قیمت طلای ۱۸ عیار امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳​ | این هفته طلا و سکه بخریم یا دست نگه داریم!

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳​ سکه امامی روز شنبه ۲۹ اردیبهشت با قیمت۴۱ میلیون و۱۰۰ هزار تومانی تا لحظه تنظیم این گزارش در بازار ازاد قیمت گذاری شده است

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳​ | این هفته طلا و سکه بخریم یا دست نگه داریم!
کدخبر : 25927
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران از کاهش قیمت طلا در بازار داخلی علیرغم افزایش انس جهانی طلا خبرداد و گفت: قیمت‌ها در این هفته نیز دارای کاهش یا افزایش زیادی نمی‌شود.

نادر بذرافشان درباره تحولات بازار طلا در هفته گذشته افزود: هفته گذشته شاهد روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی بودیم و بهای انس جهانی طلا با ۱۷ دلار افزایش به ۲ هزار و ۳۷۷ دلار رسید.

به گفته وی، افزایش قیمت انس جهانی طلا در افزایش قیمت طلا و سکه بازار داخلی طی هفته گذشته به دلیل نیمه تعطیل بودن بازار و نبود تقاضا و کنترل قیمت ارز تاثیری نداشته است.

 

 

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تصریح کرد: بنابراین در هفته ای که گذشت، قیمت سکه طرح قدیم با ۵۰۰ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات دیروز ۳۸ میلیون تومان، قیمت سکه طرح جدید با ۵۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه با ۱۰۰ هزارتومان کاهش هفتگی ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۱۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی به ۱۵ میلیون تومان و همچنین سکه های یک گرمی بانک مرکزی بدون هیچ تغییری ۷ میلیون و ۲۵۰ هزارتومان رسید.

اونس جهانی طلا

وی گفت: در آخرین معاملات روز پنجشنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۶۵ هزار تومان کاهش هفتگی ۳ میلیون و ۳۵۶ هزارتومان شد.

بذرافشان افزود: در هفته ای که گذشت حباب سکه در مجموع حدود ۳۰۰ هزار تومان نسبت به هفته ماقبل خود کاهش قیمت داشته است که در مجموع ۷ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان حباب سکه در بازارهای داخلی شد.

رییس کارگروه تخصصی طلا، جواهر، نقره و سکه اتاق اصناف تهران درباره وضعیت بازار طلا و سکه این هفته پیش بینی کرد: با توجه به بحران خاورمیانه و نوسانات دور از انتظار بازارهای جهانی که از ابتدای سال تاکنون رخ داد و قمیت طلا ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان و سکه به ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به اوج خود رسید،کاهش نسبی را طی یک ماه اخیر داشته ایم.

در طول هفته با توجه به اینکه بازار از ابتدای سال تاکنون شرایط رکود نسبی و کاهش تقاضای زیادی داشته است، شرایط بازار آرام و بدون تقاضا و بحران خواهد بود

سکه

وی اظهارداشت: اکنون با توجه به بازارهای جهانی و با توجه به قیمت ارز در داخل کشور قیمت ها با ثبات نسبی نسبت به بازارهای جهانی و بازار ارز رسیده است و دیگر انتظار کاهش قیمت ها را نباید داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در طول این هفته با توجه به اینکه بازار از ابتدای سال تاکنون شرایط رکود نسبی و کاهش تقاضای زیادی داشته است، شرایط بازار آرام و بدون تقاضا و بحران خواهد بود.

بذرافشان گفت: درحالی که امسال به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید با مشارکت مردم است این اتفاق در بازار طلا و سکه رخ نداده است.

به گفته وی، اکنون بیش از ۸۰ درصد واحدهای صنعت طلا و سکه کشور اجاره ای است و از لحاظ سرمایه اولیه که طلا و شمش طلا است در وضعیت خوبی نیستند به طوری که در پرداخت هزینه ها، اجاره بها و نیروی کار و معیشتی دچار مشکل شده اند و اگر این شرایط بازار ادامه پیدا کند این صنعت دچار رکود و بیکاری خواهد شد.

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران گفت: علت کاهش ما نیمه تعطیل بودن بازارهای داخلی و کاهش قیمت ارز و نبود تقاضا و شرایط اقتصادی است زیرا طلا در کشورما جزو سبدهای آخر خانواده ها است که در صورت داشتن پول مازاد این کالا را تهیه می کنند و بخش دیگر کسانی که در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند، هستند که از آینده نوسانات نگران اند.

قیمت طلا

وی افزود: طلا و سکه طی هفته های اخیر ثبات کاهشی و ثبات قیمتی خود را طی کرده است و بیش از این کاهش نخواهد یافت.

بذرافشان با تاکید براینکه در هفته جاری نوسانات افزایش و کاهشی زیادی در بازار نخواهیم داشت تصریح کرد: ممکن است یکسری نوسانات بین ۱ تا ۳ درصدی ناشی از نوسانات بازار جهانی به تبع آن بازارهای داخلی باشد، بنابراین مردم نگران کاهش یا افزایش شدید قیمت ها نباشند.

وی به مردم توصیه کرد: با توجه به کاهش نسبی خیلی منتظر کاهش یا افزایش مجدد قیمت ها در این صنعت نباشند و از این ثبات قیمت ها استفاده کنند و مبادلات مسکوکات سکه و طلا انجام دهند.

سکه

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳​

سکه امامی روز شنبه ۲۹ اردیبهشت با قیمت۴۱ میلیون و۱۰۰ هزار تومانی تا لحظه تنظیم این گزارش در بازار ازاد قیمت گذاری شده است

قیمت سکه در بازار آزاد

امروز شنبه ۲۹  اردیبهشت  ۱۴۰۳ در بازار آزاد تا این لحظه قیمت ها برای خرید به این شرح است که قیمت سکه امامی (طرح جدید)۴۱ میلیون و۱۰۰ هزار  تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی (طرح قدیم) نیز۳۸ میلیون  و ۳۰۰ تومان است.

سکه قیمت سکه

قیمت نیم سکه بهار آزادی امروز ۲۳ میلیون  و۹۰۰ تومان ، قیمت ربع سکه بهار آزادی۱۵میلیون و ۱۰۰  تومان قیمت سکه یک‌ گرمی۶ میلیون  و۹۰۰ هزار تومان تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد و قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم ۳ میلیون و۳۷۰ هزار تومان تعیین قیمت شد

امروز قیمت هر مثقال طلا ۱۴میلیون و۵۹۹ هزار تومان، قیمت خرید به تومان/اقتصاد 100

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه