فوری: مدارس فردا شنبه 22 اردیبهشت تعطیل است! | احتمال تعطیلی مدارس وجود دارد؟

عضو هیئت بازرسی استان تهران با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در استان تهران درباره تعطیلی مدارس گفت.

فوری: مدارس فردا شنبه 22 اردیبهشت تعطیل است! | احتمال تعطیلی مدارس وجود دارد؟
کدخبر : 25730
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

عضو هیئت بازرسی استان تهران با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در استان تهران، گفت: احتمال تعطیلی مدارس در فردا وجود ندارد و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در اول صبح مشکلی برای حضور در مدارس و ادارات وجود نخواهد داشت.

مسعود بهرامی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در شعب این حوزه انتخابیه اظهار داشت: با توجه به اینکه انتخابات در استان تهران به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، به نظر می‌رسد تا حدود دو ساعت پس از انتخابات امکان شمارش آرا اعلام و نتایج اعلام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که احتمال تعطیلی فردا وجود دارد یا خیر، ابراز داشت: خیر، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در اول صبح فردا مشکلی برای حضور در مدارس و ادارات وجود نخواهد داشت.

عضو هیئت بازرسی انتخابات استان تهران در ادامه گفت: اگر شرایط به گونه‌ای باشد که نیاز به تصمیم گیری در این زمینه وجود داشته باشد از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد.

تعطیلی شنبه ها

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر اخلال در فعالیت‌های اداری و آموزشی روز شنبه نداریم.

برخی از مدارس در روز جمعه شعبه اخذ رأی هستند و احتمال تعطیلی این مدارس در روز شنبه بیست دوم اردیبهشت وجود دارد.

این سوالی است که بسیاری از مخاطبان می پرسند.با توجه به انتخابات در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت احتمال دارد که کار ارا در حوزه های انتخابیه که در مدارس رای گیری می شود باعث شود مدارس تعطیل شود.

برخی از مدارس در روز جمعه شعبه اخذ رأی هستند و احتمال تعطیلی این مدارس در روز شنبه بیست دوم اردیبهشت وجود دارد.

احتمالا تکلیف تعطیلی مدارس روز جمعه مشخص خواهد شد .

در انتخابات ۱۱ اسفند  رئیس ستاد انتخابات استاناعلام کرد با توجه به اینکه بیشتر فرهنگیان ما مشغول بحث فرآیند انتخابات و شمارش آرا هستند،  کلیه مدارس استان تهران تعطیل استمدارس مشهد شنبه غیرحضوری شد

تعطیلی شنبه ها

در انتخابات سال ۱۳۹۸ تعطیلی مدارس به عهده استان‌ها و شهرستان‌ها گذاشته شد که بر همین اساس در عصر روز انتخابات، اداره کل آموزش و پرورش بسیاری از شهرستان‌ها از تعطیل شدن مدارس در فردای روز انتخابات خبر دادند. برخی از شهرها مانند اصفهان، همدان، مشهد، اهواز و کرمانشاه مدارس تمامی مقاطع را در دو نوبت صبح و عصر تعطیل کردند و در برخی استان‌ها و شهرها مدارس صبح تعطیل و در برخی دیگر از شهرها تنها مدارسی که شعب اخذ رأی بودند، تعطیل شد

همچنین فردای روز انتخابات سال ۱۳۹۸ تمامی مدارس تهران، چه مدارسی که شعب اخذ رأی بودند و چه مدارسی که شعب اخذ رأی نبودند، در نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

در انتخابات‌ مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۴ نیز بسیاری از مدارس کشور در فردای روز انتخابات تعطیل شدند. طی این سال‌ها همواره شایعاتی در خصوص تعطیلی سراسری فردای روز انتخابات مطرح شده که هرگز چنین شایعه‌ای به حقیقت نپیوسته است. بنابراین احتمال تعطیلی سراسری روز شنبه دوازدهم اسفندماه بسیار پایین است اما همانطور که اشاره شد احتمالاً در این روز مدارس بسیاری در سراسر کشور تعطیل خواهد بود.

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: کار شمارش آرا به صورت الکترونیک و در سریعترین زمان انجام می‌شود لذا مدارس این استان فردا شنبه ۲۲ اردیبهشت قطعا باز است.

سیدعباس جوهری روز جمعه در ستاد انتخابات استان تهران اعلام کرد: امر انتخابات در دور دوم از ساعت هشت صبح شروع شده و بنابر صلاحدید و پیشنهاد به وزارت کشور تا ساعت ۲۰ امشب نیز تمدید شده است.

تعطیلی مدارس

وی با بیان اینکه به محض اتمام انتخابات، کار تجمیع و شمارش آرا آغاز می‌شود، افزود: انتخابات این مرحله در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس به صورت کاملا الکترونیکی برگزار شده و این امر به شمارش سریع و اعلام نتایج در کوتاهترین زمان کمک می‌کند.

جوهری از مردم درخواست کرد: حضور خود در صندوق‌ها را به ساعات پایانی موکول نکنند و در دو ساعت مانده تا زمان برگزاری به شعب اخذ رای با همراه داشتن کارت ملی یا یکی از مدارک هویتی (شناسنامه، گذرنامه، گواهینامه و یا کارت پایان خدمت) مراجعه و در انتخابات شرکت کنند.

رییس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد: اگر مردم تخلفی در شعب مشاهده کردند، می‌توانند، از طریق شماره تلفن ۴۵۵۰۰ نکات را به مجموعه بازرسی ستاد انتخابات استان منتقل کنند، تا پیگیری شود.

دور دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ اسفند به شکل همزمان در برخی استان‌های کشور از جمله حوزه انتخابیه تهران و ورامین برگزار می‌شود.

حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس دارای ۳۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول ۱۴ نماینده با رای مردم برگزیده شدند و ۱۶ نماینده دیگر نیز از میان ۳۲ کاندیدای راه یافته به مرحله دوم با رای مردم انتخاب خواهند شد.

انتخابات

زمان پایان انتخابات دور دوم مجلس اعلام شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: پایان زمان انتخابات ساعت ۱۸ است. در خصوص تمدید انتخابات اطلاع رسانی خواهد شد. طحان نظیف افزود: توصیه ما این است که مردم رای گیری را به ساعات انتهایی موکول نکنند. بر اساس گزارشی که دقایقی قبل گرفتم، مشکل خاصی تاکنون وجود نداشته است.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه