اخبار روز| اخبار بین‌الملل| طالبان

ویدئویی از تاب بازی عناصر طالبان در پارکی در تخار جنجال زیادی به‌پا کرده است.

کدخبر : 2943
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

نیروهای جوان طالبان که کودکی خود را به دلیل جنگ و درگیری و زندگی در مناطق کوهستانی از دست داده اند اینک با به قدرت رسیدن طالبان و برپایی حکومت امارت اسلامی در شهربازی ها و پارک ها حضوری پررنگ دارند. 

پیشتر محمد یعقوب، وزیر دفاع حکومت طالبان به نیروهای پیاده این گروه گفته به تکلیفی که به شما سپرده شده بچسبید، در غیر این صورت به موقعیت ما که با خون شهیدان‌مان به‌وجود آمده، آسیب می‌زنید.

طالبان

محمد یعقوب مشخصا از این نیروهای جوان خواسته بود از رانندگی با سرعت بالا و همچنین پوشیدن کفش و لباس شیک یا مد روز، مانند کفش‌های ورزشی ساق بلند که با اصول و دستورالعمل‌های طالبان همخوانی ندارند، خودداری کنند.

طالبان

به گفته او، این رفتار جنگ‌سالاران و گانگسترهای رژیم دست‌نشانده است؛ اشاره به دولت مورد حمایت آمریکا و جامعه بین‌المللی که ماه گذشته با ورود طالبان به کابل و فرار رئیس جمهوری از هم پاشید و قدرت را به طالبان واگذار کرد.

همچنین طبق گزارش‌ها به نیروهای طالبان گفته شده از گرفتن عکس سلفی زیاد، به‌خصوص با رهبران و مقام‌های ارشد این گروه، خودداری کنند و دلیل آن هم انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی و لو رفتن مکان و فعالیت‌های اعضای ارشد طالبان و به خطر افتادن امنیت آنها عنوان شده است.

حجم ویدیو: 6.15M | مدت زمان ویدیو: 00:00:28 دانلود ویدیو
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه