رتبه بندی فرهنگیان | افزایش حقوق معلمان

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس، بر ضرورت اجرای قانونی رتبه‌بندی فرهنگیان تأکید کرد و گفت: بسیاری از فرهنگیان در آستانه بازنشستگی قرار دارند و منتظر اجرای این قانونی هستند.

کدخبر : 7940
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​طرح رتبه بندی فرهنگیان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی فرهنگیان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی فرهنگیان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی فرهنگیان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی فرهنگیان می پردازیم.

رتبه بندی فرهنگیان

ابراهیم نجفی اسپیلی در نشست هماهنگی با تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان در سالن اجلاس دیوان محاسبات استان با اشاره به استفاده از ظرفیت نمایندگان در اعتبارات، اظهار کرد: امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در ماده ۵۶ وجود دارد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید مشخص کند که چه تعداد پروژه با شرایط لازم تخصیص این اعتبار وجود دارد.

وی از تخصیص اعتبارات در اختیار نمایندگان گیلان به بخش درمان در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و افزود: ۲.۵ میلیارد تومان برای مرکز درمان بستر زیباکنار از محل اعتبارات نمایندگان تخصیص یافته است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت اجرای قانونی رتبه‌بندی فرهنگیان تأکید کرد و گفت: بسیاری از فرهنگیان در آستانه بازنشستگی قرار دارند و منتظر اجرای این قانونی هستند.

به گفته نجفی اسپیلی، با توجه به بهبود معیشت فرهنگیان با اجرای قانون رتبه‌بندی، انتظار داریم آموزش‌وپرورش با فرهنگیان در بازنشستگی همکاری کند.

وی همچنین بر لزوم تسریع در عملیات اجرای راه‌های روستایی در شهرستان آستانه به‌ویژه عملیات اجرایی راه منتهی به بندرکیاشهر تأکید کرد.

رتبه بندی معلمان

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر ارتقا حقوق معلمان تاکید داریم و امیدواریم به صورت جامع و کامل قانون رتبه‌بندی اجرا شود هر چند که این کار ما را قانع نمی‌کند.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی اظهار کرد: در کنار حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در استان اردبیل و بازدید از واحدهای تولیدی، صنعتی و نشست با فعالان حوزه‌های اقتصادی، قرار است وزیر اقتصاد، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی نیز به عنوان اعضای هیئت بلند پایه در این سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس را همراهی کنند.

وی تصریح کرد: ما در برخی از شهرستان‌ها نظیر نمین با مشکل جدی بیکاری روبه‌رو نیستیم چرا که به اندازه کافی واحدهای تولیدی در این شهرستان وجود دارد ولی تلاش بر این است که واحدهای راکد به چرخه تولید بازگردند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به وضعیت اقتصادی کشور و حذف ارز ترجیحی اشاره کرد و گفت: دولت مردمی کردن و توزیع عادلانه یارانه‌ها را مد نظر قرار داده ولی در همین زمینه باید به صراحت اعلام کرد که هیچ مشکلی در تأمین آرد و نان در کشور وجود ندارد.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: نانوایی‌ها با مراجعه به ادارات ذیربط می‌توانند به اندازه کافی آرد تهیه کنند و مردم نباید نگران افزایش قیمت نان، بنزین و دارو باشند چرا که به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت این ضروریات مردم را نخواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بنده به عنوان مخالف حذف ارز ترجیحی اعلام می‌کنم که در دولت رئیسی خرابستانی را تحویل گرفته که آرام آرام سعی بر اصلاح فرآیندها دارد تا آثار حذف ارز ترجیحی در زندگی مردم بیشتر از این احساس نشود.

حجت‌الاسلام موسوی اضافه کرد: خط قرمز نمایندگان مجلس جلوگیری از افزایش قیمت نان، دارو و بنزین است و به هیچ وجه دولت اجازه افزایش نرخ این کالاها و مایحتاج را نخواهد داد.

وی اقدام مجلس و دولت را در آزاد کردن واردات گندم حرکتی ارزشمند اعلام کرد و ادامه داد: هیچ محدودیتی در ورود گندم به کشور از طریق بخش خصوصی وجود ندارد و سعی بر این است تا تعادل عرضه و تقاضا در بازار حفظ شود.

حجت‌الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بهتر است هر چه سریع‌تر دولت زیرساخت صدور کارت الکترونیکی خرید کالاهای اساسی را برای مردم فراهم کند تا بیش از این مردم در تأمین کالاهای اساسی خود با مشکلی روبه‌رو نشوند.

وی دوندگی دولت را در اصلاح امور و جلوگیری از هدر رفت منابع و ریخت و پاش‌ها یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم با مردمی کردن یارانه‌ها جلوی رانت و فسادهای احتمالی گرفته شده و در این زمینه به هر قوانین و مقرراتی نیز نیاز باشد، مجلس آماده اصلاح این قوانین و مقررات است.

حجت‌الاسلام موسوی فعالیت‌های ۲ سال گذشته مجلس را مناسب ارزیابی کرد و گفت: همچنان افتخار می‌کنیم که در جایگاه مجلس، نایب رئیسی به نماینده شایسته استان اردبیل رسید و قطعاً در ۲ سال باقیمانده از عمر مجلس تلاش خواهیم کرد تا بخش عظیمی از مشکلات و گرفتاری‌های مردم برطرف شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تبریک و تکریم از زحمات و تلاش‌های معلمان به ویژه در ایام کرونا افزود: بر ارتقا حقوق معلمان تاکید داریم و امیدواریم به صورت جامع و کامل قانون رتبه‌بندی اجرا شود هر چند که این کار ما را قانع نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: جالب است برخی معلمان اعلام می‌کنند که با اجرای رتبه‌بندی متضرر می‌شوند که ما آمادگی اصلاح برخی از فرآیندهای قانونی را در این حوزه داریم.

حجت‌الاسلام موسوی با انتقاد از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق‌ها بازنشستگی در عدم پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان در سه ماه اخیر اضافه کرد: تاکید ما بر این است تا هر چه سریع‌تر احکام بازنشستگان صادر شود و حق و حقوق آنها متناسب با شأن و جایگاهشان ارتقا یابد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شایسته نیست بعد از گذشت سه ماه هنوز احکام بازنشستگان صادر نشده باشد و برخی از حقوق‌بگیران گرفتار مشکلات معیشتی باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه