیستم ارتقا داده می‌شود تا با آن سازگاری داشته باشد.

 

آیا کارت گرافیک لپ تاپ لنوو را می‌توان ارتقا داد؟

علاوه‌بر رم و هارد، قطعات دیگری نیز در لپ‌تاپ وجود دارند که گاهی افراد با توجه به نیاز خود، در نمایندگی لپ تاپ لنوو به دنبال ارتقا آن‌ها هستد. کارت گرافیک یکی دیگر از قطعات لپ‌تاپ‌ها است که معمولاً گیمر‌ها و کسانی که با برنامه‌های گرافیکی سروکار دارند، می‌خواهند بدانند که آیا می‌توانند کارت گرافیک را ارتقا دهند؟ امروزه در لپ‌تاپ‌های جدید مانند لپ‌تاپ‌های قدیمی از کارت گرافیک استفاده نمی‌کنند و به جای آن چیپ گرافیک دارند.

در گذشته اندازۀ لپ‌تاپ‌ها بزرگ‌تر بود و حمل کردن آن‌ها به‌سختی انجام می‌شد. اما اکنون برای این‌که لپ‌تاپ‌ها سبک‌تر باشند و حمل کردن آن‌ها به‌راحتی انجام شود، سازندگان آن‌ها سعی می‌کنند قطعات کوچک‌تری را در تولیدشان به‌کار ببرند. به همین منظور لپ‌تاپ‌های جدید به جای کارت گرافیک، از چیپ گرافیک برخوردار هستند، بنابراین اگر دستگاه شما از مدل‌های قدیمی است، امکان ارتقا کارت گرافیک آن وجود دارد. اما در صورتی که لپ‌تاپ شما جدید است، نمی‌توان چیپ روی مادربرد را جدا کرد، زیرا با لحیم به آن متصل شده‌است. در حال حاضر به کمک یک دستگاه که قیمت بسیار بالایی هم دارد، می‌توان چیپ گرافیک را عوض کرد. ولی این دستگاه را به ندرت می‌توان در مراکز تعمیراتی یافت. مسألۀ مهم دیگر در این باره، امکان آسیب به مادر برد هنگام تعویض چیپ گرافیک است که باید به آن توجه داشته باشید.

آیا پردازندۀ لپ‌تاپ لنوو را می‌توان ارتقا داد؟

برای کاربران لپ تاپ لنوو معمولاً این سؤال پیش می‌آید که آیا می‌توانند پردازنده (CPU) را ارتقا دهند؟ ارتقا سی‌پی‌یو همیشه امکان‌پذیر نیست و درواقع می‌توان گفت که در بیشتر مواقع ارتقا آن نمی‌تواند صورت گیرد. اما برخی اوقات با وجود شرایط مناسب، نمایندگی لنوو امکان ارتقا این قطعه از لپ‌تاپ لنوو را خواهد داشت. برای این‌که بتوان CPU را ارتقا داد، باید شرایط دیگر بخش‌های سیستم و مادربرد را به‌خوبی بررسی کرد.

هنگامی که کاربران برای ارتقا CPU به نمایندگی لپ تاپ لنوو مراجعه می‌کنند، نمایندگی تعمیرات لنوو ابتدا سه مورد مهم را مورد بررسی قرار می‌دهد. یکی از این موارد، میزان سرعتی است که مادربرد می‌تواند از آن پشتیبانی کند. مورد دیگر مربوط به فن لپ‌تاپ است که باید بتواند متناسب با پردازندۀ ارتقایافته عملکرد مناسبی داشته باشد. نکتۀ دیگر که موردتوجه قرار می‌گیرد، این است که CPU جدید و قدیمی باید با هم تناسب داشته باشند؛ اگر این شرایط مهیا نشود، نمی‌توان ارتقا CPU را انجام داد.

نمایندگی لپ تاپ لنوو

ارتقا بخش‌های مختلف لپ‌تاپ لنوو

همان‌طور که اشاره کردیم، کاربران لپ‌تاپ لنوو برای این‌که دستگاهی با کارایی بهتر داشته باشند، تصمیم می‌گیرند که آن را ارتقا بخشند. نمایندگی لپ تاپ لنوو به آن‌ها کمک می‌کند که ارتقا سیستم خود را به بهترین نحو انجام دهند. در زیر توضیحاتی دربارۀ ارتقا برخی از بخش‌های مختلف لپ‌تاپ لنوو را بیان می‌کنیم.

  • ارتقا باتری

بعد از مدتی که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، با بالا رفتن عمر آن میزان کارکرد باتری هم پایین‌تر می‌آید. به وجود آمدن اشکال در باتری و ازدست‌دادن کارایی اولیه به مرور مسأله‌ای است که در اکثر لپ‌تاپ‌ها مشاهده می‌شود. در صورتی که باتری لپ‌تاپ شما دچار اشکال شد و میزان نگه‌داری شارژِ آن بسیار پایین آمد، بهتر است که به فکر تعویض باتری باشید. تخلیۀ زودهنگام شارژ نشان از مشکل باتری است و با ارتقا آن می‌توان مشکل را برطرف کرد.

یه نکتۀ حائز اهمیت در این مورد، استفاده از باتری اصلی برای جایگزینی باتری لپ‌تاپ است. باتری‌های فیک کارایی باتری اورجینال را ندارند و بعد از مدت کوتاهی کیفیت خود را از دست می‌دهند، بنابراین برای تهیۀ باتری اصلی می‌توانید به نمایندگی تعمیرات لنوو مراجعه کنید.

  • ارتقا رم

یکی از بخش‌های مهم و اصلی در لپ‌تاپ رم آن است. رم ازجمله قطعاتی است که ارتقا آن به‌آسانی صورت می‌گیرد. معمولاً هنگام ارتقا این قطعه گارانتی دستگاه از بین نمی‌رود و می‌توان بدون نگرانی آن را ارتقا دارد. برای ارتقا این قطعه باید دقت کنید که رم موردنظر شما از استاندارد‌های لازم برخوردار باشد.

اگر قصد دارید رمی را جایگزین رم قدیمی کنید و یا این‌که رم جدید را در کنار رم قبلی قرار دهید، در هر صورت باید به این موضوع توجه داشته باشید که سیستم شما از آن رم پشتیبانی کند.

  • ارتقا هارد

همان‌طور که اشاره کردیم، هارد هم از قطعاتی محسوب می‌شود که ارتقا آن کار دشواری نیست. بسیاری از افراد لپ‌تاپ خود را به نمایندگی لپ تاپ لنوو می‌سپارند تا این قطعه را برای آن‌ها ارتقا دهد. لپ‌تاپ‌هایی که دارای هارد درایو هستند، درایوی با ۲. ۵ اینچ دارند.

گاهی کاربران حس می‌کنند که سیستم آن‌ها به اندازۀ کافی فضا ندارد و برای بالا بردن سطح عملکرد آن به فکر ارتقا هارد خود هستند. در این مواقع با مراجعه به مراکز تعمیراتی یا نمایندگی لنوو یک درایو SSD بر روی آن نصب می‌کنند. قبل از استفاده از هارد SSD باید پشتیبانی سیستم خود را از آن بررسی کنید و سپس برای ارتقا هارد سیستم اقدام کنید.

 

میزان هزینۀ ارتقا لپ تاپ

اگر قصد ارتقا لپ‌تاپ لنوو خود را دارید، بهتر است بدانید که عوامل مختلفی در هزینۀ انجام این کار نقش دارند. معمولاً هزینه‌ها یکی از موارد مهم برای هر فردی هنگام ارتقا لپ‌تاپ است. ازجمله عوامل تعیین‌کنندۀ هزینه‌ها این است که شما قصد ارتقا کدام قطعه را دارید. برای جایگزینی قطعات و ارتقا آن‌ها با توجه به قطعه‌ای که در نظر دارید، هزینه‌ها فرق می‌کنند.

گاهی پیش می‌آید که کاربران متوجه کند بودن سیستم خود شده‌اند، اما نمی‌دانند که دقیقاً باید برای ارتقا کدام قطعه اقدام کنند. در چنین شرایطی افراد دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌توانند تصمیم درستی بگیرند، به همین خاطر بهتر است برای ارتقا لپ‌تاپ خود به نمایندگی لپ تاپ لنوو مراجعه کند. در نمایندگی لنوو پرسنل حرفه‌ای و کاربلد با مشاهدۀ لپ‌تاپ به شما در ارتقا درست قطعات کمک می‌کنند و هزینه‌های مربوط به آن را تعیین می‌کنند.

نمایندگی لپ تاپ لنوو

ارتقا لپ تاپ لنوو کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری بتوانید برنامه‌های خود را اجرا کنید و به‌طور کلی از عملکرد بالای آن بهره‌مند شوید. اما ارتقا سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این لپ‌تاپ نیازمند آن است که کار را به‌دست افراد حرفه‌ای بسپارید تا با مشکل مواجه نشوید. نمایندگی تعمیرات لنوو می‌تواند بهترین گزینه برای کمک به شما در ارتقا سیستمتان باشد.

نمایندگی رسمی لپ تاپ‌های لنوو با ارائه قطعات اصلی و با تجربه و تخصص خود، خیال شما را بابت ارتقا لپ‌تاپ راحت می‌کنند. شما می‌توانید با مراجع به سایت نمایندگی لنوو به آدرس https://lenovotehran.com/  از خدمات آن بهره‌مند شوید.

images_1671608932.png

نکاتی مهم دربارۀ ارتقا لپ‌تاپ لنوو

در کامپیوتر‌های شخصی (PC) معمولاً تعویض قطعات و ارتقا آن‌ها راحت‌تر انجام می‌شود. اما برای لپ‌تاپ‌ نیاز است که حتماً در این کار تخصص لازم را داشته باشید. درواقع به دلیل ساختار متفاوت آن‌ها با سیستم‌های کامپیوتری، ارتقا قطعات و تشخیص آن‌ها ممکن است مقداری سخت باشد.

برای این‌که بتوان قطعات یک لپ‌تاپ را ارتقا داد، باید وسایل مناسب و تخصص کافی برای باز کردن لپ‌تاپ را در اختیار داشته باشید. کسی که این کار را انجام می‌دهد، باید بتواند قطعات این سیستم را به‌خوبی تشخیص دهد و تجربۀ کافی برای تعویض آن‌ها را داشته باشد. چنان چه شما به اندازۀ لازم در این باره اطلاعات ندارید، بهتر است کار را به‌دست کارشناسان این زمینه بسپارید.

چرا باید لپ‌تاپ لنوو را ارتقا دهیم؟

اگر سال‌هاست از سیستم‌های کامپیوتری و لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کنید، می‌دانید که ارتقا آن‌ها چقدر اهمیت دارد. روزبه‌روز با توجه به پیشرفت تکنولوژی، برنامه‌ها و سیستم‌عامل‌های جدیدی به‌وجود می‌آیند که برای بهره‌مندی از آن‌ها لازم است که دستگاه شما قدرت لازم را برای اجرای آن‌ها داشته باشد، به همین خاطر ارتقا سیستم یکی از مهم‌ترین کار‌هایی است که باید انجام دهید. در صورتی که می‌خواهید از تکنولوژی‌های جدید و برنامه‌های به‌روز بهره‌مند شوید، باید قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه خود را ارتقا بخشید.

images_1671608941.png

جمع‌بندی

ارتقا لپ تاپ لنوو راهی برای بالا بردن کارایی سیستم و بهبود کیفیت آن است. در این مطلب ما سعی کردیم اطلاعاتی دربارۀ ارتقا لپ تاپ لنوو در اختیار شما قرار دهیم و نکات مهم در این باره را برای شما بیان کنیم. اما برای این‌که خیال شما از ارتقا این دستگاه آسوده باشد، بهتر است نمایندگی لپ تاپ لنوو را برای انجام این کار انتخاب کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه