رتبه بندی فرهنگیان | رتبه بندی معلمان

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بررسی مجدد آئین نامه رتبه بندی فرهنگیان تاکید کرد.​

کدخبر : 6721
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​طرح رتبه بندی فرهنگیان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی فرهنگیان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی فرهنگیان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی فرهنگیان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی فرهنگیان می پردازیم.

رتبه بندی فرهنگیان

عباس گودرزی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس در تذکری با گرامیداشت روز ارتش، گفت: حمله ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی به بیت المقدس قبله گاه اول مسلمانان و تعرض به صاحبان اصلی این سرزمین را محکوم می کنم. این حمله نشان می دهد همچنان فلسطین زنده است.

وی در تذکر به وزیر آموزش و پرورش بر لزوم بررسی مجدد آئین نامه رتبه بندی فرهنگیان تاکید کرد.

یک نماینده مجلس بیان کرد: از وزارت آموزش و پرورش انتظار می رود ضمن تسریع در اجرای قانون رتبه بندی معلمان نسبت به اصلاح آیین نامه مربوطه اقدام کند به گونه ای این عزیزان به میزان حداکثری از عواید آن بهره مند شوند البته در خصوص تسری قانون رتبه بندی معلمان به بازنشستگان نیز اقدام لازم به عمل آید.

یک نماینده مجلس بیان کرد: از وزارت آموزش و پرورش انتظار می رود ضمن تسریع در اجرای قانون رتبه بندی معلمان نسبت به اصلاح آیین نامه مربوطه اقدام کند به گونه ای این عزیزان به میزان حداکثری از عواید آن بهره مند شوند البته در خصوص تسری قانون رتبه بندی معلمان به بازنشستگان نیز اقدام لازم به عمل آید.

بهزاد علیزاده در نشست علنی (یکشنبه ۲۸ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور گفت: ملت عزیز و همکاران محترم، بدون تردید امروز همچنان اولویت اصلی کشور مسائل معیشتی و اقتصادی است و لازم است دولت برنامه های خود را برای برون رفت از تنگناهای موجود عملیاتی کند چرا که مردم بی صبرانه منتظر تحقق برنامه های اقتصادی دولت و وزرای هستند که در جلسات رای اعتماد مجلس از طرح ها و برنامه های خود دفاع می کردند.

نماینده مردم دهلران، دره شهر در مجلس ادامه داد:تورم افسارگسیخته، گرانی سرسام آور و مهارنشدنی قیمت انواع کالاها و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مخصوصا برای حوزه درمان و داروهای وارداتی زندگی مردم را بشدت تحت تاثیر قرار داده است و فشار مضاعفی بر اقشار آسیب پذیر به وجود آورده است که می طلبد تیم اقتصادی دولت ضمن بازنگری برنامه ها و سیاست های خود سریعا در این خصوص چاره اندیشی کند.

وی بیان کرد: کیفیت پایین خودرهای تولید داخلی، قیمت های نجومی و عدم ارائه خدمات مناسب پس از فروش در سایه انحصار ناشی از فضای غیر رقابتی و بی توجهی خودروسازان اتفاق می افتد با وجود ورود مجلس و صدور مجوز واردات خودرو در بودجه ۱۴۰۱ چرا با حذف عجیب و بدون ارائه دلیل این موضوع از بودجه مواجه شدیم که البته لازم است مجلس انقلابی به این مسئله ورود کند و به رسالت قانونی خود عمل کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: حمله به سه نفر از روحانیون جهادی و انقلابی که منجر به شهادت دو تن از این عزیزان شد موجبات خشم و رنجش خاطر مردم را فراهم کرد همچنین حاشیه های مسابقه تیم ملی فوتبال کشورمان با کشور لبنان در مشهد از مباحثی است که لزوم پاسخگویی شفاف مسئولان ذی ربط و اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار این گونه فجایع و رفتارها را ضروری می کند.

علیزاده در بخش دیگر از نطق میان دستور خود گفت: دولت و مجلس باید در خصوص تعیین تکلیف و ساماندهی نیروهای قراردادی، حق التدریس، خرید خدمت، نهضتی، پیش دبستانی، مدارس غیرانتفاعی، مربیان قرآنی و نیروهای طرحی غیر ایثارگر وزارت بهداشت که همواره مقام معظم رهبری در خصوص امنیت شغلی کادر سلامت که در ایام کرونا ایثار و فداکاری کرده تاکید داشتند. همچنین برقراری فوق العاده خاص کادر درمان که از مطالبات به حق این عزیزان است اقدامات لازم را انجام دهند.

وی یادآور شد: بی توجهی صندوق بازنشستگی و همچنین سازمان اداری و استخدامی و برنامه و بودجه در خصوص تسری ماده ۱۱۲ به بازنشستگان مناطق جنگی وهمچنین عدم تمکیل بعضی از سازمان و وزارتخانه ها در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر به هیچ وجه پذیرفته و اقناع کننده نیست.

این نماینده تاکید کرد: وزارت کشور در خصوص مساعدت به شهرداری ها شهرهای زیر ۵۰ هزارنفر و دهیاری ها که هم در پرداخت هزینه های جاری و عمرانی و هم در خصوص تهیه تجهیزات و ماشین آلات مشکلات فراوانی دارند چاره اندیشی اساسی کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهارداشت: افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در قانون بودجه ۱۴۰۱ به هیچ وجه با تورم موجود همخوانی ندارد و ضروری است که دولت با سامان بخشی این موضوع از فشار و مشکلات معیشتی این قشر بکاهد. از وزارت آموزش و پرورش انتظار می رود ضمن تسریع در اجرای قانون رتبه بندی معلمان نسبت به اصلاح آیین نامه مربوطه اقدام کند به گونه ای این عزیزان به میزان حداکثری از عواید آن بهره مند شوند البته در خصوص تسری قانون رتبه بندی معلمان به بازنشستگان نیز اقدام لازم به عمل آید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه