یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی

بهادری جهرمی گفت: کالا برگ تا نهایی نشود یارانه‌ها به همین صورت پرداخت خواهد شد.

کدخبر : 8365
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 یارانه نقدی اعطای کمک مالی دولت به قشر خاصی از مردم است که بیستم هر ماه واریز می شود. پرداخت یارانه نقدی جهت افزایش رفاه عمومی در دولت دهم کلید خورد. میزان یارانه‌ نقدی 45 هزار و پانصد تومان است. پس از روی کار آمدن دولت رئیسی در رابطه با یارانه نقدی حرف و حدیث های زیادی بوده است، زیرا رئیسی وعده افزایش یارانه را داده است. در ادامه به آخرین خبر از واریز یارانه نقدی می پردازیم.

یارانه نقدی

سخنگوی دولت با اشاره به بحث عادلانه‌سازی یارانه‌ها، بیان داشت: چندین سال بود که در توزیع یارانه ها بی مدیریتی و بی برنامگی وجود داشت و دولت سعی کرد تا این اصلاحات را انجام دهد تا توزیع یارانه ها به صورت عادلانه پرداخت شود و تاکید می‌کنم ارز دارو و نان حذف نخواهد شد و دولت هیچ قصدی برای افزایش بنزین، نان و دارو ندارد.

بهادری جهرمی گفت: کالا برگ به صورت غیر رسمی در چند استان کشور درحال اجرایی شدن است و تا نهایی نشود یارانه‌ها به همین صورت پرداخت خواهد شد.

یارانه نقدی

فرصت اقدام مجدد برای افرادی که یارانه نقدی دریافت نکرده اند

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور به حساب تمام کسانی که مشمول دریافت یارانه نبودند، اما خود را مستحق دریافت یارانه می‌دانستند، به صورت علی الحساب یارانه نقدی واریز شده است و اگر افرادی هستند که اعتراض کردند، اما پول علی الحساب به حساب‌های آن‌ها واریز نشده است، می‌توانند مجدداً مراجعه کنند.

خاندوزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح کالا برگ، گفت: از ابتدا، مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بوده که تا زمانی که اجرای آزمایشی کالابرگ به پایان نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آن در سطح کشور آغاز نشود.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه اجرای این طرح در برخی از استان‌ها به خوبی پیش رفته، اما در برخی استان‌ها هم ایراداتی وجود داشت، افزود: ناچار شدیم به لحاظ فنی برخی نقاط ضعف را اصلاح کنیم و همه تلاش ما این است که پس از بررسی همه جانبه ابعاد اجرای طرح و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، طرح را با کمترین اشکال، اجرا کنیم.

خاندوزی در ادامه گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک ماه فرصت دارد تا بررسی‌های خود را در مورد معترضین به عدم دریافت یارانه نهایی کند. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه رئیس بانک مسکن از ۲۲ اردیبهشت ماه بازنشسته شده، اما همچنان بر سر کار است، گفت: حتماً این موضوع را بررسی می‌کنم و ظرف یک هفته آینده پاسخ آن را به خبرنگاران اعلام خواهم کرد.

خاندوزی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد طرح جلوگیری از گرانی‌ها، گفت: در ابعاد مختلف فشار هزینه‌ای به اقتصاد ایران در دو ماه اخیر وارد شده است؛ هم به جهت مصوباتی که هزینه تولید را افزایش داد و هم به جهت افزایش قیمت‌های بین‌المللی که موجب شد بسیاری از کالا‌های بین‌المللی به ویژه کالا‌های اساسی سفره مردم با قیمت بیشتری از خارج خریداری شود و مواد اولیه گران شود.

وزیر اقتصاد افزود: رئیس جمهور تأکید کرد که برای ۹ ماه باقیمانده سال باید بسته کنترل تورم ارائه دهیم و بانک مرکزی، وزارت صمت و وزارت اقتصاد در این زمینه مکلف شدند که کمک کنند تا این بسته ضد تورمی در مدت زمان باقیمانده از سال ۱۴۰۱ تهیه شود، در این جلسات این بسته آماده و به رئیس جمهور ارائه شده است که در حال اصلاح نهایی بوده و به محض اینکه اصلاحات نهایی اعمال شود به شکل رسمی رونمایی خواهد شد.

خاندوزی در پاسخ به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران در مورد اقدامات برخی نانوایی‌ها در فروش آرد به تولیدکنندگان نان فانتزی و شیرینی فروشی‌ها، گفت: کنترل وضعیت عرضه آرد و نان در کشور بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور است که رصد روزانه در این خصوص انجام می‌دهند و در این زمینه با تخلفات حداقلی مواجه هستیم که متأسفانه به جمع کثیری از فعالان آرد و نان تعمیم پیدا می‌کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه اصرار دارم از اکثریت نانوایان عزیز دفاع کنم، تصریح کرد: ما با یک اقلیت مواجه هستیم؛ اطلاعات تمام کارتخوان‌های نانوایی‌های کشور را از طریق بانک مرکزی اخذ کرده و مورد بررسی قرار دادیم و در کمتر از یک درصد تراکنش‌های نانوایی‌ها دچار مشکل هستیم.

وی با بیان اینکه این افراد مبلغ بالایی را جابه‌جا می‌کنند و ستاد ویژه‌ای برای بررسی کم‌فروشی آرد و نان تشکیل شده است، گفت: این ستاد به صورت هوشمند در حال رصد این موضوع است و به طور مشخص با شماره کارت و شماره ملی که سوء استفاده می‌کند و یا نانوایی‌هایی که نان کمتری نسبت به آردی که دریافت می‌کنند عرضه می‌نمایند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد. البته معتقدیم این برخی تخلفات محدود نباید به نام همه نانوایان زحمتکش و دلسوز نوشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه