به مناسبت روز ملی صنعت و معدن با دستور ویدئوکنفرانسی آیت‌الله ابراهیم رئیس، هشت طرح بزرگ صنعتی افتتاح شد.

کدخبر : 9008
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

این طرح‌ها با ارزش ریالی 18 هزار و 334 میلیارد تومان افتتاح شد که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای نزدیک به هفت‌هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

طرح‌های قابل‌افتتاح در دهه تولید و تجارت 1401، شامل شرکت‌های صنعتی و پژوهشی «زرکام» استان البرز شهرستان ساوجبلاغ، تولیدکننده انواع محصولات غذایی و شیرینی و شکلات با ظرفیت 130 هزار تن و مجموع سرمایه‌گذاری 10 هزار و 670 میلیارد تومانی است که از این طریق برای پنج‌هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

واحد «آتیلا همراه آیهان» استان مرکزی شهرستان زرندیه در زمینه تولید تلفن همراه و تبلت و با ظرفیت هفت میلیون عدد و ارزش ریالی 480 میلیارد تومان افتتاح می‌شود و 150 نفر می‌توانند مشغول به فعالیت شوند.

«دی آریا پلیمر خمین» استان مرکزی یکی از دیگر واحدهای افتتاح‌شده با دستور رئیس‌جمهور است که پلیمرهای پروپیلن به اشکال ابتدایی با ظرفیت 175 هزار تن تولید می‌کند و قرار است برای 337 نفر اشتغال ایجاد کند. سرمایه‌گذاری ثابت برای اجرای این طرح یک‌هزار و 994 میلیارد تومان است.

واحد «غذا فرآور پنگوئن» شهرستان زرندیه استان مرکزی پریفرم، ظروف پلاستیکی و یک‌بار مصرف را با ظرفیت 346 هزار تن تولید می‌کند که سرمایه‌گذاری ثابت برای این واحد یک‌هزار و 717 میلیارد تومان است و از این طریق 500 نفر مشغول فعالیت می‌شوند.

«پایافولاد» اردکان یزد با تولید کنسانتره آهن و ظرفیت یک‌میلیون تن و باارزش ریالی هزار و 500 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 200 نفر یکی از دیگر از واحدهای مورد افتتاح در روز ملی صنعت و معدن است.

«کلر پارس» شهرستان بستان‌آباد آذربایجان شرقی محصولاتی مانند پارافین کلره، هیدروژن، کلر، سود سوزآور جامد و غیره را با ظرفیت 110 هزار تن تولید می‌کند که مجموع ارزی ریالی این واحد 900 میلیارد تومان است و پیش‌بینی‌شده برای 395 نفر اشتغال ایجاد شود.

واحد «ایلیا نوین سازه» میبد یزد بلوک و پنل اتوکلاو را با ظرفیت 95 هزار تن تولید می‌کند که ارزش ریالی آن 800 میلیارد تومان است و از این طریق 100 نفر مشغول فعالیت می‌شوند.

مجتمع شیمیایی «آبنوس» شیراز تولیدکننده فرمالین، دواتیل هگزانوپیک اسید، رزین‌های آلکید به اشکال ابتدایی، رزین کوپلیمراکریلیک، پودر گلیزر با ظرفیت 32 هزار تن تولید می‌کند که ارزش ریالی آن 273 میلیارد تومان است و از این طریق برای 120 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ‌اکنون 209 طرح صنعتی آماده بهره‌برداری به تفکیک 52 طرح بزرگ و ملی و 157 طرح قابل‌افتتاح در سطح استان‌ها در سراسر کشور موجود است. با بهره‌برداری از این 209 طرح که با سرمایه‌گذاری بیش از 43 هزار میلیارد تومان آماده‌شده‌اند، برای حدود 18 هزار نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه