نصیری: یزدانی می‌تواند بروکس را با شگرد خودش شکست دهد !

عضو پیشین تیم ملی کشتی آزاد تأکید کرد که حسن یزدانی می‌تواند بروکس آمریکایی را با شگردی که دارد شکست دهد.

نصیری: یزدانی می‌تواند بروکس را با شگرد خودش شکست دهد !
کدخبر : 26110
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

میثم نصیری در گفت‌وگو درباره همکاری‌اش با کشتی زنجان بعد از آنکه به دوره قهرمانی‌اش پایان داد، گفت: دو سال است که در دو سالن تمرین می‌دهم و در کنار آن در یک شرکت خصوصی کار می‌کنم. به من در رابطه با همکاری با تیم‌های ملی پایه پیشنهاداتی شد، اما دلم نیامد به خاطر شاگردانم در زنجان، پیشنهاد را قبول کنم. ماندم در شهر خودم تا خدمتی انجام دهم.

وی درباره اینکه در چند سال آینده می‌توان نسبت به کشتی زنجان و داشتن مدعی در سطح تیم ملی امیدوار بود؟، عنوان کرد: قطعاً زمان‌بر است، کشتی کار یکی دو روز، یکی دو ماه و یکی دو سال نیست، باید روی رده‌های پایه کار کرد که وقتی به رده بزرگسالان می‌رسند، نتیجه بدهند. فکر می‌کنم 5-6 سال زمان ببرد. فقط هم من نیستم که اینجا کار می‌کنم، محمد نادری، میثم حیدری و بقیه بچه‌ها هم هستند. الان مدتی است داریم کار می‌کنیم، شاید 3-4 سال دیگر صدایش دربیاید.

عضو تیم ملی آزاد در المپیک ریو در رابطه با میزبانی شهرش از مسابقات جام تختی اظهار داشت: جا دارد از عباس محمدی تشکر کنم، یکی از دلایلی که در کشتی ماندم، او است. رئیس هیئت ما در این چند سالی که آمده، خوب کار کرده و آدم وقتی خلوص نیت در کارش داشته باشد، کار بهتر پیش می‌رود. بیشتر دوست داشتم این هزینه‌ای که قرار است صرف میزبانی از جام تختی شود را به رده‌های سنی پایه اختصاص دهیم اما اسپانسر می‌خواهد دیده شود و برگزاری مسابقه‌ای در سطح جام تختی، این امکان را فراهم می‌کند. درعین حال زمانی که خودم کشتی می‌گرفتم دوست داشت استانم میزبان یک مسابقه مهم شود. 9 سال جام تختی گرفتم، 5-6 بارش اول شدم، دوست داشتم یک سالش در زنجان باشد، در شهر خودم و یا اینکه یک انتخابی تیم ملی اینجا برگزار شود که نشد. همه مسابقاتم یا در مازندران بود و یا تهران. در دوره خودم که این اتفاق نیفتاد.

کشتی فرنگی

نصیری درخصوص وضعیت کشتی ایران برای حضور در بازی‌های المپیک تصریح کرد: تیم المپیک که تقریبا بسته شده، ان‌شاءالله نتیجه خوبی هم بگیرند و اتفاق خوبی در پاریس بیفتد. بالاخره کشتی همیشه در المپیک‌ها آبروداری کرده، اما المپیک همیشه سخت است، مدال گرفتن در آن واقعا دشوار است، خودم تجربه المپیک را داشتم و به حریف بلغاری باختم، در حالی که قبلا او را برده بودم.

این پیشکسوت کشتی ادامه داد: همه با آمادگی فوق‌العاده به المپیک می‌آیند. فکر می‌کنم طلای امیرحسین زارع صددرصد باشد. در مورد حسن یزدانی هم این اعتقاد را داشتم که بتواند این بار کشتی خوبی با تیلور بگیرد که حریف آمریکایی‌اش المپیک را از دست داد. حالا که تیلور به پاریس نمی‌آید، حسن یزدانی آن بار روانی را دیگر روی خودش احساس نمی‌کند و با روحیه مضاعف کشتی خواهد گرفت. البته که برنده تیلور هم کشتی‌گیر خوبی است، اما فکر می‌کنم حسن یزدانی با زیرکتف‎های خوبی که می‌زند بتواند نتیجه بگیرد. این کار را نتوانست مقابل تیلور انجام دهد و او زیر کتفش را بسته بود، اما بروکس را می‌تواند با شگرد خودش ببرد.

نصیری دررابطه با اینکه چقدر می‌شود امیدوار به همراهی کتف جراحی شده حسن یزدانی با او در مسابقات سنگینی چون المپیک بود، گفت: تجربه آسیب‌دیدگی به این شکل و جراحی را نداشتم، تنها شانسی که در کشتی آوردم همین بود که آسیب ندیدم. زیاد هم از جراحی کتف چیزی نمی‌دانم، اما تمرینات حسن یزدانی را در فضای مجازی دیدم، وضعیتش خوب است. حُسنی هم که دارد این است که کشتی‌گیر وزن کم کن نیست. علیرضا دبیر که می‌گفت کتفم را عمل کردم، کشتی‌ام تمام شد به این دلیل بود که او وزن کم می‌کرد. فکر نکنم حسن یزدانی در عمر قهرمانی‌اش 10 کیلو کم کرده باشد.

کشتی فرنگی

وی با اشاره به وضعیت رحمان عموزاد تاکید کرد: او هم کشتی‌گیر خوبی است، در این چند سال هم چند مدعی خوب 65 کیلو، کنار کشیدند، روس‌ها هم یک مدت نبودند و دیدیم عبدالرشید سعدالله‌یف با آن عظمت، چطور به خاطر دوری از میدان، نتوانست خوب نتیجه بگیرد. اگر رحمان عموزاد با شرایط روحی و جسمی خوبی روی تشک برود، احتمالش هست که مدال بگیرد. همه بچه‌ها شانس کسب مدال دارند، البته که در سبک وزن کار کمی سخت‌تر است.

بازگشت یزدانی و رقابت پاریس آمریکایی باپتریاشویلی در بوداپست​

حسن یزدانی شاخص‌ترین آزادکار شرکت‌کننده در آخرین مسابقه رنک‌دار سال ۲۰۲۴ است، آمریکایی‌ها هم میسون پاریس را به رقابت گنو پتریاشویلی در بوداپست فرستاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از برگزاری اولین مسابقه رنک‌دارِ سال 2024 که زمستان سال گذشته در زاگرب به انجام رسید، دومین و آخرین تورنمنت رنکینگ‌دار سال المپیک، هفته آینده در بوداپست برگزار می‌شود که آخرین جابه‌جایی در رنک کشتی‌گیران اوزان دهگانه، پیش از المپیک و مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی اتفاق بیفتد.

اتحادیه جهانی اسامی کشتی‌گیران ثبت‌نام شده در این رقابت‌ها را امروز به شرح زیر اعلام کرد:

حسن یزدانی

وزن 57 کیلوگرم: علی مومنی نماینده ایران در این وزن است، امان هندی که به تازگی در استانبول برای هندی‌ها سهمیه المپیک گرفت، همراه با علی‌عباس رضازاده از آذربایجان، آریان تسیوترایان از بلاروسی، روبرتی دینگاشویلی از گرجستان، ری هیگوچی از ژاپن هم در بوداپست روی تشک خواهند رفت.

وزن 61 کیلوگرم: شهداد خسروی با آرسن هاراتونیان ارمنی، تایربک ژوماشبک اولو قرقیزستانی، ناهشون کریت آمریکایی و... در رقابت خواهد بود.

وزن 65 کیلوگرم: عباس ابراهیم‌زاده در حالی در مجارستان کشتی خواهد گرفت که کشتی‌گیران عنوان‌دار و شاخصی چون اسماعیل موسکائف مجارستانی، وازگن توانیان ارمنی و حاجی علی‌یف آذربایجانی هم برای این رقابت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وزن 70 کیلوگرم: این وزن تنها 6 شرکت‌کننده دارد که از عنوان‌داران جهان که برای المپیک به اوزان بالا و پایین رفته‌اند در آخرین تورنمنت رنک‌دار 2024 خبری نیست، محمدعلی عموزاد نماینده ایران در این رقابت‌هاست.

حسن یزدانی

وزن 74 کیلوگرم: علی رضایی در این وزن مدعیانی چون توران بایراموف از آذربایجان، بکزاد عبدالرخمانوف و رازانبک جمالوف از ازبکستان و اِلباکیدزه گرجستانی را پیش روی خود می‌بیند.

وزن 79 کیلوگرم: عادل پناهیان درحالی نماینده این وزن ایران است که همچون 70 کیلو، عنوان‌داران جهان در آن غیبت دارند.

وزن 86 کیلوگرم: حسن یزدانی بی‌شک شاخص‌ترین کشتی‌گیر شرکت‌کننده این وزن است که در کنار عظمت دولتبیکوف قزاق، ایشیگوروی ژاپنی، مایلز امینه از سن‌مارینو و ترنت هیدلای آمریکایی به رقابت خواهد پرداخت.

وزن 92 کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور و میرانی میسورادزه گرجستانی شاخص‌ترین کشتی‌گیران این وزن غیرالمپیکی هستند که برایش تنها 5 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وزن 97 کیلوگرم: ماگومدخان ماگومدوف آذربایجانی، رضابک آیتموخان قهرمان وزن 92 کیلوگرم سال 2023 جهان از قزاقستان، هوشتین بلاروسی، گیوی متچاراشویلی گرجستانی، علیشیر یرگالی قزاقستانی، باتیربک تساکولوف از اسلواکی، ابراهیم جیفتچی از ترکیه کشتی‌گیران مدعی این وزن هستند و ایران هم با ابوالفضل بابالو به رقابت خواهد پرداخت.

وزن 125 کیلوگرم: درحالیکه امیررضا معصومی به دلیل دیر اضافه شدن به لیست اعزامی نتوانست ویزا بگیرد و ایران در این وزن نماینده‌ای ندارد، گنو پتریاشویلی گرجستانی شاخص‌ترین سنگین‌وزن شرکت‌کننده در این رقابت‌هاست. میسون پاریس نماینده المپیکی آمریکایی‌ها هم در بوداپست روی تشک خواهد رفت./خبرگزاری تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه