قرعه کشی خودرو | نتایج قرعه کشی خودرو

نتایج قرعه کشی مرحله دوم در سامانه یکپارچه فروش اعلام شد. در فرآیند ثبت نام در این سامانه که از ۲۵ تا ۲۸ تیرماه انجام شد، بیش از ۵ میلیون متقاضی برای حدود ۱۰۰ هزار خودروی عرضه شده توسط خودروسازان خصوصی و دولتی ثبت نام کردند.

کدخبر : 9409
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قرعه کشی خودرو به روش قدیمی انتقادهایی مکرر از رانت در پیش‌فروش و فروش فوری را به همراه داشت.تا اینکه برای قرعه کشی خودرو سازوکار جدیدی ایجاد شد.منوچهر منطقی، معاون وزارت صمت، اغلب قرعه‌کشی‌ خودرو برای عرضه خودرو تا اواخر سال ۱۴۰۲، از بین می‌رود و ما به سمت بالا رفتن کیفیت و عقلانی شدن قیمت و نیازهای خودرویی مردم پیش خواهیم رفت.با توجه به آغاز گمانه‌زنی‌ها درباره حذف قرعه‌کشی‌ خودرو و طرح‌های پیش فروش خودرو، وزارت صمت با صدور بیانیه‌ای، موضوعات پیرامون راه‌اندازی سامانه یکپارچه فروش خودرو را تشریح کرد.در ادامه به آخرین جزییات از قرعه کشی خودرو می پردازیم.

قرعه کشی خودرو

متقاضیان با مراجعه سایت سامانه یکپارچه به نشانی sale.iranecar.com و با داشتن کد ملی و کد رهگیری از وضعیت خود مطلع شوند. 

نتایج قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص اعلام شد و متقاضیانی که در هر یک از طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش ایران خودرو برنده شده اند می توانند با مراجعه به سایت esale.icko.ir ظرف مهلت ۳ روز از زمان اعلام نتایج نسبت به تکمیل وجه و فرآیند پرداخت اقدام کنند.

ایران خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو پارس سال، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۶ سرعته، تارا و دنا پلاس توربو اتوماتیک را به صورت فروش فوق العاده با موعد تحویل ۳ ماهه عرضه کرد. همچنین این طرح به صورت فروش فوق العاده برای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هم برگزار شد.

پیش فروش با موعد تحویل بهمن و اسفند ۱۴۰۱ برای خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ ۳ با سقف شیشه ای، ۲۰۷ دستی با سقف شیشه ای، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۶ سرعته، پژو پارس سفارشی سال، سورن پلاس، دنا پلاس توربو دستی با گیربکس ۶ سرعته و اتوماتیک هم در دو طرح معمولی و قانون جوانی در این مرحله از قرعه کشی وجود داشت.

متقاضیانی هم که در طرح های فروش فوق العاده، پیش فروش یکساله و مشارکت در تولید خودروهایی از سایپا که همچنان در فرآیند قرعه کشی مانده اند می توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com تکمیل وجه کنند. 

پیشتر سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که تنها دو خودرو ساینا اس و کوییک اس از محصولات سایپا مشمول قرعه کشی شدند و سایر محصولات عرضه شده این شرکت بدون قرعه کشی به متقاضیان فروخته خواهد شد. 

ساینا اس، کوییک اس و آر با گیربکس معمولی و شاهین G از خودروهایی بود که سایپا در فروش فوق العاده خود با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه  در دو طرح معمولی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عرضه کرد.

پیش فروش یکساله سایپا هم شامل ساینا اس، کوییک اس و آر با گیربکس معمولی و اتوماتیک و شاهین  G بود که این پیش فروش هم در دو طرح معمولی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد.

مشارکت در تولید به صورت پیش فروش هم با موعد تحویل شهریور و مهر ۱۴۰۲ برای خودروهای ساینا اس، کوییک اس و آر با گیربکس معمولی برگزار شد.

قرعه کشی خودرو

زمان قرعه‌کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو کی اعلام می‌شود؟تقریبا ۷.۵ درصد جمعیت کشور الان چشم‌انتظار اعلام نتایج سامانه یکپارچه فروش خودرو هستند

قرعه‌کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو برای تخصیص ۷۶ هزار و ۷۰۰ خودرو به شش میلیون و ۵۷ هزار و ۵۵۵ متقاضی انجام می‌شود. احتمالا در مرحله بررسی مدارک، بخشی از این متقاضیان ریزش خواهد کرد و افراد تایید صلاحیت شده؛ شانس خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۳ با سقف شیشه‌ای، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، پژو ۲۰۷ اتوماتیک شش سرعته، پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7، پژو پارس سال سفارشی، سورن‌پلاس، دناپلاس توربوشارژر دستی و دناپلاس توربوشارژر را در قالب پیش‌فروش یکساله عادی و پنج محصول شامل پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو پارس سال، پژو ۲۰۷ اتوماتیک شش سرعته، تارا اتوماتیک و دناپلاس توربوشارژر اتوماتیک را به‌صورت فروش فوق‌العاده پیدا می‌کنند.

گروه خودروسازی سایپا هم در این مرحله، پنج محصول را در قالب فروش فوق‌العاده، هفت محصول را در قالب طرح پیش‌فروش یکساله و چهار محصول را در قالب مشارکت در تولید عرضه می‌کند که شامل ساینا S، کوییک S، کوییک معمولی، کوییک R با گیربکس معمولی و شاهین G در قالب فروش فوق‌العاده، ساینا S، کوییک معمولی، کوییک S، کوییک R معمولی، کوییک R اتوماتیک و سایپا ۱۵۱ در قالب پیش‌فروش یکساله و ساینا S، کوییک معمولی، کوییک S، کوییک R با گیربکس معمولی در قالب مشارکت در تولید به‌صورت عادی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه