رتبه بندی معلمان | رتبه بندی فرهنگیان

علی نیکزاد اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش موظف شده تا در کنار اعمال آخرین مدرک تحصیلی در رتبه‌بندی معلمان، به صورت دقیق و سریع این احکام مربوط به رتبه‌بندی را اعمال کرده و برای معلمان ارائه کند.

کدخبر : 6646
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح رتبه بندی معلمان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی معلمان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی معلمان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی معلمان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی معلمان می پردازیم.

رتبه بندی معلمان

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه اصلی فرهنگیان اجرای لایحه رتبه‌بندی است که بر اساس مصوبه مجلس این لایحه باید عملیاتی شود و آخرین مدرک مبنا خواهد بود.

علی نیکزاد اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش موظف شده تا در کنار اعمال آخرین مدرک تحصیلی در رتبه‌بندی معلمان، به صورت دقیق و سریع این احکام مربوط به رتبه‌بندی را اعمال کرده و برای معلمان ارائه کند.

وی با بیان اینکه در هفته جاری در کنار پیگیری رتبه‌بندی معلمان و اجرای دقیق آن، سعی کردیم تا عمده مشکلات استان را نیز پیگیری کنیم، تصریح کرد: از طریق نمایندگان مجلس سعی بر این است تا تأمین قیر رایگان و سهمیه‌ای به صورت حواله انجام شده و طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در فصل کاری به سرانجام برسد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با تاکید نمایندگان مجلس قرار شد سهمیه مانده قیر رایگان سال گذشته نیز به طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی اختصاص یابد که راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهرداری‌ها می‌توانند از قیر رایگان استفاده کنند.

نیکزاد با بیان اینکه پروژه راه آهن اردبیل – میانه باید هر چه سریع‌تر تکمیل شده تا این خط ریلی به منطقه پارس‌آباد و به کشورهای آسیای میانه متصل شود، افزود: ما امیدواریم از طریق خط ریلی به روسیه متصل شده و زمینه تقویت صادرات و واردات را نیز فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امسال امیدواریم وزارت راه و شهرسازی به وعده خود مبنی بر تکمیل و راه‌اندازی راه آهن اردبیل – میانه عمل کند و از طرفی به سرعت با همکاری و مشارکت دستگاه‌های متولی راه آهن اردبیل به سمت پارس‌آباد نیز آغاز شود.

نیکزاد به راه‌اندازی هواپیمای بیس در اردبیل با استقرار شبانه در فرودگاه اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: اگر چنین هواپیمایی در اردبیل داشته باشیم، به راحتی می‌توانیم اول صبح و آخر وقت پروازهایی را از اردبیل به تهران و بالعکس انجام دهیم تا مدیران، سرمایه‌گذاران، اساتید دانشگاه و متخصصان به راحتی بتوانند کارهای روزانه خود را از طریق پروازهای هوایی انجام دهند.

وی اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا زیرساخت‌های توسعه‌ای در استان به نحوی فراهم آید تا اهالی بتوانند شایسته‌ترین خدمات را دریافت کرده و رضایتمندی آنها به دست آید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از مسئولان استان خواست از همان ابتدای سال پیگیری‌های لازم را برای جذب منابع ملی به کار گیرند تا زمینه اجرا و تکمیل بخش عظیمی از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی فراهم آید.

رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان پس از ۱۰ سال با نگاه ویژه مجلس و دولت سیزدهم به تصویب رسید و برای اجرایی شدن به هیات دولت ارسال شده است.

وی افزود : این طرح گذشته به دلیل اختلاف آرا در پیاده سازی درمدارس اجرا نشد و تلاش وزارت آموزش و پرورش این است که ظهور طرح از مدرسه آغاز شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: قرار است بر اساس فرایند درست و نظام‌مند سند تحول بنیادین را در حدود ۱۰ درصد از مدارس اجرایی کنیم.

وی افزود: همچنین برای حذف مدارس کانکسی تفاهم نامه‌ای منعقد شده است تا بخشی از این طرح با کمک خیران و بخش دیگر باتلاش آموزش و پرورش و کمک‌های سایر نهادها نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام شود.

نوری گفت: حدود ۳۴ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش استخدام خواهند شد و پرداخت ماهیانه حق‌التدریس معلمان شاغل و بازنشسته هم در بودجه دیده شده است تا زمانی که نیروی تربیت شده دانشگاه فرهنگیان وارد چرخه تدریس شود.

وزیر آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه با هدف بررسی مسائل آموزش و پرورش استان،شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، افتتاح چند طرح عمرانی و دیدار و گفت و گو با خیرین مدرسه ساز و همچنین فرهنگیان و جلسه همکاری با حوزه علمیه در دفتر امام جمعه وارد استان اصفهان شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه