قیمت دلار در بازار | قیمت دلار در بازار امروز

​ اخبار سیاسی اخیر از مذاکرات وین چه تاثیری بر قیمت دلار می‌گذارد؟

کدخبر : 8897
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت دلار در بازار با توجه به روند مذاکرات و خوش بینی به لغو تحریم ها نوسان شدیدی را تجربه می‌کند. انتظار مردم از دولت جدید، کاهش قیمت دلار در بازار و تحقق نرخ واقعی آن است. قیمت دلار در بازار از 7 تومان در سال 57، به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش قیمت دلار در بازار و بی‌ثباتی آن در این سال‌ها موجب مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم شده است. اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره قیمت دلار در بازار و نرخ حقیقی ارز دارند. 

قیمت دلار در بازار

چند خبر‌ مهم در شرایط کنونی در بین معامله‌گران دلار برجسته شده است، اما معامله‌گران روند قیمت دلار را چگونه پیش‌بینی می‌کنند؟

از ابتدای هفته جاری اخبار جدید از مذاکرات برجام بر سر بازار ارز تهران سایه انداخته است. چند خبر‌ مهم برجامی در شرایط کنونی در بین معامله گران دلار برجسته شده است.

اول اینکه جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توئیتی اعلام کرد که بن بست مذاکرات به پایان رسید.

نکته دوم این است که سایت نورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در گزارشی درباره سفر بورل به تهران نوشت: موضوع مهمی که می‌تواند سفر بورل به تهران را از رایزنی‌‌‌های معمول میان مقامات سیاسی متفاوت کند، ملاقات نسبتا طولانی او و هیات همراهش با دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بود.

پرونده مذاکرات رفع تحریم‌ها همواره با مدیریت شورای عالی امنیت ملی به پیش رفته و ملاقات اعلام نشده و نسبتا طولانی جوزپ بورل با مسوول نهاد امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند حاوی پیام‌‌‌های متفاوتی باشد.این رسانه هنچنین اعلام کرده که مذاکرات احیای برجام از وین به قطر منتقل خواهد شد.

از سوی دیگر روز گذشته خبرگزاری فرانسه نوشت: یونان نفتکش نفتکش روسی حامل نفت ایران را که دو ماه پیش به درخواست آمریکا توقیف کرده بود، آزاد کرد.

مجموع این اخبار موجب شده تا انتظارات کاهشی در بازار دلار تقویت شود و اسکناس آمریکایی وارد فاز نزولی شود.

با اینکه عده ای معامله گران در انتظار کاهش قیمت دلار هستند اما عده ای دیگر می گفتند مسائل مهم ایران و آمریکا یعنی خارج کردن سپاه از فهرست تروریستی، دادن تضمین توسط آمریکا و لغو تحریم‌ها هنوز حل نشده است و در صورتی که سفر بورل در هفته های پیش رو نتایج مطلوبی نداشته باشد نرخ دلار دوباره آسانسوری بالا خواهد رفت.

قیمت دلار در بازار

طرح تسهیلاتی ارزینو برای کسانی مناسب است که اسکناس دلار یا یورو دارند و نیاز به پول نقد ریالی پیدا می‌کنند، بدون نیاز به فروش ارز، با وثیقه قرار دادن اسکناس‌های ارزی خود، در چند طرح مختلف، می‌توانند تسهیلات دریافت می‌کنند.

در این طرح می‌توانید با مسدود کردن سپرده ارزی خود تا سقف ۲ میلیارد ریال تسهیلات با بازپرداخت ۳۶ ماهه دریافت کنید. این طرح مناسب اشخاصی است که نقدینگی ارزی در دست دارند و نیاز به آن ندارند و می‌توانند با مسدود کردن آن تسهیلات ریالی دریافت کنند.

شرایط و مشخصات دریافت این وام چیست؟

شرکت ؛ بانک اقتصاد نوین

نام وام؛ارزینو

سود؛ ۴ %سود این وام بر حسب سقف وام و مدت بازپرداخت ۴، ۱۰ و ۱۸ درصد است.

سقف وام؛۲۰۰ میلیون تومان؛همچنین برای کارت اعتباری سقف این وام ۵۰ میلیون تومان است.

 نوع ضمانت؛مسدودی سپرده

نیاز به سپرده؛دریافت این وام فقط از طریق سپرده‌گذاری ارزی امکان پذیر است.

میزان اسکناس دلار/یورو توثیقی مورد نیاز برای دریافت تسهیلات هر ۱۰ میلیون تومان به شرح زیر است:

 باز پرداخت تسهیلات نوع و نرخ سود تسهیلات سقف پرداخت تسهیلات اسکناس توثیقی مورد نیاز (دلار/یورو)

۱۲ ماهه (کارت اعتباری) ۱۸ درصد در مبالغ ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان ۱۳۰۰

۲۴ ماهه ۱۴۰۰

۳۶ ماهه ۱۵۰۰

۱۲ ماهه (مرابحه) ۱۸ درصد ۲۰۰ میلیون تومان ۱۳۰۰

۲۴ ماهه ۱۴۰۰

۳۶ ماهه ۱۵۰۰

۱۲ ماهه (مرابحه) ۱۰ درصد ۲۸۰۰

۲۴ ماهه ۲۹۰۰

۳۶ ماهه ۳۰۰۰

۱۲ ماهه (قرض‌الحسنه) ۴ درصد ۲۰ میلیون تومان ۳۵۰۰

۲۴ ماهه ۴۰۰۰

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه