در این ساعت از روز طلا نخرید! | بهترین روش سرمایه‌گذاری طلا چیست؟

بهترین زمان برای خرید و فروش طلا ساعاتی است که بازار از ثبات کافی برخوردار است. صبح و ساعات اولیه بازگشایی بازار زمان مناسبی برای خرید نیست چرا که نوسانات بازار ارز و طلا در این زمان زیاد است اما بعد از ظهر بازار ثبات بیشتری دارد.

در این ساعت از روز طلا نخرید! | بهترین روش سرمایه‌گذاری طلا چیست؟
کدخبر : 26215
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طلا به عنوان یک دارایی امن شناخته می‌شود و خرید آن از روش‌های مطمئن سرمایه‌گذاری‌ محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری در بازار طلا تکنیک‌هایی دارد که اطلاع از آنها اهمیت دارد.

یکی از این تکنیک‌ها مربوط به زمان مناسب برای خرید است. برای کسانی که قصد خرید و سرمایه‌گذاری در بازار طلا دارند، اطلاع از زمان مناسب برای خرید می‌تواند مهم باشد.

قیمت‌ها در بازار طلای ایران تحت تاثیر چند عامل تعیین می‌شود که یکی از عوامل بسیار مهم، نوسانات دلار است. درواقع، با افزایش قیمت دلار ، قیمت طلا افزایش می‌یابد و با کاهش آن، قیمت طلا کاهش پیدا می‌کند. عامل اثرگذار دیگر، قیمت انس جهانی طلاست. هر چه انس جهانی گران‌تر شود قیمت طلا در بازار داخلی هم افزایش پیدا می‌کند.

بر همین اساس، در زمان خرید طلا آگاهی از قیمت روز دلار و همچنین انس جهانی طلا اهمیت دارد و برای خرید مناسب بهتر است در جریان روند صعودی یا نزولی بازار باشید.

اونس جهانی طلا

بهترین ساعت و روز برای خرید طلا

عامل مهم دیگری که در زمان خرید طلا باید به آن توجه داشت، بهترین زمان (ساعت و روز) خرید و فروش طلاست. از آنجا که قیمت طلا در ساعات آغازین و پایانی روز با هم تفاوت دارد، توجه به ساعت مناسب برای معامله طلا اهمیت دارد.

به طور معمول بیشتر طلافروشی‌ها در ایران ساعت ۱۰ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کنند و تا ساعت ۱۲ ظهر پاسخگوی مشتریانشان هستند. عصرها نیز از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۹ شب به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند. البته این ساعت مخصوص پاساژهای طلافروشی است و ساعت فعالیت واحدهای صنفی فروش طلا در سطح شهر از این قاعده پیروی نمی‌کند.

طلافروشان عموما پیش از ساعت ۱۱ قیمت نهایی طلا را اعلام نمی‌کنند و قیمت‌ها معمولا ساعت ۱۲ به بعد واقعی می‌شود. بنابراین خرید طلا قبل از ساعت ۱۲ ظهر پیشنهاد نمی‌شود.

بهترین زمان برای خرید و فروش طلا ساعاتی است که بازار از ثبات کافی برخوردار است. صبح و ساعات اولیه بازگشایی بازار زمان مناسبی برای خرید نیست چرا که نوسانات بازار ارز و طلا در این زمان زیاد است اما بعد از ظهر بازار ثبات بیشتری دارد.بنابراین، اگر قصد خرید طلا دارید، بهتر است خرید خود را بین ساعات ۱ تا ۵ عصر به بعد انجام دهید که قیمت‌ها واقعی است.

پیش بینی طلا

در مورد قیمت طلا در شب، باید بدانید که قیمت‌ها در شب بر اساس انس جهانی طلا و قیمت دلار، لحظه‌ای تعیین می‌شود. بنابراین آگاه باشید اگر در زمان خرید طلا در شب، طلافروش بخواهد قیمت را بر اساس نرخ روز بعد محاسبه کند، این اقدام غیرقانونی است چرا که معاملات فردایی غیرقانونی است.

در مورد روز مناسب برای خرید طلا، بهتر است که در ایام کاری و غیرتعطیل خرید کنید. یعنی بهتر است روزهای جمعه و تعطیلات رسمی خرید نکنید. قیمت طلا در روزهای تعطیل تقریبی است و حدود قیمت‌ها بر اساس قیمت دلار و انس جهانی طلا تعیین می‌شود. بنابراین بهتر است زمانی که قصد خرید طلا دارید بازار باز باشد که قیمت‌ها واقعی باشد. ضمن آنکه مطابق با قانون نظام صنفی، طلافروشی‌ها موظف هستند روزهای تعطیل مانند جمعه و تعطیلات رسمی تعطیل باشند. این قانون در راستای تامین امنیت طلافروشی‌هاست علاوه بر آن قیمت‌ها در این روزها چندان واقعی نیست.

منبع:ایران جیب

بهترین روش سرمایه‌گذاری طلا چیست؟

پیش بینی طلا

 

کارشناسان بازار طلا معتقدند که سرمایه‌گذاری در این بازار یکی از ایمن‌ترین روش‌ها تا پایان 2024 است. برای بسیاری از افراد یافتن بهترین روش سرمایه گذاری طلا مهم و ضروری است. سرمایه‌گذاران بهترین و ایمن‌ترین روش‌ها را برای کاهش دامنه ریسک و افزایش سودآوری انتخاب می‌کنند.

سرمایه‌گذاری طلا در کشورمان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد با خرید طلای بدون اجرت سعی می‌کنند، حداقل سرمایه خود را در برابر تورم و طوفان افزایش قیمت‌ها حفظ کنند.

سودسازی با طلای آب شده

روش دیگری که در میان علاقمندان سرمایه‌گذاران حوزه طلا به کار رفته می‌شود، خرید طلا ی آب شده است. کارشناسان خرید طلای آب شده را یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری طلا معرفی می‌کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با این روش هزینه اجرت ساخت طلا را صرفه جویی کنند. طلای آب شده از ذوب‌ مصنوعات طلا، طلای دست دوم و یا شکسته شده و حتی شمش طلای شکسته شده به دست می‌آید.

خرید طلای ذوب شده به این دلیل در دسته بهترین روش سرمایه‌گذاری طلا قرار می‌گیرد که در زمان خرید این محصول نیاز نیست که دیگر هزینه اضافی برای اجرت ساخت و سود فروشنده پرداخت شود.

معاملات ارز و طلا

یکی دیگر از دلایل علاقمندی سرمایه‌گذاران برای خرید طلای آب شده این است که قیمت طلا ی آب شده حباب ندارد  و قدرت نقدشوندگی آن بسیار بالا است. به همین دلیل در دسته بهترین روش سرمایه‌گذاری طلا قرار می‌گیرد.

سرمایه‌گذاری در بازار سکه

خرید سکه طلا از دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در حوزه طلا است. خرید سکه در سال‌های گذشته به عنوان یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری طلا شناخته می‌شد. خرید سکه در دسته محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری قرار داشت که قدمت بسیار زیادی دارد.

البته در چند سال اخیر، همزمان با رشد شدید قیمت سکه، سطح علاقمندی سرمایه‌گذاران به این کالای ارزشمند هم پایین آمده است. برای مثال احتمال تقلبی بودن و حباب قیمتی سکه باعث شده تا سرمایه‌گذاران روش‌های آسانتری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

با این حال در اکثر مواقع، سکه‌های تمام بهار به عنوان انتخاب برتر برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شوند، به‌ویژه سکه بهار آزادی (طرح قدیم) که به دلیل کمتر بودن حباب قیمتی و نزدیک بودن به قیمت طلای جهانی، پیشنهاد می‌شود.

قیمت طلا

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا یا ETF طلا

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در حوزه طلا، صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا است. این صندوق‌ها نوعی صندوق سرمایه‌گذاری در طلا و قابل معامله در بورس هستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند از دو روش 1)حضور فیزیکی در یکی از شرکت‌های دارای صندوق سرمایه‌گذاری طلا و 2)استفاده از کد بورسی و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به‌صورت آنلاین در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

علاقمندان این حوزه می‌توانند حداقل ۷۰ درصد روی گواهی سپرده طلا یا حداکثر ۲۰ درصد روی اوراق مربوط به سکه طلا سرمایه‌گذاری کنند. نکته قابل تامل این است که میزان سود سرمایه‌گذار از دو فاکتور قیمت دلار و قیمت انس جهانی تاثیر می‌پذیرد.

یکی از دلایل علاقمندی سرمایه‌گذاران به خرید صندوق طلای بورسی و انتخاب آن به عنوان یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری طلا این است که در روش‌های ذکر شده سنتی نیاز به سرمایه‌های کلانی است، اما در این روش می‌توان با سرمایه بسیار اندک هم در حوزه طلا سرمایه‌گذاری کرد.

منبع:اکونگار

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه