مسکن ملی | ثبت نام مسکن ملی | وام مسکن ملی

مقام مسئول وزارت راه از فرصت ۲۰ روزه متقاضیان مجرد نهضت ملی مسکن برای بارگذاری تعهدنامه محضری خبر داد و گفت: در صورت عدم انجام این کار متقاضیان حذف می‌شوند.

کدخبر : 7098
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح مسکن ملی برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع طرح مسکن ملی باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح مسکن ملی در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف مسکن ملی کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح مسکن ملی می پردازیم.

مسکن ملی

خلیل محبت‌خواه اظهار کرد:‌ متقاضیان مرد مجرد بالای ۲۳ سال تا ۳۱ اردیبهشت فرصت دارند وارد پورتال نهضت ملی مسکن به آدرس saman.mrud.ir شده و تعهدنامه محضری را دانلود کنند.

وی ادامه داد:‌این متقاضیان سپس باید به دفتر خانه اسناد رسمی مراجعه کرده و پس از تکمیل تعهد نامه و ثبت محضری، اسکن تعهد نامه تکمیل شده را مجددا در سایت بارگذاری کنند تا شرایط احراز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پی گیری و دنبال شود.

وی عدم بارگذاری اسکن تعهد نامه محضری تکمیل شده و ممهور به مهر محضری را بارگذاری ناقص مدارک اعلام کرد و افزود: تا پایان اردیبهشت باید ویرایش ها توسط متقاضیان انجام شود، چراکه پس از تاریخ اعلام شده عملا امکان ویرایش وجود نداشته و نقص مدارک منجر به حذف متقاضی خواهد شد.

رستم قاسمی در ارتباط تصویری با استاندار خراسان رضوی و اعضای قرارگاه اجرایی راه و شهرسازی این استان گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات مهم دولت سیزدهم است که در اجرای آن تعیین تکلیف زمین‌ها برای اجرای طرح، حائز اهمیت است و مدیران کل راه و شهرسازی باید نسبت به تسریع در تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز این طرح اهتمام داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست که در محل اداره کل راه و شهرسازی استان برگزارشد، بر تامین هرچه سریعتر زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان تاکید و مهلتی سه ماهه در این زمینه تعیین کرد. 

یعقوبعلی نظری با اشاره به تاکید دولت در اجرای هرچه سریعتر طرح نهضت ملی مسکن و خانه دار کردن مردم، گفت: به اداره کل راه و شهرسازی استان مهلتی سه ماهه داده می شود تا ضمن اتمام مرحله تأمین زمین، وارد مرحله اجرایی طرح شود.

وی بیان کرد: همچنین به دستگاه های اجرایی متولی در خراسان رضوی مهلت یک ماهه داده می شود تا نسبت به تعیین تکلیف قرارداد و تفاهم نامه ها با دستگاه های متقاضی مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

استاندار خراسان رضوی، خواستار اطلاع رسانی و انتشار فراخوان سرمایه گذاران به منظور مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن در بخشهای بازآفرینی شهری و خودمالکین طی یک ماه آینده شد و گفت: بر اساس برنامه ابلاغی دولت، بخش خصوصی و خودمالکان ۱۸ ماه پس از انعقاد قرارداد و تفاهم نامه، مهلت دارند تا نسبت به تکمیل طرحهای مسکونی مورد نظر اقدام کنند.

چند روزی است که امکان ثبت‌نام برای خانواده های دارای سه فرزند در سامانه نهضت ملی مسکن فراهم شد. طرحی که در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جعیت است. حالا هم امکان ثبت‌نام مددجویان کمیته امداد خمینی در این سامانه اضافه شده است.

مسکن ملی

 ثبت‌نام متقاضیان روستایی طرح‌های حمایتی مسکن از ۱۰ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

آنطور که رستم قاسمی، وزیر راه و شهر‌سازی وعده داد عملیات ساخت حداقل ۲ میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن تا مرداد ماه‌ سال‌جاری آغاز می‌شود.

پنجم اردیبهشت ماه امکان ثبت‌نام برای خانواده های دارای سه فرزند در سامانه نهضت ملی مسکن فراهم شد. طرحی که در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جعیت است.

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: «با توجه به تکلیف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خصوص واگذاری زمین یا واحد مسکونی به خانوار‌ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر، متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ باشد، می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن در بخش نوع سرپرستی با انتخاب گزینه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.»

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفته افراد تحت پوشش این نهاد نیز می‌توانند در سامانه جماع طرح‌های حمایتی مسکن ثبت‌نام کنند.

پیمان ترکمانه  گفت: «خانوارهای روستایی تحت حمایت کمیته امداد فاقد مسکن می‌توانند در بازده زمانی تعیین شده به این سامانه مراجعه کنند. ضمن وارد کردن تمامی اطلاعات، نسبت به بارگذاری کامل مدارک مربوطه اقدام کنند.»

متقاضیان فاقد مسکن تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir/ در طرح‌های حمایتی مسکن ثبت‌نام کنند.

پیمان ترکمانه درباره این طرح گفت: «در مراحل گذشته به دلیل محدودیت‌های سامانه و عدم امکان ثبت‌نام همزمان، صرفا ثبت‌نام از متقاضیان شهری صورت گرفت. متقاضیان روستایی تاکنون ثبت‌نام نشده‌اند.»

آنطور که ترکمانه گفته متقاضیان شهری به دلیل آغاز ثبت‌نام متقاضیان روستایی صرفا تا پایان وقت اداری ۹ اردیبهشت مهلت مراجعه و ثبت نام در سامانه ملی مسکن را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه