اخبار روز| اخبار اقتصادی| طرح توزیع زمین رایگان

توزیع زمین رایگان برای متقاضیان اقدام ملی مسکن رسما آغاز شده است.

کدخبر : 2892
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: اقدامات برای جهش تولید مسکن در کشور آغاز شده و اکنون برای احداث ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور، زمین آماده داریم.

وی از برنامه‌ریزی برای ساخت ۴ میلیون مسکن خبر داد و گفت: از این تعداد یک میلیون مسکن سهم بخش روستایی است که در گام نخست، در دو سال اول ۵۰۰ هزار واحد ساخته خواهد شد و تا پایان سال تعیین تکلیف زمین برای ۴ میلیون واحد انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ظرفیت تولید سیمان کشور را ۸۰ میلیون تن برشمرد و گفت: اگر همین امروز ساخت ۲ میلیون مسکن را آغاز کنیم ۵۰ درصد سیمان مازاد برای صادرات خواهیم داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: سهم هر شهر و استان در نهضت ملی مسکن مشخص و تعیین شده است که قبل از پایان سال عملیات اجرای آن شروع خواهد شد.

طرح توزیع زمین رایگان

طرح توزیع زمین رایگان هر چند قرار بوده برای ساخت مسکن اجرا شود اما به نظر می‌رسد پیش از آن، برای بخش کشاورزی اجرا شده و به تعدادی از کشاورزان داده شده است.

دولت جدید از شروع به کارش به دنبال طرح جهش مسکن بوده که در آن شاید مسکن و زمین رایگان را هم در اختیار برخی از مردم قرار دهد. با این حال به نظر می‌رسد مشابه این اقدام در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خوزستان انجام شده است.

به گفته یک مقام مسئول، برای تشویق کشاورزان به کشت نوعی چای، تسهیلات حمایتی و زمین رایگان برای کشاورزی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.امان‌الله طوقی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سیستان و بلوچستان به روزنامه ایران گفته است: برای تشویق کشاورزان علاوه بر ارائه تسهیلات حمایتی در جاهایی که مشکل آب وجود نداشته باشد حتی زمین رایگان برای کشت چای ترش در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

محمد حسنی نسب، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نیز گفته است: ما در زمینه تولید چای ترش بعد از سیستان و بلوچستان در جایگاه دوم کشوری قرار داریم. کشت چای ترش در خوزستان بیشتر در زمین‌های زراعی اطراف شهر‌های میانی و جنوبی استان مانند کارون، رامهرمز، شادگان، باوی آبادان، اهواز، دشت آزادگان، خرمشهر و حمیدیه وجود دارد. با هدف تشویق کشاورزان برای کشت چای ترش به ازای کشت هر هکتار این محصول، تسهیلات ۱۶۵میلیون ریالی به کشاورزان پرداخت می‌شود.

اما آیا اجرای این طرح انتقاداتی را از سوی کارشناسان به همراه نخواهد داشت؟ توزیع زمین رایگان ممکن نیست در آینده تبعاتی را به همراه داشته باشد؟/ تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • محمدبختیاری
    0

    اگر دولت زمین مناسب باپیش بینی جاده برق،گاز فاضلاب وسایر خدمات شهری برای ساخت واحدهای مسکونی یک یا دوطبقه که نیازبه اسکلت های فلزی وپیچیده ندارند دراختیارمردم بگذارد فکر میکنم نیمی ازمشکلات را حل کرده باشد

  • کبری خدری
    0

    خیلی عالی زمین بدید مصالح همدولتی باشد عالی عین زمان امام خمینی

روی خط رسانه