جزییات ثبت نام مجردهای بالای ۲۵ سال در مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیحاتی را درباره ثبت نام مجردهای بالای ۲۵ سال در مسکن ملی ارائه داد.

جزییات ثبت نام مجردهای بالای ۲۵ سال در مسکن ملی
کدخبر : 3865
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد ایجاد امکان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن برای افراد مجرد بالای ۲۵ سال را به وزیر راه و شهرسازی ارائه کرده‌ایم که در هفته جاری نتیجه مشخص می‌شود.محمود محمودزاده اظهار کرد: در خصوص امکان ثبت‌نام افراد مجرد می‌بایست مطالعات و بررسی‌های حقوقی صورت گیرد که این مطالعات انجام شد. از طرفی لازم است کسانی که این واحدها به آن‌ها اختصاص می‌یابد موقع تحویل، متأهل شده باشند.

وی افزود: بررسی جوانب موضوع ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از نظر بار حقوقی زمان بُرد که به نتیجه رسیده و اخیراً پیشنهاد را به مهندس قاسمی وزیر راه و شهرسازی ارائه کردیم. منتظر تأیید آقای وزیر هستیم که احتمالاً در هفته جاری نتیجه به ما اعلام خواهد شد و اقدامات لازم برای بارگذاری و ایجاد امکان ثبت‌نام افراد مجرد انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح اولیه پیشنهاد شده تمامی افراد مجرد بالای ۲۵ سال بتوانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند، گفت: این افراد باید تا زمان تحویل واحدها متأهل شده باشند. در غیر این صورت بر اساس قیمت روز، مابه‌التفاوت را پرداخت خواهند کرد و واحدها را تحویل می‌گیرند.

محمودزاده تاکید کرد: البته این پیشنهاد منوط به تأیید آقای وزیر است و ممکن است تغییراتی پیدا کند. در خصوص تعیین حداقل سن ۲۵ سال، این موضوع را مدنظر قرار دادیم که شرایط زندگی و ازدواج فراهم باشد؛ چرا که ما باید جامعه مخاطب را ببینیم. اگر در آینده شرایط متفاوت شود ممکن است با توجه به حجم تقاضا شرط سنی به طور کلی برداشته شود. فعلاً ترجیح می‌دهیم از این مقطع سنی شروع کنیم.

مهلت ثبت نام ۱۵ دی‌ماه تمام می‌شود و تمدید نخواهد شد

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تمدید زمان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد، گفت: مهلت ثبت‌نام تا روز ۱۵ دی‌ماه تعیین شده و احتمالاً تمدید نخواهد شد اما در خصوص مجردها یک فرآیند جدید ثبت‌نام آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت نام بیش از ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار نفر در مرحله اول ثبت نام طرح جهش تولید و تأمین مسکن، باید مقطعی را برای جمع بندی شرایط متقاضیان در نظر بگیریم تا بتوانیم واجدین شرایط نهایی را تعیین و به پروژه‌ها معرفی کنیم. این بدان مفهوم نیست که در آینده سامانه باز نخواهد شد بلکه همانند طرح اقدام ملی که چندین مرحله ثبت‌نام داشتیم در طرح نهضت ملی مسکن نیز اگر تقاضا وجود داشته باشد سعی می‌کنیم با تأمین زمین در شهرهایی که تقاضا هست مراحل بعدی ثبت‌نام را انجام دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه