هشدار مهم پلیس فتا | کلاهبرداری در پوشش جمع‌آوری فطریه

سرهنگ رامین پاشایی افزود: این روز‌ها هم‌زمان با نزدیک شدن به ایام عید سعید فطر و پایان یک ماه عبادت و روزه‌داری، عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به دنبال سوءاستفاده از این فضا بوده و اهداف کلاهبردارانه‌ی خود را انجام می‌دهند.

هشدار مهم  پلیس فتا |  کلاهبرداری در پوشش جمع‌آوری فطریه
کدخبر : 7034
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: شهروندان نسبت به سوءاستفاده‌های احتمالی در پوشش جمع‌آوری فطریه هوشیار باشند.

این مقام مسئول در خصوص ترفند کلاهبرداران که بازی با احساسات و عواطف هم‌وطنان تحت عناوینی از قبیل جمع‌آوری کمک به نیازمندان یا آزادی سازی زندانیان نیازمند است، افزود: برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب با راه‌اندازی سایت‌هایی در قالب موسسه خیریه یا ارسال پیام‌های گوناگون در بستر شبکه‌های اجتماعی، قصد جمع‌آوری فطریه و وجوهات شرعی شهروندان را دارند و از این طریق اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند.

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: همچنین مجرمین با سوءاستفاده از نام اشخاص و چهره‌های شناخته شده هنری و یا ورزشی و یا جعل عنوان سازمان‌ها و نهاد‌های اجرائی ذیصلاح و با استفاده از شگرد‌های مختلف و استفاده از تصاویر نیازمندان و سایر اقدامات فریبنده ضمن اعلام شماره‌حساب‌های شخصی از متقاضیان کلاهبرداری می‌نمایند.

سرهنگ پاشایی با بیان اینکه مردم عزیز هنگام پرداخت فطریه و کفاره به افراد ناشناس اعتماد نکنند و فطریه و کفاره خود را به نهاد‌های معتبر پرداخت نمایند، از هموطنان خواست به موارد زیر هنگام پرداخت فطریه دقت کنند:

۱- کلیک نکردن بر روی لینک‌هایی که از منابع ناشناس به عنوان خیریه ارسال می‌گردد.

۲-نذورات خود را فقط به حساب نهاد‌ها و موسسات دولتی و قابل اطمینان واریز نمایید.

۳-از پرداخت نذورات در سایت‌های نامعتبر و حساب‌های شخصی افراد خودداری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه