رئیس جمهور تصریح کرد: از همه مهم‌تر، کردستان دارای نیروی انسانی کارآمد است، جوانان تحصیل‌کرده‌ای که از ظرفیت‌های قابل توجه در استان بشمار می‌آیند.​

کدخبر : 9132
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رئیس جمهور در فرودگاه سنندج گفت: هم پروژه‌های نیمه‌تمام و هم اولویت‌های استان جز برنامه‌های دولت قرار می‌گیرد و در پایان سفر هم مصوبات سفر اعلام خواهد شد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رییس جمهور ایران در فرودگاه سنندج در جمع با خبرنگاران رسانه‌ها اظهار کرد: توفیق برای بنده و همکارانم است که در استانه روز بسیار شریف عرفه و عید سعید قربان خدمت مردم غیرتمند، پرتلاش، مجاهد و مقاوم مردم کردستان برسم.

وی تصریح کرد: کردستان دارای ظرفیت‌های بسیاری است، قطب کشاورزی، دامداری و گردشگری و سرزمین معادن بسیاری است.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، استانی مقاوم شناخته شده است، بیش از ۵ هزار شهید، ۹ هزار جانبار و استانی است که در کشور به عنوان استانی باتمدن و با فرهنگ شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: جایگاه کردستان نشان مدنیت و تاریخ ارزشمندی است، جایگاه سرداران بزرگ اسلام و شخصیت‌هایی مانند شهید بزرگوار شیخ‌الاسلام و دیگر چهره‌هایی که نه تنها برای کردستان بلکه برای کشور افتخارند.

وی افزود: در بررسی‌هایی که چند روز گذشته انجام شده پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی در کردستان وجود دارد که در وسط راه رها شده و ما باید به پایان برسانیم که در قالب مصوبات سفر پیگیری و به اتمام می‌رسد.

رئیس جمهور گفت: هم پروژه‌های نیمه‌تمام و هم اولویت‌های استان جز برنامه‌های دولت قرار می‌گیرد و در پایان سفر هم مصوبات سفر اعلام خواهد شد.

رییس‌جمهور در فرودگاه سنندج گفت: در استان کردستان نیز همچون استان‌های دیگر شاهد پروژه‌های نیمه تمام هستیم که در وسط راه رها شده و باید آنها را به پایان برسانیم، مردم هم از دولت همین انتظار را دارند که این اقدامات به سرانجام برسد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، امروز (جمعه) در بدو ورود به استان کردستان در فرودگاه سنندج اظهار کرد:  حضور در استان کردستان، در آستانه روز بسیار شریف عرفه و عید قربان و در خدمت مردم قدرتمند، پرتلاش، مجاهد و مقاوم استان کردستان را افتخاری برای خود و همکارانم می دانم.

وی افزود: استان کردستان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه های کشاورزی و دامداری بوده و قطب گردشگری و سرزمین معادن بسیاری است.

رئیس جمهور، نیروی انسانی کارآمد و جوانان تحصیل کرده را از مهمترین ظرفیت‌های قابل توجه در استان ذکر و بیان کرد: استان کردستان در تاریخ انقلاب اسلامی، با تقدیم بیش از ۵ هزار شهید و بیش از ۹ هزار جانباز، استانی مقاوم شناخته شده است. 

رئیسی عنوان کرد: کردستان، سالهای سال علیرغم خواست دشمنان انقلاب اسلامی، حقیقتاً در هر کوی و برزنی در هر شهر و دیاری، با ایستادگی مردمان بسیار با غیرت خود در برابر دشمنان ایستادگی کرده است.

وی استان کردستان را استانی دارای فرهنگ و تمدن خواند و ادامه داد: کردستان در کشور ما به عنوان یک استان با فرهنگ و تمدن شناخته می‌شود و جای جای این استان نشان از مدنیت و پیشینه تاریخی ارزشمند است.

رئیس جمهور عنوان کرد: استان کردستان، سرداران رشید اسلام و بزرگانی مثل شهید بزرگوار آقای شیخ الاسلام را تقدیم انقلاب کرده است که همواره نام و یادشان برای کشور بلند است.

وی افزود: هم بنده و هم مدیران استان، به دنبال بررسی هایی که هیات دولت انجام داده اند و در چند روز گذشته مشکلات استان را دیده اند، پیشنهاداتی برای رفع محرومیت و مشکلات استان کردستان ارائه داده ایم.

رئیسی عنوان کرد: در استان کردستان نیز همچون استان های دیگر شاهد پروژه‌های نیمه تمام هستیم که در وسط راه رها شده و باید آنها را به پایان برسانیم، مردم هم از دولت همین انتظار را دارند که این اقدامات به سرانجام برسد.

وی اعلام کرد: ان‌شاءالله در برنامه‌های دولت، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و اقداماتی که جزو اولویت‌های استان محسوب می‌شود، جزو مصوبات سفر خواهد بود که در پایان سفر و در شورای اداری استان، مصوبات سفر اعلام خواهد شد تا هم اصحاب رسانه، هم مردم عزیزمان در استان کردستان و هم مسئولینی که مسئولیت پیگیری و اعلام گزارش به مردم را دارند در جریان قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: طبق مشورتی که در رابطه با این مشکلات با نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان، استاندار محترم و مسئولین و نمایندگان مردم انجام شده، امید است بتوان با اخلاص و صفای مردم استان کردستان، خدمت کنیم و آنچه که باید از مشکلات مردم را بکاهیم.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه