اخبار روز| اخبار حوادث| حکم دادگاه

یک قاضی در کرج برای راننده متخلف که پلاک خودروی خود را مخدوش کرده بود، حکم جالبی صادر کرد.

کدخبر : 2579
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سرپرست پلیس راهور البرز گفت: دادیار شعبه ۱۰ اجرای احکام کیفری کرج برای راننده متخلف که پلاک خودرو خود را مخدوش کرده بود حکم ملزم به پخش تراکت قوانین راهنمایی و رانندگی را صادر کرد.

حمدالله رحمتی‌پور اظهار کرد: طرح برخورد با رانندگانی که اقدام به مخدوشی و پوشاندن پلاک خودروی خود در سطح استان البرز می‌کنند، در دستور جدی کار پلیس راهور استان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق مخدوش کردن یا گذاشتن کاور و دیگر ترفندها بر روی پلاک برای فرار از اعمال جریمه در حین ارتکاب تخلف و یا ترددهای غیرمجاز در طرح‌های ممنوعیت و محدودیت تردد طرح مقابله با کرونا و … می‌کنند، برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون تخلف انجام شده و توقیف خودروی آنها در پارکینگ به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

سرپرست پلیس راهور البرز تصریح کرد: عوامل پلیس راهور در سطح معابر شهر به صورت فیزیکی حضور دارند و همچنین با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هر نحوی دست کاری و مخدوش می‌کنند و یا با استفاده از اشیای مختلف می‌پوشانند، برخورد و اعمال قانون می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر یکی از شهروندان اقدام به دستکاری پلاک خود کرده بود که برابر رأی دادیار محترم شعبه ۱۰ اجرای احکام کیفری شهرستان کرج، این شخص به منظور استفاده از نهادهای ارفاقی مانند تعلیق مجازات، تعویق صدور حکم و در نهایت استفاده از مجازات‌های جایگزین به جای مجازات حبس، مقرر شده بود تا فرد یاد شده اقدام به پخش تراکت‌های اطلاع رسانی ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی و همچنین درج پیام (دستکاری شما در پلاک خودرو با هر نیتی امکان دارد در کمترین حالت موجب جریمه شدن فردی دیگر شود و این حق‌الناس است) با نظارت کارکنان پلیس راهور در اماکن پرتردد چهار راه طالقانی، خیابان بهار و خیابان بهشتی صورت گرفت.

وی متذکر شد: برخی از رانندگان برای تردد در ساعات محدودیت تردد شبانه کرونایی که از ساعت ۲۲ الی ۳ بامداد می‌باشد نیز دست به پوشاندن پلاک می‌زنند که این اشخاص علاوه بر اعمال به مراجع قضائی معرفی خواهند شد./ مهر

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه