مسکن ملی | ثبت نام مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: به تمامی متقاضیان نهضت ملی مسکن شهرهای پاکدشت و رباط کریم که مدارکشان کامل بوده پیامک ارسال شده اما کسانی که به دلیل نقص مدارک پیامک را دریافت نکرده‌اند وارد سامانه نهضت ملی شوند، در غیر این صورت به اداره کل راه و شهرسازی مراجعه کنند.

کدخبر : 8383
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح مسکن ملی برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع طرح مسکن ملی باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح مسکن ملی در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف مسکن ملی کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح مسکن ملی می پردازیم.

مسکن ملی

خلیل محبت خواه اظهار کرد: به تمامی متقاضیان نهضت ملی مسکن در پاکدشت و رباط کریم برای ادامه کارهای تشکیل پرونده‌شان پیامک ارسال کرده‌ایم. مسئولیت شهرهای جدید مثل پرند، هشتگرد و ایوانکی نیز با شهرهای جدید است و شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر را بنیاد مسکن بر عهده دارد.

وی افزود: اگر افرادی هنوز هستند که پیامکی دریافت نکرده‌اند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند، ممکن است مدارکشان ناقص باشد. اگر امکان رفع نقص وجود داشت انجام دهند. در غیر این صورت متقاضیان پاکدشت و رباط کریم به اداره  کل راه و شهرسازی استان مراجعه کنند.

ایسنا نوشت: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تصریح کرد: در شهر تهران برنامه‌ای برای ساخت واحدهای دولتی نداریم اما کسانی که به صورت خودمالک قصد ساخت و ساز دارند در صورت تمایل می توانند از مزایای طرح نهضت ملی مسکن از جمله تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون تومانی آن استفاده کنند.

محبت‌خواه تاکید کرد: برای ساکنان شهر تهران که متقاضی واحدهای نهضت ملی مسکن شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و همچنین پاکدشت و رباط کریم در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در تامین زمین پروژه‌ها مشکلی وجود ندارد گفت: استان تهران یکی از استان‌هایی است که در مورد تامین زمین پیشرفت خوبی داشته و عملیات اجرایی ۳۰ هزار واحد نیز آغاز شده است. ما در تمام پروژه هایی که زمین تامین شده آمادگی داریم به هر تعداد که متقاضی باشد، ساخت واحدها را آغاز کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ضمن درخواست متقاضیان برای تامین به‌موقع آورده اظهار کرد: همزمان با آورده، تسهیلات به صورت مرحله به مرحله تزریق می شود. خوشبختانه دیگر تسهیلات بعد از فونداسیون پرداخت نمی‌شود بلکه در مرحله اول همراه با فنداسیون، مرحله بعد در زمان اسکلت، سپس سفت‌کاری و دیوارچینی و در مرحله آخر هنگام نازک‌کاری، تسهیلات به پروژه ها تزریق می‌شود.

به گفته محبت‌خواه در هفته‌های آینده تعداد زیادی از پروژه های نهضت ملی مسکن آغاز می‌شود.

مسکن ملی

حیدری، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: صاحبان فناوری‌های نوین ساختمانی برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن معرفی می‌شوند.

محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر تقویت نقش مرکز در بخش صنعت از معرفی صاحبان فناوری‌های نوین ساختمانی برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

محمدمهدی حیدری اظهار داشت: در صدد هستیم تا ضمن ارایه مشاوره‌های فنی نقش مرکز را در ارتقای کیفی ساخت و ساز در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تقویت کنیم.

حیدری با بیان اینکه سهم شرکت عمران شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۷۰۰ هزار واحد است و مقرر شده تا مرکز علاوه بر ارایه گواهینامه فنی به واجدان شرایط، در کنار شرکت عمران شهرهای جدید در احداث واحدهای مسکونی به عنوان ناظر فنی هم حضور داشته باشد.

حیدری توسعه فناوری‌های نوین ساختمانی را از الزامات طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان بازوی عملیاتی وزارت راه فعالیت می‌کند و این فعالیت‌ها پیش‌تر در مرکز مطالعاتی و مورد پژوهش قرار گرفته است.

 ۱۲ اردیبهشت ماه امسال مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از فرصت ۲۰ روزه متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن برای بارگذاری تعهدنامه محضری خبر داده و گفته بود: در صورت عدم انجام این کار متقاضیان حذف می‌شوند.

خلیل محبت‌خواه افزود: متقاضیان مرد مجرد بالای ۲۳ سال تا ۳۱ اردیبهشت فرصت دارند وارد پورتال نهضت ملی مسکن به آدرس saman.mrud.ir شده و تعهدنامه محضری را دانلود کنند.

وی ادامه داد:‌این متقاضیان سپس باید به دفتر خانه اسناد رسمی مراجعه کرده و پس از تکمیل تعهد نامه و ثبت محضری، اسکن تعهد نامه تکمیل شده را مجددا در سایت بارگذاری کنند تا شرایط احراز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پی گیری و دنبال شود.

وی عدم بارگذاری اسکن تعهد نامه محضری تکمیل شده و ممهور به مهر محضری را بارگذاری ناقص مدارک اعلام کرد و  افزود: تا پایان اردیبهشت باید ویرایش‌ها توسط متقاضیان انجام شود، چراکه پس از تاریخ اعلام شده عملا امکان ویرایش وجود نداشته و نقص مدارک منجر به حذف متقاضی خواهد شد.

 تا ۳۱ اردیبهشت ماه هیچ اثری از تعهدنامه مذکور در سایت مورد نظر نبود. در این روز طی گزارشی از سردرگمی متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن در این رابطه خبر داد و این پرسش را که چرا تعهدنامه محضری در سامانه ثمن نیست، مطرح کرد.

این گزارش واکنش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران را به‌دنبال داشت و قرار بود پاسخی برای خارج کردن متقاضیان از سردرگمی ارائه شود. اما طی ۱۰ روز اخیر نه تنها اتفاق امیدوارکننده‌ای در این رابطه روی نداده که به واسطه نبود تعهدنامه محضری در سایت ثمن، متقاضیان مجرد "رد درخواست" شده‌اند.

یکی از متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن در این‌باره می‌گوید: با توجه به این‌که تعهدنامه محضری در سایت ثمن نبود، به دفترخانه مراجعه و تعهدنامه‌ای را مطابق آنچه وزارت راه اعلام کرده بود،‌تنظیم و در سایت بارگذاری کردم.

وی افزود: امروز که به سایت saman.mrud.ir مراجعه کردم، درخواست بنده به دلیل عدم بارگذاری تعهدنامه محضری رد شده است.

وی بیان کرد: وقتی تعهدنامه محضری در سایت وجود ندارد، تکلیف متقاضیان چیست. بارها هم با شماره تلفن‌های درج شده برای پیگیری این موضوع تماس گرفتم ولی هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت.

 انتظار می‌رفت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و معاونت مسکن و ساختمان به‌‌عنوان متولی اصلی پاسخگوی مشکل به‌وجود آمده برای متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن باشند. ۱۰ روز از اتمام مهلت بارگذاری تعهدنامه محضری می‌گذرد و این متقاضیان در حال حذف از سامانه به دلیل تعهدنامه‌ای هستند که در سایت ثمن وجود خارجی ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه