یارانه جدید | ثبت نام یارانه جدید | واریز یارانه جدید

درباره صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر کم ارزش شدن یارانه ۴۵ هزارتومانی و آیا دولت قصد افزایش آن را دارد؟، اظهار داشت: گفته رییس جمهور به نقل از مدیران اقتصادی دولت قبل بود یعنی عدد مذکور در گزارش‌ها و آمارهای دولت گذشته بوده و طبیعتاً این مورد نشان می‌دهد که الگوی یارانه‌های فعلی الگوی مناسبی نیست.

کدخبر : 6372
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

گمانه زنی هایی که در مورد  یارانه جدید و افزایش یارانه ها شده بود برخلاف وعده مسئولین عملی نشد. تاکنون هیچ مسئولی در رابطه با پرداخت یارانه جدید موضوعی را مطرح نکرده است اما بر اساس صحبت کارشناسان  پرداخت یارانه جدید به سال آینده موکول شده است.  یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

یارانه جدید

سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنعت هسته‌ای در روزهای آینده گفت: سند جامع راهبردی صنعت هسته‌ای ۲۰ فروردین رونمایی می‌شود.

 سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، درباره صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر کم ارزش شدن یارانه ۴۵ هزارتومانی و آیا دولت قصد افزایش آن را دارد؟، اظهار داشت: گفته رییس جمهور به نقل از مدیران اقتصادی دولت قبل بود یعنی عدد مذکور در گزارش‌ها و آمارهای دولت گذشته بوده و طبیعتاً این مورد نشان می‌دهد که الگوی یارانه‌های فعلی الگوی مناسبی نیست.

وی افزود: در سند تحول دولت، برای هدفمند سازی یارانه‌ها و اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها مسیر مجزایی طراحی و پیش بینی شده از این رو باید اصلاح نظام پرداخت را در دستور کار قرار دهیم تا اینگونه ناکارا برای مردم نباشد.

سخنگوی دولت گفت: به طور طبیعی هر چقدر هدفمندسازی یارانه‌ها با سرعت بیشتری پیش برود شاهد حفظ قدرت خرید مردم خواهیم بود و انشاالله با همکاری مردم و رسانه ها و دولت شاهد اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در کشور باشیم.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز سه شنبه (۱۶ فروردین ماه) در نشست خبری، ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در آغاز سال جدید و تعیین شعار سال از سمت مقام معظم رهبری باعث ایجاد امید در بین مردم و مسئولان شد زیرا همیشه بیانات معظم له راهگشا برای مسئولان و دولت بوده است.

وی افزود: اولین اقدام دولت در سال جدید برای تحقق شعار سال تهیه و تدوین آیین‌نامه دانش بنیان ها بود.

سخنگوی دولت با اشاره به تعطیلات نوروز، گفت: دولت در ایام تعطیلات بدون هیچ تعطیلی به کار خود ادامه داد یعنی به غیر از روز ۲۹ اسفند هیچ جلسه دولت لغو نشد و همچنین در این ایام سفرهای استانی انجام شد.

بهادری جهرمی افزود: در سفر مشهد مجتمع شهید سلیمانی که با تجهیزات تمام ایرانی افتتاح شد که در برنامه های بعدی این مجتمع توسعه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در ایام عید شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم، بیان داشت: بعد از دوسال منع رفت و آمد در کشور شاهد رونق سفرها در ایام نوروز بودیم و در این ایام ۲۳ سازمان تحت نظر وزارت گردشگری شبانه و روزی در حال خدمت به مردم عزیز بودند.

یارانه جدید

سخنگوی دولت گفت: بیش از ۵۰ میلیون اقامت شب در ایام عید شاهد بودیم که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است، همچنین ۲ میلیون مسافر از خطوط هوایی استفاده کرده اند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: برای اولین بار شهر تهران جز ۱۰ شهر گردشگر پذیر قرار گرفت که حاصل برنامه ریزی بود و بیش از ۵۲ میلیون تردد خودرو بین جاده ای انجام‌شد که افزایش ۴۱ درصدی داشت. تردد هوایی هم رشد ۴۱ درصدی و تردد ریلی هم رشد ۴۷ درصدی داشت.

بهادری جهرمی افزود: ۲۶ درصد نسبت به سال گذشته شاهد کاهش فوتی های تصادفات جاده ای بودیم و امیدواریم این میران به صفر برسد.

وی تصریح کرد: در همان روزهای ابتدایی سال، تهیه و تصویب آیین نامه دانش بنیان در حوزه کشاورزی به پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار هیات دولت قرار گرفت همچنین جلسات فوق العاده ای تشکیل شد و در جلسه اخیر به تصویب هیات وزیران رسید.

سخنگوی دولت بیان داشت: همزمان بسته جامعی برای توسعه اشتغال  تهیه شده و پس از نهایی شدن به زودی اعلام می شود.

بهادری جهرمی افزود: در ۲۰ فروردین رویداد ملی هسته‌ای را داریم که انشاالله در این روز از سند جامع راهبردی توسعه صنعت هسته‌ای کشور رونمایی خواهد شد که این سند نگاه بلندمدت کشور در صنعت هسته‌ای خواهد بود همچنین دستاوردهای دیگر در این حوزه رونمایی خواهد شد.

بهادری جهرمی با اشاره به ساخت مسکن در سال جدید، بیان داشت: علاوه بر ۸۰۰ هزار واحد در حال ساخت برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار زمین تامین شده است. ثبت نام هم بیش از ۵ میلیون نفر بوده است همچنین از سال ۹۴  پروژه هایی از مسکن مهر آغاز شده با پیشرفت های کم که به نوعی رها شده بود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه طرح نهضت ملی مسکن با تسهیلات مناسبی همراه بود استقبال بیشتری از این طرح صورت گرفته شده است، تصریح کرد: علاوه بر ۸۰۰ هزار واحد در حال ساخت برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار زمین تامین شده است و ثبت نام هم بیش از ۵ میلیون نفر بوده است.

بهادری جهرمی گفت: شرکتهای دانش بنیان جزئی از بخش خصوصی هستند. دولت رسالت خود را حمایت و هدایت در این حوزه می داند. اگر شرکتهای دانش بنیان را به سمت دولتی بردن ببریم خلاف اهداف در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت با اشاره به کم آبی در کشور، تاکید کرد: یکی از اولویت های دولت مدیریت آب است. دولت معتقد است علی رغم تنش آبی با مدیریت مناسب می شود از آن عبور کرد. در سند تحول و در بودجه این موارد مورد توجه است.

وی در پاسخ به سوالی درباره مهاجران افغانستانی، بیان داشت: به اذعان مراجع بین المللی ایران میزبان خوبی برای مهاجران افغانستانی بوده است. هر چند همین مراجع به وظایف خود در حمایت از پناهندگان عمل نکردند. دولت و جمهوری اسلامی معطل تکالیف بین المللی نمانده است. ایران استقبال می کند از ثبات افغانستان اما تا زمانیکه این عزیزان مهمان ما هستند حمایتها ادامه دار است. 

سخنگوی دولت ادامه داد: دستور رئیس جمهور به وزارت کشور ایجاد یک سازمان نهاد متمرکز به منظور ساماندهی امور مهاجرین است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: در دولت مردمی شروع هرگونه توسعه یافتگی و فعالیت های عمرانی،  صنعتی و معدنی منوط و مشروط به اخذ مجوزهای قانونی لازم از جمله مجوزهای محیط زیستی است و توسعه عمرانی فرع بر رعایت محیط زیست است از این رو مصوبه احداث پتروشیمی میانکاله مربوط به هیات وزیران در دولت قبل است یعنی اسفندماه ۹۹ است.

وی با بیان اینکه از حساسیت افکار عمومی تشکر می‌کنم، تصریح کرد: اجرای این پروژه منوط به دریافت محیط زیستی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه