اخبار روز| اخبار کرونایی| واکسن کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی زیرساخت‌ها و امکانات مناسبی در بخش‌های icu دارد.

کدخبر : 2913
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

جواد آقازاده افزود: زیرساخت‌های استان بسیار عالی بود به‌طوری‌که برخلاف بعضی استان‌ها که با ۶۰۰ تا ۸۰۰ بیمار دچار کلاپس شدند در حالی‌که استان از نظر تخت ICU، امکانات ICU  و مراکز ۱۶ ساعته و... زیرساخت‌های مناسبی داشت و توانستیم تاب‌آوری خوبی در مقابل پیک پنجم کرونا داشته باشیم.

وی با اشاره به آمار بستری‌های کرونایی استان یادآور شد:  طبق آخرین آمار، ۲۰۸۹ نفر بیمار سندرم حاد تنفسی در بخش‌های کرونایی استان بستری هستند که از این تعداد ۹۵۲ مورد مشکوک و مابقی قطعی هستند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان از ثبت ۱۲۹۶ مورد ابتلای جدید خبر داد و گفت:  مجموع مبتلایان به کرونا در استان ۲۶۷ هزار و ۳۲۲ مورد است.

آقازاده با اشاره به آمار واکسیناسیون در استان افزود: تاکنون یک میلیون و ۶۳۵ هزار و ۹۹۷ نفر واکسینه شدند. 

وی در خصوص آمار کم مرگ‌و‌میر در سنین بالا افزود: علت فوت بعضی از افراد، باوجود تزریق دو دوز واکسن داشتن بیماری‌های زمینه ای متعدد بوده است.

آقازاده خاطر نشان کرد: تاکنون ۶۱۳۷ مورد در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر اینکه اکثریت بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند، گفت: افراد واکسینه شده در صورت ابتلا به بیماری یا نیاز به بستری نداشتند و یا اینکه شدت بیماری در آنها کم بوده است.

وی با اشاره به کشاورزی بودن استان و تعدد حضور کارگران فصلی از سراسر کشور یا استان به علت برداشت محصولاتی از جمله سیب، انگور و... و تجمع آنها در خوابگاه‌هایی با شرایط زیستی نامناسب افزود: همه این عوامل منشاء انتشار کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: دورهمی‌ها، اجتماعات مذهبی و غیرمذهبی در این دوران اپیدمی کرونا معنی و مفهوم ندارد و در صورت وجود چنین اجتماعاتی رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و مهار کرونا فقط با مشارکت همگانی میسر می‌شود./ ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه